Zen Kanji

produktywności

Zen Habits (Leo Babauta) - Polish

Baby Makes Osiem: Podnoszenie Sześć dzieci - Część 2, organizacja wydanie

Patrz część 1, na wprowadzenie do tej serii.
W części 1 o podniesienie sześć dzieci, rozmawiałem na temat finansów. To tylko część sukcesu. Wiele z tego, co sprawia, że podnoszenie tylu dzieci trudno jest sama logistykę wszystko. Od piłki nożnej do chóru do rodzica-nauczyciela konferencji urodzinowe ... heck, tylko [...]


Widzieć Część 1 na wprowadzenie do tej serii.

W Część 1 about raising six kids I mówił o finansach. To tylko część sukcesu. Wiele z tego, co sprawia, że podnoszenie tylu dzieci trudno jest sama logistykę wszystko. Od piłki nożnej do chóru do rodzica-nauczyciela konferencji urodzinowe ... heck, wystarczy im dostawanie gotowy rano jest wykonywanie w logistycznego planowania i realizacji.

Moje rozwiązanie? Cóż, nie ma prostych odpowiedzi, ale mogę akcji, co pomogło utrzymać mnie i moją żonę rozsądny.

Organizowanie i planowanie Sześć Kids

 • Jeden Kalendarz, że Stany Zjednoczone nie wszystkie. Moja żona i ja używany do oddzielnych kalendarzy, wraz z wielu kalendarzy szkolnych, sportowych harmonogramów ogłoszeń w szkołach i innych. Na stronie naszego lodówka została pokryta z tymi planami i było wyzwaniem pamiętać wszystko. Wpisz: Kalendarz Google . Teraz wpisz wszystko w jednym kalendarzu. Mamy oddzielne podobszar kalendarzy dla mojej pracy, moje osobiste rzeczy, mojej żony rzeczy, dzieci, a mój szkolenia, ale to wszystko można oglądać na jednym kalendarzu. Teraz, gdy mamy do szkoły lub kalendarza sportowego harmonogramu lub wypowiedzenia coś w szkole, będziemy szybko wprowadzić go w Gcal. To samo z pracą terminy, spotkania, zajęcia, 5Ks i więcej. Teraz możemy tylko patrzeć na kalendarz, z pracy lub z domu i zobaczyć co się dzieje, że dzień lub następnego dnia.
 • Naucz je samowystarczalną. Pewnie, że łatwiej i szybciej je prysznicem i strój samemu niż oglądać je wykonać te same zadania o wiele wolniej i incompetently. Ale spróbuj, że z sześcioma dzieci. Będziesz go crazy. Odpowiedź jest im do siebie rzeczy. To zajmuje trochę więcej czasu w pierwszym, ale w ciągu miesiąca, to będzie więcej niż opłacać. Teraz nasze dzieci mogą nie tylko prysznic i ubierania się (i wybierać własne ubranie), ale sami paszy śniadanie, czystych pokojach, szczoteczki zębów, grzebień włosów, swoje rzeczy gotowe, pranie własnych dań (również, a nie najmłodsze dwa, ale najstarszy cztery). Jedyne co mogę zrobić, rano jest ustalenie ich obiady, a moja żona żelazka ich ubrań. Moja najstarsza córka, 13, może zbyt żelaza ubrania, a ona dowiedziała się pomóc z niemowląt i posługi. Mogą robić wszystko za nią, jak zamiatanie i niewykorzystanych środków.
 • Plan wystarczającego czasu. Kiedyś uważam za godzinę, aby gotowy był wystarczający. I po dwóch nowych niemowląt urodzonych, to wszystko stało się za późno. Teraz wydaje się więcej niż dwie godziny. Chociaż prawdopodobnie moglibyśmy dostać gotowe w godzinę, teraz nasze przygotowania czas jest o wiele bardziej zrelaksowany. A my jesteśmy na więcej czasu niż wcześniej. Zwykle.
 • Sprawdź, co tydzień kolacja menu. Tak, to nie jest nowe, ale bardzo przydatne. Planujemy się obiady w ciągu tygodnia - i dzieci mogą sugestie - i pójść na zakupy z menu strony, a składniki wymienione obecnie. To również sprawia, że łatwiej rzeczy pochodzą kolacji - żadne decyzje, aby ... po prostu bicz na składniki i gotować go.
 • Plan łatwe kolacje. Wszystko, co zajmuje dużo czasu, aby przygotować się zbyt dużo kłopotów. Spaghetti, chili, tacos, pieczony kurczak (zdrowych każdej wersji) to tylko niektóre z naszych zszywek.
 • Pack swój bieg przy drzwiach. Posiadanie kontrolną piłka narzędzi lub innych podobnych imprez, jest dobrym pomysłem. A kiedy przygotowują się do nadchodzącego dnia rozpoczęcia montażu wszystkich rzeczy przez drzwi, upewniając się, masz wszystko, tak że nic nie jest zapomniane. Zapominając o czyjejś cleats i konieczności skrętu samochodu wokół się nich jest ból.
 • Opakowanie worek z dodatkowych ubrań. Utrzymujemy małych przeniesione na bagaż zawiera kilka zmian bielizny i odzieży dla każdego dziecka składowane w samochodzie. Jeśli istnieje wypadku lub niektóre dzieci chcą spędzić noc z dziadkami, że worek będzie bardzo przydatny.
 • Czy rodziny spotkania. I'll post więcej na ten temat w dalszej części tej serii, ale to dobry pomysł, aby cała rodzina usiąść raz w tygodniu i porozmawiać o problemach, które są członkami rodziny. Ta komunikacja jest kluczem do posiadania szczęśliwych rodzin.
 • Każdy powinien jeść razem. Nie możemy zrobić tego codziennie, ale staramy się usiąść razem i zjeść obiad w rodzinie. Jest to dobry moment, aby porozmawiać na temat każdej osoby dziennie.
 • Posiadają skrzynki, jasne i często. Wszystkie dokumenty, rachunki, listy, ulotki, harmonogramy, szkoły i inne dokumenty prosto do naszego skrzynki. W Skrzynka powinna być czyszczona codziennie lub co drugi dzień - po prostu w nim pług, jeden element naraz, podejmowaniu decyzji, podejmowanie działań, zgłoszenia lub trashing każdej pozycji od razu. Nie należy go wyłączyć lub rzeczy będą piętrzyć!
 • Naucz dzieci, że wszystko ma miejsce. Każda rzecz w domu powinny mieć "domu". Naucz dzieci, że dom jest gdzie, i uzyskać je w zwyczaju umieszczania go w domu. They never get idealny na to, ale bardziej, że każdy robi to, tym mniej rzeczy zgubić. Także, clean as you go utrzymanie domu dość czyste przez cały czas.
 • Declutter często . Pozbyć się śmieci w Twojej szafy, które zajmowały miejsca w domu, że utrudnia garażu. Czy regularne decluttering dni. Naucz je oddać zabawki i ubrania dla miłości. Jest to także dobry pomysł, aby usunąć stare zabawki każdym razem je nowymi, na urodzinach, a zwłaszcza Bożego Narodzenia.

Pozostałe części tej serii:

zen-productivity ++
Year in Review 2006 - wielki rok!
2007: Moja Greatest Ever Rok
Wskazówki dla 6 do pracy do pracy by Bike
Osiągnięcie celów z mojego Syna: Nasz Harry Potter Maraton
Baby Makes Osiem: Podnoszenie Sześć dzieci - część 1
Zen Habits - Polish
Szukaj na naszej stronie internetowej: