Zen Kanji

יַצרָנוּת

Zen Habits (Leo Babauta) - Hebrew

האם ימי משוגע? להשתלט

כמה מאיתנו יש כאלה קדחתני, עסוק, משוגע, פרוע ימים כי אין לנו את הזמן אפילו לשקול הארגון, מטרות, או שגרות. זה ימים כאשר את כל כך מטורף שאתה צריך לקחת את הזמן, ולקבל את יום תחת שליטה.
חשוב, בריאות הנפש שלך, את שפיות, וכן את התפוקה. אתה פשוט [...]


כמה מאיתנו יש כאלה קדחתני, עסוק, משוגע, פרוע ימים כי אין לנו את הזמן אפילו לשקול הארגון, מטרות, או שגרות. זה ימים כאשר את כל כך מטורף שאתה צריך לקחת את הזמן, ולקבל את יום תחת שליטה.

חשוב, בריאות הנפש שלך, את שפיות, וכן את התפוקה. אתה פשוט לא יכול להיות יעיל ביותר שלך, אם אתה מפעיל מסביב, לשים את השריפות, וכן בקבלת סופר הדגיש בינתיים. לוקח את הזמן כדי לקבל את השליטה תהפוך את כל ההבדל בעולם.

הנה הסבר:

  1. ראשית, טענה גוש זמן לקבל שליטה.כן, זה ייקח שעה או שתיים. כן, אתה יכול למצוא את הזמן. תזמן פגישה ביומן. אם אתה באמת, באמת לא יכול למצוא את הזמן שלך בעבודה יום, לקום מוקדם, או לעשות את זה מיד אחרי העבודה. אתה יכול למצוא את הזמן כי אם אתה באמת מנסה. שפיות שלך דורש את זה.
  2. צור רשימה. האם יש לך כבר את כל המשימות על אחד ל-לעשות רשימות, או מספר הבא פעולה רשימות שבור לפי הקשר? אם כך, אתה ביתרון של משחק. אם לא, זה צריך להיות הצעד הראשון. לאסוף את כל המסמכים אחד לתוך תיבת הדואר הנכנס (כולל Post-מציין את זה, הטלפון הודעות וכו ') ולעבד אותם, את רשימת המשימות שעליך לעשות על רשימה או רשימות (ר שלושה שלבים של לצמיתות נקה Desk ). עם זאת אתה עושה את הרשימה (S) אין זה חשוב בשלב זה. אני ממליץ על שיטת GTD (ר Beginner's Guide to GTD ), אבל לעשות מה עובד בשבילך. להכין רשימה של משימות הראשונה היא דרך להשיג אותם תחת שליטה.
  3. הכינו את היום. לא רק היום, אבל כל יום. אתה צריך סוג של לוח זמנים קבוע על מנת לקבל דברים תחת שליטה. לוח זמנים קבוע את המשימות ב פרקי זמן: דואר אלקטרוני, שיחות, פגישות, מעבד את תיבת הדואר הנכנס, תכנון זמן, כתיבה, וכו 'נסה להיות לפחות 15-30 דקות בתחילת כל יום, כאשר אתה מתכנן את היום שלך אלה בלוקים של פעם. זה מעט זמן לתכנון כל יום הוא פשוט דרך לקבל שליטה. (ראה מטרת היום שלך: משימה חשובה ביותר )
  4. Multi-tasking עצור. זה כנראה הדבר עושה את היום craziest. אתה לא יכול להישאר שפוי אם אתה להטוטנות מיליון דברים בו זמנית. אם אתה עושה את זה, אתה גם לא להיות פרודוקטיבי. דגש על דבר אחד בכל פעם (ר ' איך לא ריבוי משימות ).
  5. בקרת הנכנסות תקשורת. אחר לא יאפשר לך לעשות את זה? אתה צריך להיות תקיף תובעת את השליטה ואת הזמן שלך. תן לאחרים לדעת מתי הם יכולים להתקשר אליך, או באיזו תדירות הם יכולים לצפות לקבל הודעות דוא"ל התגובות שלך. פנה של הודעות מיידיות או בצ 'אט. לכבות את הודעות דוא"ל ורק לבדוק את זה פעם אחת לשעה, או בחלק אחר לוח זמנים קבוע. תן קורא ללכת קולית. אתה פשוט לא יכול להגיב באופן מיידי על כל שיחת טלפון נייד, כל אימייל, כל דף, כל בקשה על השולחן. אם אתה צריך, לשים אוזניות. ונבהיר ו upfront עם אחרים על וזמינות את הימים והשעות שבהם אתה יכול לא להיות מופרע. אנשים אולי לא תמיד להיות שמח עם זה, אבל אחרי לזמן מה, הם יתחילו לכבד את הזמן שלך.
  6. סקור את היום. להפריש קצת זמן בסוף היום, כדי לסקור את מה שעשית, כדי לבדוק את off-לעשות רשימות, לעדכן את רשימות עם מוצרים חדשים, לשים דברים חזרה בה שייך, לנקות את השולחן שלך, ולתכנן למחר . השאר מרגיש מרוצה.
  7. בחר שגרות. אלה הם קבועים בשגרות הדרך הטובה ביותר כדי להרגיש בשליטה על החיים שלך. אני כבר עובד על בוקר שגרתי ו ערב שגרתי at home,וit also helps to have a first-thing-in-the-morning work routine (including Step 3)וan end-of-the-day work routine (Step 6). Make them a habit,וyour days will be must less stressful.

ראה גם:

zen-productivity ++
Zen Habits למה?
Zen Mind: כיצד Declutter
100 דרכים תהנה עם הילדים בחינם או זול
5 דרכים GTD עוזר לך להשיג את מטרותיך
Alow לעצמך להיות מאושר ואת גאה ההתקדמות שלך
Zen Habits - Hebrew
חיפוש באתר: