Zen Kanji

produktywności

Zen Habits (Leo Babauta) - Polish

Czy Twoja Dni Crazy? Przejmij kontrolę

Niektórzy z nas mają takie gorączkowy, zajęty, szalona, chaotyczna dzień, że nie mamy czasu nawet rozważyć organizację, cele, czy rutyny. Jest to dzień, kiedy jest tak zwariowany, które trzeba podjąć, że czas, a twój dzień pod kontrolą.
Ważne jest, dla zdrowia psychicznego, Twoje zdrowie psychiczne, a wydajność. Wystarczy [...]


Niektórzy z nas mają takie gorączkowy, zajęty, szalona, chaotyczna dzień, że nie mamy czasu nawet rozważyć organizację, cele, czy rutyny. Jest to dzień, kiedy jest tak zwariowany, które trzeba podjąć, że czas, a twój dzień pod kontrolą.

Ważne jest, dla zdrowia psychicznego, Twoje zdrowie psychiczne, a wydajność. Po prostu nie można w najbardziej skuteczny, jeśli jest uruchomiony okolice, kładąc obecnie pożary, i dostawanie super podkreślił w odpowiednim czasie. Uznając, że czas na uzyskanie kontroli pozwoli wszystkim różnica w świecie.

Oto jak to zrobić:

  1. Po pierwsze, roszczenie blok czas na uzyskanie kontroli.Tak, to będzie na godzinę lub dwie. Tak, można stwierdzić, że czas. Rozkład termin w kalendarzu. Jeśli naprawdę nie możesz znaleźć pracy w czasie dnia, wstać wcześnie, lub zrobić to zaraz po pracy. Możesz znaleźć tego czasu, jeśli naprawdę spróbować. Twoja sanity wymaga to.
  2. Sprawdź listę. Czy masz już wszystkie zadania w jednym do listy, lub kilku najbliższych działanie list w podziale według kontekście? Jeśli tak, to są z wyprzedzeniem w stosunku do gry. Jeśli nie, powinno to być pierwszy krok. Zbierz wszystkie dokumenty Ci w jednej skrzynce odbiorczej (w tym post-it, telefon wiadomości, itd.) i przetwarza je, lista zadań, co trzeba zrobić w sprawie listy lub list (patrz Trzy kroki do Trwale Wyczyść recepcja ). Jednak zrobić wykazu (-ów) nie jest ważne w tym momencie. I zalecają metody GTD (patrz Beginner's Guide to GTD ), Ale czy cokolwiek działa dla Ciebie. Sporządzenie listy zadań jest pierwszym sposobem je pod kontrolą.
  3. Zaplanuj swój dzień. Nie tylko dziś, ale każdego dnia. Musisz jakiś regularny harmonogram w celu uzyskania rzeczy pod kontrolą. Rozkład regularnych zadań w bloki czasowe: e-mail, rozmowy, spotkania, przetwarzania skrzynki odbiorczej, planowanie czasu, pisanie, itp. Postaraj się mieć co najmniej 15-30 minut na początku każdego dnia, kiedy masz zamiar dzień w tych bloków czasu. To mało czasu na planowanie każdego dnia, jest prosty sposób na uzyskanie kontroli. (Patrz Cel dnia: najważniejszym zadaniem )
  4. Przystanek wielu zadań. Jest to rzecz, która sprawia, że twój dzień szalona. Nie można pozostać rozsądny jeśli żonglerka milion rzeczy na raz. Jeśli robisz to, nie są ani produktywne. Skoncentrowanie się na jednej rzeczy na raz (patrz Jak nie do wielu zadań ).
  5. Kontrola Przych Communications. Inne nie pozwalają na to zrobić? Musisz być asertywnym i roszczenia kontroli czasu. Niech inni wiedzą, kiedy mogą dzwonić do siebie, lub jak często mogą oczekiwać odpowiedzi na e-maile. Włącz IM i czatu. Wyłącz powiadomienia e-mail i tylko sprawdzić to raz na godzinę lub w innych odstępach czasu. Niech wzywa go do poczty głosowej. Po prostu nie może natychmiast reagować na każdy telefon połączenia, każdy e-mail, każda strona, na wniosek każdego biurka. Jeśli musisz umieścić na słuchawkach. Być jasne i góry z innymi na temat dostępności i czasy, kiedy nie można być zakłócany. Ludzie mogą nie zawsze być zadowolony z niego, ale po awhile, zaczną szanować swój czas.
  6. Przegląd dnia. Odłogowanie trochę czasu na koniec dnia do dokonania tego, co zrobiłeś, sprawdzić swoje listy do aktualizacji listy z nowych elementów, pakowane rzeczy z powrotem, gdzie należy, jasne swoje biurko, a plan na jutro . Zostaw uczucie spełnione.
  7. Ustaw rutyny. Te regularne procedury są najlepszym sposobem poczuć kontrolę nad swoim życiem. I've been pracy na poranny rutynowych i wieczór rutynowych at home,iit also helps to have a first-thing-in-the-morning work routine (including Step 3)ian end-of-the-day work routine (Step 6). Make them a habit,iyour days will be must less stressful.

Zobacz także:

zen-productivity ++
Zen Habits Dlaczego?
Zen Mind: Jak Declutter
100 Ways to Have Fun z dzieci za darmo lub Tanie
5 sposobów GTD pomaga osiągnięcia swych celów
Alow się być zadowoleni i dumni z Pana
Zen Habits - Polish
Szukaj na naszej stronie internetowej: