Zen Kanji

produktywności

Zen Habits (Leo Babauta) - Polish

Email Zen: Clear Out Skrzynka odbiorcza

Używam Gmail wyłącznie do e-maili, i to stanowi ważną część mojego dwa dni pracy. Otrzymuję godziwej kwoty wiadomości co godzinę, a ja jestem dość szybki w odpowiedzi.
Jednakże jedną rzeczą będzie informacja o mojej skrzynki Gmail jest to, że tylko około zawsze puste.
Daje mi poczucie Zen do [...]


Używam Gmail wyłącznie do e-maili, i to stanowi ważną część mojego dwa dni pracy. Otrzymuję godziwej kwoty wiadomości co godzinę, a ja jestem dość szybki w odpowiedzi.

Jednakże jedną rzeczą będzie informacja o mojej skrzynki Gmail jest to, że tylko około zawsze puste.

Daje mi poczucie Zen mieć czyste skrzynki, uczucie pokoju i spokoju i zadowolenia. I highly recommend it to everyone. I nie zawsze był tak - miałem wiele e-maili w mojej skrzynce odbiorczej w przeszłości. Oni siedzą tam czasami nieprzeczytaną, czasami po prostu czekać na działania, a czasami czekają na złożony i inni czekają bo procrastinating. Ja też wiele folderów zgłoszenia pocztą e-mail, abym mógł je znaleźć, gdy potrzebne im. Byłoby mi chwilę do pliku czasami, więc chciałbym je wyłączyć. Wielu ludzi wiem to ten sam sposób.

Ale zmiana GTD, że (jak również 43 Foldery i inne), a prawie roku, I've been o dość spójne o czystej skrzynki.

Oto moje prostych kroków do osiągnięcia Zen Email:

1)Nie sprawdzaj email Pierwszą rzeczą, w godzinach porannych lub ją stale na. Jest to wskazówka oferowanych przez wielu blogach, więc nic nowego. Sprawdzanie e-mail Pierwszą rzeczą będzie Ci utkniesz w e-mail przez pewien czas. Zamiast robić swoje najważniejsze na dzień, lub co you've been procrastinating na najbardziej. Następnie sprawdź e-mail. Jeszcze lepiej, to 2 lub 3 rzeczy. Ponadto, jeśli są stale sprawdzania poczty e-mail w ciągu doby, lub też powiadamia, tak szybko, jak e-mail przychodzi, będzie stale roztargniony i nie mógł skupić się na zadanie przed wami. I sprawdzić raz na godzinę, ale mogą mieć różne potrzeby.

2)Jeśli sprawdzasz swoje e-maile, dysponować każdy, jeden w danej chwili, od razu. Podjąć decyzję o tym, co należy zrobić na każdego maila.

2a)Czy śmieci lub przekazane e-mail? Kosz to natychmiast.

2b)Czy to długo, że wiadomości e-mail wystarczy, aby przeczytać informacje? Plik Przeczytaj go w folderze (lub znak ją przeczytać i archiwum) lub wydrukować je odczytywać na drogach (podczas oczekiwania na linii, na przykład).

2c)Jeśli wiadomość e-mail wymaga działań, zanotuj działania na Twoim do zrobienia lub GTD listzrobić później. Należy również pamiętać, aby sprawdzić e-mail info w razie potrzeby. Następnie archiwum wiadomości. Możesz łatwo ją później, kiedy trzeba do tego zadania.

2d)Jeśli możesz odpowiedzieć na to w ciągu minuty lub dwóch, należy to zrobić natychmiast. Nie należy go wyłączyć. Jeśli czekać, aż będziesz w końcu zaległości e-maile, aby odpowiedzieć, a może nigdy go ominąć. I szybko, z krótką notatkę i wysłać ją od razu. W ten sposób jestem postrzegany jako elastyczne i na rzeczy.

2e)Jeśli chcesz śledzić na później e-mail, lub czekają na odpowiedź, to uwaga na Waiting For listy. Nie tylko pozostawić go w skrzynce odbiorczej jako przypomnienie.

3)Mam tylko jeden folder: Archiwum. Kiedy odpowiedzi na e-mail, lub zakończyć czytanie, jeśli nie potrzebujesz odpowiedzi, lub notatki to na mojej liście rzeczy do zrobienia, ja to archiwum. Proste. Można dodać folder Przeczytaj, jeśli chcesz. I zwykle drukować te już czytać później, jak w czasie lunchu lub w czasie oczekiwania na coś. Inni ludzie mają działanie folderu lub Waiting For folderze, ale stwierdzą, że to tylko dodatkowe skrzynki (lub "wiadro" jako GTD David Allen jest to), że trzeba ciągle sprawdzać. I don't like, aby sprawdzić dodatkowe foldery. Mam do zrobienia list i moja Waiting For liście, a to wystarczająco dobre. Więc jest to proste jak naciśnięcie "Archiwum" na e-mail, a jeśli trzeba go znaleźć, później Gmail wyszukiwania jest na tyle dobra, że jest to łatwe do znalezienia. Nigdy nie miał żadnych problemów z tym systemem.

Email Zen jest łatwe: E-mail sprawdza w regularnych okresów, podejmować działania na każdego maila od razu (lub notatki to na liście zrobić później) oraz archiwum.

Ahhh. Puste skrzynki!

Zobacz także:

zen-productivity ++
2007: Moja Greatest Ever Rok
Wskazówki dla 6 do pracy do pracy by Bike
Osiągnięcie celów z mojego Syna: Nasz Harry Potter Maraton
Baby Makes Osiem: Podnoszenie Sześć dzieci - część 1
Baby Makes Osiem: Podnoszenie Sześć dzieci - Część 2, organizacja wydanie
Zen Habits - Polish
Szukaj na naszej stronie internetowej: