Zen Kanji

יַצרָנוּת

Zen Habits (Leo Babauta) - Hebrew

Zen Mind: כיצד Declutter

אחד הדברים שנותן לי ביותר לשלום יש נקי, פשוט הביתה. כאשר אני מתעורר לפנות בוקר ואת לשבות לתוך הסלון, כי כבר decluttered, בעל מינימליסטי תראה, ושם הוא לא משקר הזבל מסביב, יש להרגיע ושמחה הנכנסת לליבי.
כאשר, על [...]


אחד הדברים שנותן לי ביותר לשלום יש נקי, פשוט הביתה. כאשר אני מתעורר לפנות בוקר ואת לשבות לתוך הסלון, כי כבר decluttered, בעל מינימליסטי תראה, ושם הוא לא משקר הזבל מסביב, יש להרגיע ושמחה הנכנסת לליבי.

כאשר, לעומת זאת, אני הולך החוצה לתוך הסלון עמוס עם צעצועים וספרים ועל דברים מיותרים בכל מקום, היא Chaos ו לדעתי הוא יוצא מכליו.

אני כבר simplifier א ו declutterer במשך שנים (כנראה 8-9 שנים) ואני כבר gotten די טוב בזה, אבל אני כבר נמצא כי אתה חייב לשמור יחזרו לבקר שוב את Clutter מזמן לזמן מה.

הנה שלי הדף decluttering טיפים:

  • האם זה קטן chunks. להקציב רק 15 דקות declutter מדף אחד בלבד, וכאשר זה מדף או כי 15 דקות תלוי, לחגוג את הניצחון. אז חבל על המדף עוד 15 דקות למחרת. כבישה שלם בארון או בחדר יכול להיות מכריע, ואתה עלול לשים אותה לנצח. אם זה המקרה, פשוט לעשות את זה מותק שלבים.
  • להקציב כמה שעות לעשות את זה. דבר זה עלול ליצור רושם סותר את האמור לעיל עצה ... וזה. זה פשוט אסטרטגיה אחרת, ואני אומר לעשות כל מה עובד בשבילך. לפעמים, עבורי, זה טוב להפריש חלק בוקר, או כל יום ראשון בבוקר, עד declutter ארון או חדר. אני עושה את הכל בבת אחת, וכאשר סיימתי, זה מרגיש מדהים.
  • קח את הכל מתוך המגירה המדף או בבת אחת. בכל של מעל שתי אסטרטגיות שתבחר, אתה צריך להתמקד על המדף או המגירה אחד בכל פעם, ואת זה ריק לחלוטין. לאחר מכן לנקות את המדף או המגירה. לאחר מכן, קח את ערימת ועל סדר זה (ראה טיפ הבא), וכן להחזיר רק את מה שאתה רוצה לשמור. אז חבל על המדף או המגירה הבא.
  • סדר את ערימת דרך, פריט אחד בכל פעם, ולעשות החלטות מהירה. שיהיה לך שקית אשפה ו-לתת מהמקום תיבת נוח. כשאתה למשוך הכל מתוך המגירה או המדף, למיין את ערימת דרך אחת בכל פעם. לאסוף פריט, ולבצע החלטה: אשפה, לתת במתנה, או לשמור. אין לשים את זה שוב את ערימת. האם זה עם כל ערימת ו בקרוב, תוכל להיעשות. אם אתה שומר דרך ערימת מיון, סווג מחדש, ניקח את זה לנצח. להחזיר רק את מה שאתה רוצה לשמור, וכן לארגן את זה יפה.
  • תהיה חסר רחמים. אתה עלול להיות Pack עכברוש, אבל האמת היא, לא תוכל להשתמש ביותר אי פעם של הזבל שכבר צבר. אם עדיין לא השתמשתי בה בשנה האחרונה, להיפטר ממנו. זה פשוט כמו זה. אם השתמשת בו רק פעם או פעמיים בשנה האחרונה, אבל אתה לא יודע להשתמש בו בשנה הבאה, להיפטר ממנו. זורק את זה אם זה unsalvageable, ותציג אותו אם מישהו אחר יכול להיות מסוגל להשתמש בה.
  • Papers? תהיה חסר רחמים, unless it’s important. מגזינים, קטלוגים, דואר הזבל, מחייבת יותר מאשר בן, מציין לעצמך הערות מאת אחרים, החומר הישן עובד ... זורק את זה! היוצא מן הכלל היחיד הוא עם דברים בנושאי מס, אשר אמור להישמר במשך שבע שנים, עם מסמכים חשובים אחרים, כמו אחריות, לידה ומוות ואת הנישואים תעודות, ביטוח, wills, ועוד מסמכים חשובים כמו זה. אבל שתדע אלו כאשר אתה רואה אותם. אחרת, זורק!
  • אם אתה על הגדר עם הרבה דברים, ליצור "אולי" הקופסא.אם אתה לא יכול לשאת את זורק משהו, כי אתה צריך את זה אולי מאוחר יותר, לשים אותו בתיבה, ולאחר מכן סגור את תיבת תווית זה, ולשים את זה האחסון (Garage, בעליית הגג, ארון), מתוך ראיה. סביר להניח שלעולם לא יפתחו את התיבה שוב. אם זה המצב, לעקור את זה אחרי חצי שנה או שנה, וכן להטיל אותו או לתת אותו.
  • צור מערכת להפסיק Clutter מצבירת. יש סיבה יש לך גבוה מחסניות של ניירות בכל מקום, ואת ערמות גדולות של צעצועים וספרים ועל הבגדים. זה בגלל שאין לך מערכת רגיל לשמור דברים על המקום, ואת להיפטר דברים שאתה לא צריך. זהו נושא אחר יום, אבל זה משהו לחשוב כפי שאתה declutter. לעולם לא תוכל להגיע מושלמת, אבל אם אתה חושב intelligently יותר לגבי האופן בו יש בית עמוס, אולי אתה יכול למצוא דרכים לעצור אותו קורה שוב.
  • חוגגים בסיום! זהו למעשה הכלל בחיים: תמיד לחגוג את הישגים, לא משנה עד כמה קטן. גם אם אתה רק מושך decluttered אחד, זה נהדר. התייחס אל עצמך משהו טעים. פתח את המגירה (או בארון, או מה שזה לא יהיה), וכן להעריץ את הפשטות. תנשמי עמוק ואת יודעת שיש לך לעשות דבר טוב. Bask שלך peacefulness.

הודעות אחרות לגבי decluttering במקום אחר:

ראה גם:

zen-productivity ++
מתכון עבור בטן שטוחה
3 צעדים בתהליך לצמיתות נקה Desk
התנדבות
מה הוא באמת הכרחי? מדריך לחיות חסכני
Zen Habits למה?
Zen Habits - Hebrew
חיפוש באתר: