Zen Kanji

produktywności

Zen Habits (Leo Babauta) - Polish

Co to jest naprawdę konieczne? Przewodnik życia oszczędny

Obecny dążenie do mnie, a jeden, że jestem odnawiające w tym roku, jest wyeliminowanie wszystkich, że jest niepotrzebna z mojego życia. Teraz możesz przeczytać to i uważam, że mam wszystko cięcia zabawy z mojego życia, ale to nie prawda. Pozwólcie mi wyjaśnić.
Pierwsze pytanie w tej pogoni, oczywiście, jest to, co [...]

Obecny dążenie do mnie, a jeden, że jestem odnawiające w tym roku, jest wyeliminowanie wszystkich, że jest niepotrzebna z mojego życia. Teraz możesz przeczytać to i uważam, że mam wszystko cięcia zabawy z mojego życia, ale to nie prawda. Pozwólcie mi wyjaśnić.

Pierwsze pytanie w tej pogoni, oczywiście, co jest "niezbędne" oznacza? Musimy najpierw zbadać, jakie rzeczy są niezbędne ... i pierwsze pytanie w tym badaniu jest niezbędne do tego, co ...? Jaki jest prawdziwy cel? Moja odpowiedź, która będzie się różnić od innych, jest "niezbędne do szczęśliwego życia."

Ta definicja, a następnie będzie zawierać wiele rzeczy oprócz podstawy odzieży, żywności i schronienia. I może nie potrzebujemy dobrych relacji z żoną, aby przetrwać, ale jest to niezbędne dla mnie być szczęśliwym w życiu (I've found). To samo z moimi dziećmi. Aby być szczęśliwym, muszę rozwijać dobre stosunki z nimi, uczynić z nich zadowolony i spędzać czas z nimi.

Ale to nie znaczy, że coś z nimi zrobić, liczy się jako niezbędne. Mogę być zadowolony z moich dzieci tylko przechodząc do bezpłatnego parkowania - nie trzeba kupować im rzeczy cały czas, albo przejść kosztowne rozrywki (np. filmów, The Mall, lub waterparks).

Podobnie, musimy jeść, ale nie musisz jeść junk food. Prawda, można powiedzieć, że słodycze lub frytki, make you happy. Dobrze, że to jest kluczem do tego całego przedsięwzięcia: czy naprawdę potrzebujesz czegoś do szczęścia? A nawet więcej, nie musisz go codziennie, czy może to być okazjonalne traktują?

Kawa i czekolada są dwa ostatnie przykłady dla mnie. Kocham obu. Wiele. Ale ja jestem uzależniony od nich (ze względu na kofeinę), i sprawia, że mnie chcą ich więcej niż naprawdę potrzebne do szczęścia. Więc Ja jestem stara się je wyciąć , Przynajmniej na razie. Myślę, że później, po kick nawyku, mogę pobłażać w tych rzeczy w leczeniu, raz w awhile, bez wygasające do nałogu.

Inne rzeczy mogę wyciąć (z wyjątkiem traktuje):

  • Przechodzenie do filmów (I to już rzadko)
  • Słodycze, ciastka lub pieczone jak towary lub cukierków (teraz rzadziej, ale nadal stanowią główną pokusą)
  • zabawek (Gizmos i gadżetów, które są dużo zabawy, ale nie trzeba - jak odtwarzacz mp3)
  • nowych książek (Staram się kupować używane obecnie, lub handlu em)
  • restauracje (zostały próbuje ograniczyć, ale nadal upadają więcej niż powinien)

A niektóre rzeczy, które trzeba myśleć o twarde:

  • kabel internetowy (mam w tej pracy - to miły w domu, ale nie jestem pewien, czy to konieczne)
  • komórka (I don't need to zbyt dużo - to wygodne, ale to rzadko, że naprawdę go potrzebują)

Na całość I've wyciąć wiele już , A ja jestem bardzo zadowolony z prostoty Utworzona do tej pory. Mam dużo więcej do zrobienia, ale jest to proces, że korzystają, a nie produktu końcowego.

Niektóre z ostatnich postów na ten temat w innym miejscu:

Zobacz także:

zen-productivity ++
Umysł jak woda
Moje GTD Wykonanie
Przepis na płaskiej Stomach
3 kroki do Trwale Wyczyść recepcja
Wolontariat
Zen Habits - Polish
Szukaj na naszej stronie internetowej: