Zen Kanji

יַצרָנוּת

Zen Habits (Leo Babauta) - Hebrew

שלושה שינויים פשוטים כדי להשיג התאמה ירוק באותו זמן


קבל בכושר ירוק באותו זמן.

נכתב על ידי שליחת ליאו Babauta . תעקבו אחריי ב צויץ .

אני כבר מנסה לשנות את חיי לטובה עבור כעת לזמן מה, ובהם פישוט התהליך, מקבל ו שרברב בריא, ולנסות להגיע ירוק - ו בחודשים האחרונים אני כבר עושה הרבה לתוך למחקר הפחתת פחמן הרגל שלי גם כן.

וכן כל זמן יש מאות או אפילו אלפי דברים שאנו יכולים לעשות כדי לצמצם את המשאבים שאנו צורכים ואת פליטת שאנו מייצרים, אני כבר מתמקדת בשלושה תחומים שיש להם (בקרב) הגדול ביותר משפיע.

אחד הדברים הגדולים ביצעתי הוא הבחין כי שלושה שינויים אלה לא רק לעזור לך להיות ירוק, אבל יכול לעבור דרך ארוכה לשיפור הבריאות שלך (וזה עוזר לך להיות יותר חסכני). הולך להיות ירוק בריא ו שרברב לעיתים הולכים יד ביד.

בנוסף, בעוד אני רחוקה מלהיות מושלמת, גם לא בשלושה תחומים אלה, אני רוצה לחלוק כמה מחשבות שלי ואת הממצאים איתך, בתקווה כי תוכל להסתכל ואולי לשקול שינויים אלה בעצמך.

1. Powered תחבורה אנושית. כלומר, רכיבה ו הליכה. בעוד מכוניות הן לראות נוח, גם את המכוניות greenest לכלות טונות של משאבים (פשוטו כמשמעו) ולתרום מאוד כדי פליטת חממה. מכוניות הן אחד התורמים הגדולים ביותר פליטת ברוב חיי היום יום של אנשים. אמנם לא כולם הולכים ללכת מכונית חינם כל הזמן, אנו יכולים לצמצם את כמות המכוניות אנו משתמשים.

אני כבר ללכת יותר, כפי שיהיה אווה והילדים, עד פארקים, משחקים, הספריה, פגישות, מסעדות, סרטים, דברים כאלה. הליכה היא מדהימה צורת תחבורה - אתה בקושי להשתמש בכל המשאבים, או יש לך פליטת (מלבד את הנשימה), ואתה מקבל באמת מתאים ללכת מסביב (ר שלי יפן Trip Report לפרטים על איך ירדתי במשקל הליכה).

רכיבה היא גם משהו שאני אוהב, למרות שאני בין bikes עכשיו, ולחפש את טובה עבור השתמשו האופניים (אני מעדיף משמש זה אומר אני, ומקטינה את כמות המשאבים אני לצרוך). רכיבה על תחבורה לוקחת חלק בקבלת בעבר, אני מודה לך, אבל זה מדהים דרך אחרת להגיע בסביבות רב על ידי מעט מאוד משאבים emitting רק אפס זיהום, ואילו ב מקבל צורה נהדר. ברצינות, אני מאוד ממליץ זה - לנסות זאת כמה שבועות ותראה שזה מאוד השבעה דרך חיים.

מעבר המוניים, כמובן, הוא עוד סוג של תחבורה נהדר, אם כי במקומות כמו גואם זה קצת יותר קשה, שכן אין לנו מערכת התחבורה טובה מאוד. ניסיתי להשתמש בו וזה מאוד לא נוח אם אתה צריך להיות בכל מקום בתוך כמה שעות. אני אוהב את מערכת התחבורה בטוקיו, עם זאת, ועל ישתמשו כל הזמן כי אם הייתי חי שם.

Try to use human-powered transportation more often — you’ll love it. It really helps put you in touch with the outdoors, and takes you out of the confinement of cars, out of the frustration of traffic, and reduces the amount you spend on gas and maintenance. Someday, I’m going to go מכונית חינם, and I hope I’ll take all of you with me. :)

2. צמחונות או Veganism. לחילופין, אם זה נשמע קשה מדי, פשוט על ידי צמצום להתחיל את הבשר הצריכה. מאת GreenWikia : "עוד יש אדמות לשים לתוך ייצור חקלאי לייצר בשר מאשר לייצר מוצרים הצמח. מאחר methane הם belch הוא 23 פעמים לעבר שמירה יעילה יותר חום מאשר CO2, בעלי חיים ביתיים כדי לתרום יותר התחממות כדור הארץ מאשר כל אדם תחבורה משולבים ".

איך להיות צמחוני (ובמיוחד טבעוני) הוא אחד השינויים שאתה יכול לעשות עם הכי משפיע על הסביבה. אם כולנו מיואש בשר ועוד מוצרים בעלי חיים, היינו יש מספיק אוכל (תיאורטית, לפחות) להאכיל את העולם (רוב המזון שאנו מייצרים הולך להעלות את בעלי החיים של בשר, חלב או ביצים), וכן היינו drastically לצמצם את כמות פליטת זיהום ו החממה.

איך להיות צמחוני לא צריך להיות קשה - למעשה, זה יכול להיות הרבה כיף אם לחקור מזון חדשים ו מאכלים אתניים. וכן כל זמן להפוך צמחוני או טבעוני לא מבטיחה כי תהיה בריא, vegetarians ביותר הן בריא (בממוצע) מאשר הממוצע האמריקני. אם אתה מחליף (בדרך כלל שמן) בשר או מוצרים אחרים בעלי החיים עם פירות ו veggies ושלם grains and legumes, תקבל בריא. אם אתה מחליף אותם עם צ 'יפס ו Twinkies, לא תוכל. (תרגיש חופשי לטעון את הנקודה הזו, אבל בבקשה בבקשה אל תשתף מידע מן discredited Westin מחיר הקרן - הוא באמת מלא pseudoscience, ערכנו דיון זה היה הרבה פעמים בעבר, ואני מעדיף לא לקבל קישורים למאמרים על הונאה האתר שלי.)

אני לא אומר שאתה רשע אם לאכול בשר או לשתות חלב, או שאתה בהכרח בריא. זה בהחלט אפשרי עם בעלי חיים בריא לאכול מוצרי הדיאטה שלך. אבל אני אומר זה משהו שאתה צריך לשקול, למען הסביבה ... ואם אתה מקבל בריא בינתיים, זה נחמד בצד תועלת.

I recently decided to go back to veganism (I’ve been lacto-ovo vegetarian for about 18 months, and was vegan before that) and will write a post about it soon, including some links shared by friends on צויץ.

3. לצרוך פחות. זה די פשוט (אם כי לא בהכרח קל) שלב זה יכול לעשות הבדל עצום בכל תחומי החיים שלך: איך אתה לצרוך משאבים רבים, כיצד אתה בריא, איך אתה מבלה הרבה, כמה Clutter ברשותך. לקנות פחות, להשתמש פחות, לאכול פחות -- תתרחק אוהב לקנות דברים ו .

זה מעניין, כי כאשר אנו מנסים להיות ירוק, רבים מאיתנו להסתכל אוטומטית כדי לקנות מוצרים ירוקים ... שבהם הוא טוב, כאשר אתה צריך לעשות כדי לקנות משהו, אבל בעצם, לקנות פחות מוצרי הכולל הוא יותר טוב מאשר לקנות יוצא ו חבורת לסביבה -בהכרה סוג מוצרים.

By consuming fewer products, clothes, gadgets, furniture … stuff … you’ll use fewer resources and contribute less to landfills. When you buy something, a lot of resources were used not only for the materials needed to make the product (wood, paper, metal, plastic, cotton, etc.), but to harvest those materials, to manufacture the product, to package it, to transport it to the store or to your door. Get into the habit of buying less, needing less, and when you do get something you need, get it used if possible. You’ll end up spending less moneyגם כן.

מאת רב פחות מזון, תקבל (ככל הנראה) להגיע בריא. ובכן, אם אתה לא underweight - אתה כנראה באמת צריך יותר אוכל. אבל עבור אלה מאיתנו שיש להם כמה קילו עודפים (או הרבה קילו עודפים), לאכול פחות, היא רק מה הרופא הורה. פחות קלוריות אמצעי תאבד משקל, ואם אתה מוסיף לזה של משטר של הליכה או רכיבה באופניים, לאכול פחות בשר ו צמח מזון רב יותר, תוכל לקבל בהחלט בריא. אוכלים פחות מזון לא אומר שאתה צריך להרעיב את עצמך - פשוט לאכול קטן portions. תאכל לאט יותר ויותר בזהירות . That takes practice, but learn this habit over time and you’ll save not only your waistline, but your budget and a lot of resourcesגם כן.

דון
אני יודע כי זה לכתוב יפיק מעט מחלוקות - עת אני לכתוב על בעיות בריאות או איכות הסביבה, אני מקבל הרבה ביקורת בריאה. :) אז לירות בלי הרף! הייתי אוהב לשמוע את דעתך.

ההרגשה שלי, אגב, היא שגם אם אני טועה ולקבל blasted נפלא על ידי הקוראים שלי, בכל דיון על נושאים אלה הוא דבר טוב. בואו לדבר על זה, ואת חושבת על זה, ועל כך, אפקט משתנה.
--
אם אתה אוהב את זה, בבקשהshare it on del.icio.us, StumbleUpon or צויץ. הייתי מעריך את זה. :)

zen-productivity ++
כיצד להפסיק לפעול כמו גדול מותק
חיי האהבה, לא דברים
קח הרבה Breaks כדי לקבל עוד בוצע
עזר בסיסיים של מוטיבציה
את בריאה ולהשתלב אלגוריתם
Zen Habits - Hebrew
חיפוש באתר: