Zen Kanji

produktywności

Zen Habits (Leo Babauta) - Polish

Co Google Chrome OS Środki dla Computing


Obraz skradziony z Przewodowe .

Post napisany przez Leo Babauta . Pójdź za Mną na Twitter .

I często nie pisać o technologii kwestii, ale tak jest napisane na temat Google Chrome OS ogłoszenie I thought I'd zważyć cala

Na powierzchni, ogłoszenia Google systemu operacyjnego wydaje się wielu piorunem w rywal Microsoft, atak na PC's core business ". Ale ci, którzy zostali następujący Google przenosi wie, że jest to więcej niż - jest to (oczekiwane) zmiany w Google długoterminowej strategii.

Google to wszystko się w Internecie, a ja naprawdę uważasz, że to przyszłość informatyki. Pulpicie modelu informatyki - Microsoft epoki - dobiega końca. To będzie trwać kilka lat, ale zdarzają się.

Stary model
Przez lata OS wykorzystuje pulpicie analogię z folderów i plików, wszystkie zapisane w dużym pliku CAB (dysk twardy). I aplikacji, takich jak Word się uruchomić z dysku twardego.

Co to oznacza to, że w celu ubezpieczania od awarii komputera (które ostatecznie są nieuniknione), to już musiał wykonać kopię zapasową plików na dysku zdalnego (inny dysk, CD-ROM itp.). To również oznacza, ból głowy, jeśli chodzi o dostęp do plików i programów z różnych komputerów - musisz zapisać i synchronizacji plików przez cały czas, i kupić i zainstalować wiele kopii aplikacji.

To oznaczało również wiele głowy jeśli chodzi o zgłoszenia i znalezienie plików i dzielenie się nimi z innymi osobami (ta musiała być dokonana za pomocą dyskietki / płyty CD, lub niedawno, załączniki wiadomości e-mail).

Wreszcie, systemów operacyjnych, starając się zrobić wszystko, stały się nadęty i powolne, podejmując wiele komputera moc, pamięć i składowania.

Nowy model
Google model oparty jest na łączność z Internetem, model, który był nie do pomyślenia dziesięć lat temu i było naprawdę opłacalne tylko w ostatnich kilku latach, ponieważ prawie każdy ma szybkich połączeń Wi-Fi i telefonii komórkowej lub dostępu.

Google została przeniesiona aplikacje i coraz naszych plików w internecie (lub chmury). Zaczęło się Gmaila sukcesu - szybki, mocny, że aplikacja on-line e-mail e-mail Aplikacji pulpicie uderzeń rękami w dół. To rozszerzone o zestaw proste aplikacje internetowe:Google Calendar, Docs & Spreadsheets, Google Reader, Picasa dla zdjęć, ostatecznie wideo YouTube, Blogger, do pisania do internetu, i wiele więcej.

Te aplikacje są lekkie, ale potężne. Oni nie są tak bogate jak funkcja aplikacje desktop, ale tutaj jest to, co wielu krytyków nie rozumiem:w dzisiejszym (i jutrzejsze) informatyka świata,nie muszą być.

Choć światem biznesu od dawna używany program Microsoft Word do tworzenia dokumentów bogatych pełne formatowanie i wykresów, w świecie coraz bardziej mobilne, nie dbał o wszelkich tego. Wysyłamy e-maile i wiadomości tekstowe i tweets i wiadomości na Facebook i forów społecznych i innych mediów - bez formatowania na wszystkich. Mamy w blogach, które mają pogrubione i kursywą i linki i zdjęcia i filmy, a nie o wiele więcej w zakresie formatowania tekstu.

We don't need funkcje Microsoft Word już nadęty. Nie Excel, z 2 milionów funkcje, ani PowerPoint (kto lubi oglądać slajdy?). Oczywiście, wciąż istnieją pewne wielkie aplikacje desktop, że ludzie użytkowania, do edycji zdjęć i wideo oraz wiele więcej ... ale większość z nas nie trzeba tych. Musimy po prostu komunikować się szybko i bez kłopotu.

Web apps nie zgadzają się z pulpitem apps ... ale jest to dobre dla większości z nas, którzy korzystają z nowych komputerów modelu.

Web apps są lekkie i szybkie. Ich przechowywanie wszystkich plików w Internecie, więc nie musisz się martwić o synchronizację lub przewożących je wokół CD lub dyski flash lub kopii zapasowej. Możesz dzielić się z kimkolwiek chcesz, lub każdy z kliknięciem.

To komputerowych świata staje się i będzie na wiele lat. Google napędzane tych zmian, a kiedy to ogłosił Chrome przeglądarki w zeszłym roku, że było oczywiste, przenieść do przeglądarki internetowej obsługi apps lepiej.

W Chrome OS jest oczywistym przenieść do komputerów obwodnicy starego modelu pulpicie aplikacje i pliki i foldery, i idź prosto do sieci, aplikacje www, internetowych i plików. Chrome OS będzie lekki i szybki (jak Chrome przeglądarki), to funkcja web apps i jeszcze nie wiele, a będzie idealnie dostosowane, jak coraz więcej z nas korzysta z internetowych - o ograniczonej mobilności, szybkości, udostępniania i łączących umysłu.

Dlaczego Google Muzyka jest kolejnym logicznym krokiem
Jeśli przeczytać Google Chrome OS ogłoszenie dokładnie, znajdziesz interesującą pozycję:

"[Ludzie] ma ich dane będą dostępne dla nich tam, gdzie one są i nie musisz się martwić o utratę ich komputera lub zapominając do kopii zapasowych plików."

To oczywiście oznacza OS Google będzie przechowywać wszystkie swoje pliki online - wtedy ludzie nie muszą martwić się tworzeniem kopii zapasowych plików i jeżeli straci komputer, naprawdę nic się nie zostaną utracone.

I to ma sens, biorąc pod uwagę, że Google została przeniesiona prawie wszystkich plików w Internecie, jeśli wykorzysta swoje aplikacje internetowe:e-maili, zdjęć (w programie Picasa), filmów (w YouTube), dokumenty (Google Docs & Spreadsheets), PDF, nawet teraz.

Prawie wszystkie swoje pliki.

Przeciętny użytkownik posiada jeden inny typ pliku, choć:mp3. Jasne, wiem, istnieje wiele innych typów plików, ale ja jestem tylko dotyczy tego, co większość ludzi korzystają z komputerów w tych dniach - e-mail, online i społecznego stuff literatura, film, zdjęcia, muzykę. I Google nie przeniósł się jeszcze muzyki online.

Istnieją strony, które już to zrobić, ale nie są Google. Więc albo Google kupić jedną z witryn internetowych (jak to miało miejsce z YouTube i Blogger i Writely, który stał Google Docs), albo będą tworzyć własne.

Twoja mp3s będą przechowywane online, a będziesz mógł odtwarzać je w dowolnym miejscu. Będzie to kompletny Google cel utrzymanie wszystkich plików w Internecie.

Dotyczy:Komunikacja i prywatność
Istnieją dwa główne obawy, że ludzie, kiedy chmury obliczeniowe lub aplikacje internetowe są podnoszone, więc musimy mówić o nich krótko:

1. Co zrobić, jeśli nie jesteś podłączony do chmury?Można utracić połączenie internetowe i utracisz dostęp do swoich plików. Nie jest to problemem dla większości z nas, jak mamy prawie zawsze związane, coraz więcej każdego roku, szczególnie w planach danych na urządzeniach mobilnych (ala w iPhone). Jednak Google jest już rozwiązanie tej kwestii z Google Gears i HTML5 - będziesz mieć dostęp do plików i wykorzystania aplikacje internetowe, nawet w trybie offline.

2. Czy naprawdę chcę Google do wszystkich moich plików i informacji?Jest to ważne prywatności obawy, i nie mam odpowiedzi. Moje osobiste wrażenie jest to, że nie mam żadnych danych, że jestem bardzo martwi się o utratę lub które mogą stać się publiczne. I bardzo wątpliwości Google byłby zainteresowany przeglądanie poprzez moje pliki, które nie są bardzo interesujące. A jeśli Google wykorzystuje moje dane służyć lepsze reklamy ... co mogę opieki? I nie wygląda na swoje reklamy anyway.

Jednakże rozumiem dotyczą ochrony prywatności . To może okazać się istotną kwestią, czy może to być coś, czego po prostu nauczyć się żyć z, jak już z wielu innych kwestii związanych z prywatnością (rządowych mających dostęp do naszych danych finansowych, Microsoft zaczyna informacje od naszych komputerów, itp.).

Uaktualnić: Więcej informacji o Chrome .
--
Dla zainteresowanych w tworzeniu silnych internetowe wideo:Check out a toolkit at WebWarriorTools on Tworzenie sieci film wideo, który sprzedaje . Zasadniczo jest to kompleksowe narzędzie uczenia się na wszystko, wszystko, czego potrzeba do tworzenia wideo, które sprawia, że wpływ. It's a great resource dla osób blogów lub produktów, które chcą dowiedzieć się, jak rozpocząć korzystanie z wideo w celu zwiększenia sprzedaży lub subskrybentów.

Zestaw narzędzi rozpoczyna się w kilka dni, a do tego czasu nie ma z góry, że sprzedaż spadnie cena od 67 dolarów do 49 dolarów (32% zniżki).

zen-productivity ++
Love Life, Nie Stuff
Weź Dużo Breaks, aby uzyskać więcej Sporządzono
Zasadnicze Motywacja Podręcznik
Zdrowych i Fit Algorytm
Trzy proste zmiany Get Fit i Zielonej w tym samym czasie
Zen Habits - Polish
Szukaj na naszej stronie internetowej: