Zen Kanji

produktywności

Zen Habits (Leo Babauta) - Polish

Jak stała się Ranny ptaszek

Wiem, Steve Pavlina uczyniła tego już, ale znalazłem, że zaczynają wcześnie został jednym z najlepszych rzeczy zostały zrobione w zeszłym roku, a I thought I'd share my porady. Ja po prostu o moim wysłana rano rutynowych oraz Może chcesz się dowiedzieć, jak mogę wstać na 4:30 am
W [...]


Wiem, Steve Pavlina dokonała tego już , Ale już ustaliliśmy, że zaczynają wcześnie został jednym z najlepszych rzeczy zostały zrobione w zeszłym roku, a I thought I'd share my porady. Ja po prostu o mojej wysłana rano rutynowych I Może chcesz się dowiedzieć, jak mogę wstać na 4:30 am

Przez wiele lat byłem późno podstopień. I loved to sleep in Następnie rzeczy zmieniło, bo miał się obudzić między 6-6:30 nad ustalić moje dzieci je obiady i gotowe do szkoły. Ale w zeszłym roku, kiedy zdecydował się na pociąg mój pierwszy maraton, postanowiłem, że potrzebne do rozpoczęcia jazdy w godzinach, gdy byłem na dowolnym czasie wyjechał do mojej rodziny.

Tak, ma na celu budzenie się wcześnie nałóg. Zacząłem przez wstawanie na 5:30 rano, a potem na 5 rano Gdy ten stał nałóg, a ja musiałem obudzić w 4 rano lub 3:30 rano na początku długiej perspektywie, to było problemem. A w listopadzie ubiegłego roku, kiedy zdecydował się uczestniczyć w NaNoWriMo , Postanowiłem dostać się na 4 rano, aby napisać na co najmniej godzinę dziennie. I teraz, że zakończone pisania powieści, że cel, nie trzeba obudzić, że już na początku, ale osiadł na szczęśliwy kompromis z budzenie na 4:30 am kilka dni, kiedy jestem naprawdę zmęczony (jeśli idę spać późno), I'll obudzić o 5:00 lub 5:30, ale jeszcze wcześniej niż kiedyś obudzić.

Oto moje wskazówki dotyczące się wczesnym podstopień:

  • Nie należy wprowadzać drastyczne zmiany. Zacznij powoli, przez budzenie tylko 15-30 minut wcześniej niż zwykle. Przyzwyczaić się do tego przez kilka dni. Następnie zmniejszyć innego 15 minut. Do tego stopniowo, aż dojdziesz do swojego celu czasie.
  • Pozwól sobie spać wcześniej. Może być używany do pobytu na późno, może oglądać telewizji lub surfowaniem po Internecie. Ale jeśli ten zwyczaj nadal, podczas gdy próbujesz wstać wcześniej, prędzej czy później z nich jest zamiar udostępnić. A jeśli jest to, że daje wczesne wzrasta, a następnie będzie awarii i spać późno i trzeba zaczynać od nowa.Sugeruję się do łóżka wcześniej, nawet jeśli nie myślisz, że będziesz spać, i czytać jednocześnie w łóżku. Jeśli jesteś naprawdę zmęczony, po prostu może zasnąć znacznie szybciej niż myślisz.
  • Umieść swoje budzik daleko od ciebie łóżko. Jeśli jest tuż obok łóżka, będziesz wyłączenia go lub uderzyć drzemki. Nigdy nie trafić drzemki. Jeśli jest daleko od łóżka, musisz wstawać z łóżka w celu wyłączenia go. Do tego, you're up. Teraz wystarczy pobyt.
  • Przejdź się z sypialni, jak tylko wyłączyć alarm. Nie pozwalaj sobie na zracjonalizowanie wraca do łóżka. Po prostu życie samodzielnie wyjść z pokoju. Mój nałóg jest potknąć się do łazienki i się odlać. Do czasu I've done, że i spłukiwanych toalety i myje ręce i spojrzał na moje brzydkie kubek w lustrze, I'm awake wystarcza, aby sprostać dzień.
  • Nie racjonalizować. Jeśli pozwalają mózgu można porozmawiać z wstawanie wcześnie, nigdy nie będziesz to robić. Nie należy powrocie w łóżku opcję.
  • Pozwól sobie spać w raz w awhile. Pomimo to, co powiedział w poprzednim punkcie, raz w awhile to miło spać cala Dopóki nie jest to regularne rzeczy. Ja robię to może raz w tygodniu lub tak.
  • Sprawdź, budzenie wczesne nagrody. Tak, to mogłoby się wydawać na pierwszy, że jesteś zmuszając się zrobić coś twardego, ale jeśli to przyjemność, a wkrótce będziesz oczekujemy zaczynają wcześnie. Moja nagroda była dokonać gorący kubek kawy i czytać książki. I've niedawno wycięte kawy , Ale nadal korzystają z czytania mojej książki. Inne nagrody może być smaczne uzdatniają śniadanie (smoothies! Yum!) Lub obserwując wschód słońca, lub medytacji. Znajdź coś, co jest przyjemne dla ciebie, i pozwolić sobie na to jako część swojego rano rutynowych.
  • Skorzystaj z wszelkich że dodatkowy czas. Nie obudzić się godzinę lub dwie na początku tylko do czytania blogów, chyba że jego głównym celem jest twoje. Nie obudzić się wcześnie i odpadów, które dogrywki. Get a jump start na dzień! Lubię korzystać z tego czasu, aby głowa rozpocząć przygotowania na moje dzieci "obiady w planowaniu na resztę dnia (podczas ustawiania MITS), wykonywania lub medytacji, a także na czytanie. Do czasu około 6:30 rolkach, I've done więcej niż wielu ludzi nie cały dzień.
  • Enjoy the break of Dawn! Jak możesz patrzeć na zewnątrz (lub jeszcze lepiej, dostać na zewnątrz!) I obserwować niebo włączyć światło. It's beautiful. And it's quiet and peaceful. Teraz moja ulubiona pora dnia. Wczesne wstawanie jest nagroda sama w sobie dla mnie.

Zobacz także:

zen-productivity ++
Baby Makes Osiem: Podnoszenie Sześć dzieci - Część 2, organizacja wydanie
Email Zen: Clear Out Skrzynka odbiorcza
Zdrowe i Get Fit, część 1
Zdrowe i Get Fit, Część 2 - Ćwiczenia Edition
My Morning Routine
Zen Habits - Polish
Szukaj na naszej stronie internetowej: