Zen Kanji

יַצרָנוּת

Zen Habits (Leo Babauta) - Hebrew

אימייל Zen: נקה את תיבת הדואר הנכנס

אני משתמש ב-Gmail באופן בלעדי עבור הדואר האלקטרוני, והיא מהווה חלק חשוב של היום שתי עבודות. אני מקבל כמות סבירה של דוא"ל כל שעה, ואני די מהר לעבר להגיב.
עם זאת, דבר אחד תוכל להבחין אודות תיבת הדואר הנכנס שלי ב-Gmail הוא שזה כמעט תמיד ריק.
זה נותן לי הרגשה Zen על [...]


אני משתמש ב-Gmail באופן בלעדי עבור הדואר האלקטרוני, והיא מהווה חלק חשוב של היום שתי עבודות. אני מקבל כמות סבירה של דוא"ל כל שעה, ואני די מהר לעבר להגיב.

עם זאת, דבר אחד תוכל להבחין אודות תיבת הדואר הנכנס שלי ב-Gmail הוא שזה כמעט תמיד ריק.

זה נותן לי הרגשה Zen להיות נקי של תיבת הדואר הנכנס, תחושה של שלום להרגיע וסיפוק. אני מאוד ממליץ את זה לכולם. אני לא תמיד היה ככה - היו לי הרבה דואר אלקטרוני לתיבת הדואר הנכנס שלי בעבר. הם נהגו לשבת שם, לא נקרא לעתים, רק לעתים ההמתנה על פעולה, לפעמים מחכה להיות מוגשות, ואחרים ממתינים רק בגלל שהייתי procrastinating. היו לי גם הרבה תיקיות להגשת הדוא"ל שלי, אז אני יכול למצוא אותם כאשר הייתי זקוק להם. הוא היה לוקח אותי לזמן מה לקובץ לפעמים הייתי כל כך לשים את זה. אני מכיר הרבה אנשים הם אותו הדבר.

אבל זה שונה GTD (וכן 43 תיקיות ואחרים), ובמשך כמעט שנה עכשיו, אני כבר די עקבי לגבי נתקל נקי של תיבת הדואר הנכנס.

הנה שלי צעדים פשוטים כדי להשיג Zen דוא"ל:

1)אל תבדוק את הדוא"ל הדבר הראשון בשעות הבוקר, או אם יש לך את זה כל הזמן על. זה טיפ שמציע הרבה בלוגים, אז שום דבר חדש כאן. בדיקת דוא"ל תקבלו הדבר הראשון שאתה תקוע הדוא"ל עבור לזמן מה. במקום זאת, לעשות את הדבר החשוב ביותר עבור אותו יום, או את הדבר הזה אתה כבר ב procrastinating ביותר. לאחר מכן לבדוק דוא"ל. יותר טוב, לעשות 2 או 3 דברים ראשונים. כמו כן, אם אתה כל הזמן בודק דוא"ל לאורך היום, או שהוא מודיע לך בהקדם דוא"ל נכנס, אתה תהיה כל הזמן לא מרוכז ולא מסוגל להתמקד במשימה לפני. אני בודק לאחר כשעה, אבל אולי יש לך צרכים שונים.

2)לאחר שתבדוק את כתובת הדוא"ל שלך, לערוך כל אחד, אחד בכל פעם, מיד. החלטה על מה צריך לעשות על כל הודעת דוא"ל.

2a)האם זה זול או העברה של חלק דוא"ל? אשפה אותה מיד.

2b)האם זה הרבה דוא"ל כי אתה פשוט צריך לקרוא כדי לקבל מידע? קובץ זה קריאה תיקייה (או קרא אותו תג ו ארכיון) או להדפיס את זה כדי לקרוא על הכביש (בעת ההמתנה בתור, למשל).

2c)אם הדוא"ל מחייבת פעולה, רשום לעצמך את הפעולה שלך על מנת לעשות או GTD-רשימותלעשות מאוחר יותר. כמו כן שים לב כדי לבדוק את הדואר האלקטרוני עבור מידע אם יהיה צורך בכך. לאחר מכן ארכיון בדוא"ל. אתה יכול בקלות למצוא את זה מאוחר יותר, כאשר אתה צריך לעשות את המשימה.

2 ד)אם אתה יכול להגיב על זה עוד דקה או שתיים, עשה זאת מיד. אין לשים אותה. אם להמתין, תקבל בסופו של דבר, עם הצטברות של הודעות דוא"ל להגיב, ואתה עשוי אף פעם לא בסביבה כדי לקבל אותה. אני מגיב במהירות, עם הערה קצרה, ולשלוח את זה מיד. ככה אני מגיב בחיוב ו כפי שנצפו על הדף של הדברים.

2e)אם אתה זקוק כדי לבצע מעקב על דוא"ל מאוחר יותר, או שאתה מחכה לתגובה, הערה על רשימת המתנה. האם לא פשוט לעזוב את זה בתיבת הדואר הנכנס שלך בתור תזכורת.

3)יש לי רק תיקייה אחת: ארכיון. כשאני להגיב דוא"ל, או לסיים לקרוא אותו אם הוא אינו חייב תגובה או הערה שלי כדי לעשות רשימה, אני ארכיון זה. פשוט כמו זה. אתה יכול להוסיף תיקייה קרא אם אתה רוצה. אני בדרך כלל להדפיס עוד אלו כדי לקרוא מאוחר יותר, כמו בזמן ארוחת צהריים או בעת מחכה למשהו. יש אנשים אחרים פעולה תיקייה או מחכה התיקייה, אבל אני מוצא את זה זה רק פרטים של תיבת הדואר הנכנס (או "דלי" של דוד כפי GTD אלן קורא את זה) כי אתה צריך לבדוק כל הזמן. אני לא רוצה לבדוק תוספת תיקיות. יש לי כדי לעשות את רשימות שלי מחכה הרשימה, וזה מספיק טוב. אז זה פשוט כמו לחיצה "ארכיון" ב דוא"ל, ואם אני צריך למצוא אותו מאוחר יותר, ב-Gmail של החיפוש הוא כל כך טוב, כי זה קל למצוא. אני כבר לא היו שום בעיות עם מערכת זו.

אימייל Zen זה קל: בדיקת דוא"ל בבית קבוע תקופות, לפעול על כל הודעת דוא"ל באופן מיידי (או לציין את זה על מנת לעשות רשימה מאוחר יותר) ו ארכיון.

Ahhh. רוקן את תיבת הדואר הנכנס!

ראה גם:

zen-productivity ++
2007: השנה שלי הרבה ביותר אי פעם
6 טיפים Commuting לעבוד לפי bike
השגת מטרות עם הבן שלי: הארי פוטר שלנו מרתון
מותק גורם שמונה: העלאת שישה ילדים - חלק 1
מותק גורם שמונה: העלאת שישה ילדים - חלק 2, ארגון Edition
Zen Habits - Hebrew
חיפוש באתר: