Zen Kanji

produktywności

Zen Habits (Leo Babauta) - Polish

Dlaczego skrzynce pocztowej nie jest dobrym listę spraw do załatwienia


Weź do zadań na e-mail do bardziej skutecznego, saner sposobu pracy.

Post napisany przez Leo Babauta . Pójdź za Mną na Twitter .

New York Times techonology pisarz David Pogue, pisarz Podziwiam, niedawno wymienione niektóre Jego wydajność najlepszych porad - I jest to dobra listy. One thing I z zainteresowaniem to, że wykorzystuje swoje skrzynki e-mail jako do listy zadań, które jest dość powszechna praktyka.

I chociaż z pewnością nie ma nic złego w tym, a I've done to ja chciałem, aby szybko counterargument.

Skrzynka e-mail nie jest najlepszym do listy zadań, a oto dlaczego:

1. Nie można zmienić tej linii. Oznacza to, że do listy zadań składa się z tematów, które często nie mają nic wspólnego z działaniem musisz podjąć. E-mail, że mówi "dzisiejszym posiedzeniu" może naprawdę być działania zmierzające do kogoś zadzwonić lub wysłać plik do kogoś. Musisz otworzyć każdy e-mail, aby znaleźć działania, które jest bardzo nieefektywne. Albo, musisz pamiętać, jakie działania są związane z każdym e-mail, a porażek punktu A do listy zadań ... lista ma do zapamiętania dla Ciebie, a także podejmować działania stresu z dala od swojego mózgu.

2. Może być wiele działań w każdym e-mail. Co zrobić, jeśli e-mail zawiera 10 do zadania? Nie można usunąć lub archiwum e-mail, gdy zrobiłeś jednego lub dwóch działań. It'll pozostają w skrzynce odbiorczej, dopóki wszystkie 10 są zrobione, jak gdyby nic nie zostało zrobione. Ponadto, można zapomnieć, że istnieje wiele działań, w wiadomości e-mail i pliku lub usunąć je, gdy zrobiłeś jednego z działań - zarówno lub będziesz zmuszony pamiętać, że istnieje wiele działań, w wiadomości e-mail, ponownie pokonując przeznaczenia do listy zadań.

3. Nie można zmieniać kolejność poczty (zazwyczaj). Liczne programy pocztowe (takie jak wspaniałe Gmail) prostu pokaż wiadomości w kolejności, w jakiej się cala Jakie środki, jeśli chcesz umieścić najważniejsze pozycje w górę, nie można. Jeśli chcesz, aby grupa wszystkie pozycje na posyłki, musisz utworzyć etykietę dla tego i nie patrzeć. To nie jest tak elastyczne, jak nawet najbardziej proste do zrobienia programu.

4. Nie można określić swój do-DOS. Większość czytelników wie, że jestem fanem wybierając 3 najlepsze najważniejszych zadań każdego dnia (patrz The Power of Mniej i Zen Aby Sporządzono więcej). Ale nie można wystawić tylko top 3 najważniejszych zadań e-mail - musisz je wszystkie. W takiej kolejności, w jakiej się cala Możliwe zrobić obejście tego, i utworzyć etykietę lub folder tylko dla ważnych zadań, ale dlaczego używać jako e-mail do listy zadań? Dlaczego by nie użyć rzeczywistej do listy zadań, które działa w sposób, to na celu?

5. Skrzynka e-mail zawiera zakłócone. Jest to najgorsza rzecz na tej liście: if you're looking at your do zadań w wiadomości e-mail, masz bardzo duże niebezpieczeństwo nowych e-maili nadchodzących i rozpraszające Ciebie. Myślę, że to zły pomysł na e-mail na cały czas - to sprawia, że trudno się skoncentrować. Wolę proste do listy zadań, które pozwala wyłączyć email podczas staramy się ważną pracę.

Więc co to jest lepsza metoda? Prosta: wybrać proste listy zadań i jak proces skrzynce pocztowej, wyciągnij działań do listy rzeczy do zrobienia. A notebooka lub indeksu karty działa, jak działa prosty program, takich jak Taskpaper (mój ulubiony bieżące) lub plik tekstowy w Notatniku lub TextEdit. Jeśli utworzenie skrótu klawiaturowego do spraw do załatwienia app lub pliku, to zajmuje tylko sekundę, aby skopiować i wkleić do zrobienia z e-maila.

I'm not saying nie można pracować dobrze i dostać wielkie rzeczy zrobić za pomocą e-maila w skrzynce na listy zadań. David Pogue oczywiście udaje się uzyskać dużo zrobić w ten sposób, a I've done to od czasu do czasu. Ale to nie jest najlepszy sposób, przynajmniej dla tych, którzy jak w prosty sposób na znalezienie osoby, użyteczne przedmioty, aby określić zadania, a do pracy bez zakłócone.

--
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, proszępodzielić się nim na del.icio.us, StumbleUpon czy Twitter. I'd appreciate it. :)

zen-productivity ++
Weź Dużo Breaks, aby uzyskać więcej Sporządzono
Zasadnicze Motywacja Podręcznik
Zdrowych i Fit Algorytm
Trzy proste zmiany Get Fit i Zielonej w tym samym czasie
Co Google Chrome OS Środki dla Computing
Zen Habits - Polish
Szukaj na naszej stronie internetowej: