Zen Kanji

produktywności

Zen Habits (Leo Babauta) - Polish

Baby Makes Osiem: Podnoszenie Sześć dzieci - część 1

W marcu ubiegłego roku, moja żona urodziła się piękna dziewczynka, Noelle Cayce. Ona stała się naszym szóstym dzieckiem, oraz w przestrzeni kilku lat, nasz dom musiał stać się nagle bardzo pełny.
Nieco w tle jest w porządku: moja żona i ja spotkali sześć lat temu z dwojgiem dzieci każdej z poprzednich związków, a [...]

W marcu ubiegłego roku, moja żona urodziła się piękna dziewczynka, Noelle Cayce. Ona stała się naszym szóstym dzieckiem, oraz w przestrzeni kilku lat, nasz dom musiał stać się nagle bardzo pełny.

Nieco w tle jest w porządku: moja żona i ja spotkali sześć lat temu z dwojgiem dzieci każdej z poprzednich związków, a po mamy ślub w 2003 r., mieliśmy syna (Seth Izajasza) w 2004 r., a obecnie w 2006 r. Noelle. Każdy z nas poszedł z dwiema dzieciom mając sześć w ciągu trzech lat.

Podnoszenie tylu dzieci naraz ma, oczywiście, było wyzwanie finansowe, jak również planowania i organizacyjne wyzwanie. To także wspaniałe błogosławieństwo, a ja jestem planuje się szereg wypowiedzi na temat tego, co jest jak do pozyskania tak wielu dzieci, a niektóre z moich najlepszych rodzicielskie porady. Jest to pierwsza z serii, a zajmie się finansami.

Finansów Podnoszenie Sześć Kids
Kiedy mój syn urodził się w 2004 roku, moja żona i podjął decyzję, że powinny pozostać domu do opieki nad nim. Kiedy moja córka urodziła się w roku 2006, zdecydowaliśmy, że należy kontynuować w domu. Była to ważna decyzja, i jesteśmy bardzo zadowoleni, jak zrobiliśmy to. She's the best dozorca zdecydowanie dla obu naszych dzieci, i ona była w stanie karmić piersią i do wszelkiego rodzaju inne rzeczy, że tylko mama może zrobić.

Oczywiście, jest to także trudniejsze dla nas finansowo, ale to jest warte poświęceń, moim zdaniem. Mamy wyciąć szereg wydatków, aby móc żyć w mojej pensji (patrz Jak Zapisz ) I decyzja zmusiła nas nauczyć się żyć skromnie. My rzeczywiście walczyły na chwilę, ale wierzę, we're uderzenie naszych kroczyć teraz.

I've także pracuje jako free-lance pisarza na boku, aby dać nam dodatkowe dochody w górę mojego regularnego wynagrodzenia.

Oto klucze do będąc w stanie przetrwać sześć dzieci, a tylko jeden z małżonków pracuje:

  • Żyć oszczędnie. Życie na jednej pensji (plus free-lance zapłacić) wymaga wyrzeczeń. Oznacza to, że nie można jeść tak dużo, albo iść do kina jak najwięcej. Mamy tylko jeden samochód. Mamy wyciąć kabla. Staje się on rodzajem życia po chwilę, ale z pewnością trudno na pierwszy.
  • Zwiększenie dochodów. Choć może mieć tylko jedną pensję, istnieje wiele innych sposobów zarabiania pieniędzy na boku, z pracy w niepełnym wymiarze czasu do wolnego lancing do konsultacji do sprzedaży Avon, aby opieka nad dziecmi. Każdy dodatkowy dochód pomaga wiele.
  • Spłacenie długów i uniknięcia dalszych długów. Mieliśmy mały problem z narastanie zadłużenia, szczególnie kiedy nie czynią wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić nasze rachunki. Ale po naszej zreformowanej sposobów, anulowane naszej karty kredytowej, a teraz powoli spłatę naszego rachunki, jeden po drugim. Po zakończeniu będziemy mieć dużo dodatkowych pieniędzy, aby zapisać.
  • Zbuduj nagłych funduszu.Jest to trudne, ale ważne jest, aby można zaoszczędzić każdego wypłaty, bez względu na małe kwoty. Jeżeli nie możesz dowiedzieć się jak to zrobić, wyciąć kilka mniejszych wydatków, przegłębienia innymi anulować kabla lub Netflix siłowni lub członkostwa albo coś. Znajdź sposób, aby zapisać. Jest to najważniejszy element swoje finanse, a zwłaszcza część gdzie budować nagłych funduszu. Należy budować ją do co najmniej 1000 dolarów, ponieważ w każdej chwili, samochód może rozbić lub Twojego dziecka mogą być potrzebne, aby przejść do szpitala lub jakiegokolwiek innego rodzaju nagłych wypadkach może się zdarzyć, i zostawiają cię nie tylko bez niezbędnych funduszy, ale figuracja rachunki, które można zapłacić później, dzięki czemu można zapłacić za awaryjne. Jeśli masz oszczędności, możesz zapłacić za te katastrofy, bez
  • Budżet. I know it's a dreaded rzeczy dla wielu ludzi, ale nie musi być trudne. Wystarczy na liście regularnych miesięcznych wydatków (komunalnych, czynsz, samochód, internet, telefon, itp.) wraz z kosztów zmiennych (żywność, gaz, restauracje, itp.) i innych nieprawidłowych wydatków, które nie pojawią się co miesiąc, ale że musisz wiedzieć sometime (warsztaty samochodowe, utrzymanie domu, prezenty, medyczne, itp., w rozbiciu na miesięczne wydatki). Lista Twoich dochodów. Twoje przychody powinny być wyższe od kosztów. Jeśli nie, wykończenia niektórych wydatków.
  • Automate swoje finanse. Na wszystkie moje rachunki, mam je automatycznie odejmowane (jak mój samochód płatności i telefon) lub regularnego sprawdzania online wychodzisz do nich każdego miesiąca. Jedyne rzeczy, które nie są płacone online są rzeczy potrzebują środków pieniężnych, takich jak gaz i artykuły spożywcze.
  • Koperta System. Do tego wszystkiego nie można zautomatyzować online, wycofują każdej wypłaty gotówki (zamiast korzystania z bankomatów i ponoszenia opłat) w odniesieniu do tych kosztów oraz wprowadzenia ich w osobnych kopertach. Mam trzy: żywność, gazu i wydatków (wszystko od jedzenia do dzieci szkolnych stuff). Gdy zabraknie pieniędzy w kopercie, nie można wydawać już do następnej wypłaty. Jest to prosty sposób na bieżąco śledzić, ile masz w lewo, zamiast guesstimating i wycofywania opłat za dużo lub za dużo.
  • Znajdź wolne drogi do zabawy z dzieci. Choć czynią poświęceń, a nasze dzieci mają do poświęceń zbyt, to nie znaczy, nie możemy mieć wielki czas z nimi. Planujemy Dzień rodziny w każdą niedzielę, kiedy nie wszystkie rzeczy razem, że miłość robi, tak jak czytania, oglądania filmów (co zazwyczaj wypożyczyć DVD zaoszczędzenia pieniędzy), gry sportowe, udający się do parku, grając gier, wychodząc na plażę , odwiedzanie rodziny, albo wiele innych bezpłatne lub tanie rzeczy. Zabawa nie ma kosztować dużo.
  • Planuj z wyprzedzeniem. Jeśli znasz kogoś's birthday is coming up, planu, więc nie masz scrambling znaleźć pieniądze kupić prezent. To samo ze szkołą wydatków, jak wycieczkę pieniędzy lub szkole zdjęć. Nasze dzieci są również zaangażowane w sport, więc musimy plan mundury i cleats i więcej. Pomyśl wyprzedzeniem co musisz, więc nie masz wybuchła, gdy koszt wyjdzie.
  • Traktuj swoje rodziny raz na chwilę. Chociaż wiele zabawnych rzeczy są wolne, czasem musisz popisywać. Zabierz dzieci do filmu, czy restauracji. Nasza ulubiona popisywać się będzie na park wodny. Ostatnio znalazło się w kilkaset dodatkowych dolarów, a zamiast być odpowiedzialny i spłatę zadłużenia lub więcej zapisując go, mamy wynajął pokój w hotelu z wielkim park wodny, i spędził tam dwa dni o Blast z dzieci. Innym razem będziemy traktować je po prostu do lodów szyszki czy coś.

Pozostałe części tej serii:

Zobacz także:

zen-productivity ++
10 Wskazówki dla niepalących Zamykanie
Year in Review 2006 - wielki rok!
2007: Moja Greatest Ever Rok
Wskazówki dla 6 do pracy do pracy by Bike
Osiągnięcie celów z mojego Syna: Nasz Harry Potter Maraton
Zen Habits - Polish
Szukaj na naszej stronie internetowej: