Zen Kanji

produktywności

Zen Habits (Leo Babauta) - Polish

Love Life, Nie Stuff


Zakochać się z życiem.

Post napisany przez Leo Babauta .Pójdź za Mną na Twitter .

Jesteśmy w miłości z rzeczy - z zakupami, z nabycia, z posiadania, z gromadzenia.

Let's pożądać zamiast życia.

Nasza obsesja rzeczy stał się niezdrowe.Gdy mamy nieważne w naszym życiu, będziemy kupować rzeczy.Kiedy masz problemy, będziemy kupować rzeczy.I te rzeczy stają się coraz droższe, większe, błyszczące ...więcej marnotrawstwa.

Ta obsesja rzeczy prowadzi do posiadania partii, o wiele bałagan ...i jeszcze tych rzeczy nie wypełnić nasze życie znaczenie.

To prowadzi do głębokiego zadłużenia, od zakupu tak bardzo, i wymaga większych domów i schowków zawierać wszystko.Finansowo, jesteśmy w gorszej sytuacji niż kiedykolwiek, ponieważ tego obsesja stuff.

Kupujemy rzeczy, kiedy mamy depresję, kupić rzeczy dla innych, aby pokazać jak bardzo ich kochamy ...i w ten sposób, ma rzeczy oddzielić nas od rzeczywistości do czynienia z naszych uczuć, zablokował nam naprawdę łączące się z innymi.

Załóżmy, że zastąpi pożądania dla rzeczy z żądzy życia.

Kilka pomysłów:

  • Odnaleźć pasją życia.Pobierz poza charakter i styl, docenić piękno świata wokół.Pobierz aktywnych, czy niektóre ogrodowych lub yardwork, odgrywać sport, idź na spacer, przejść się, przejdź do pływania, jazdy rowerem.Poczuj życia pogoń poprzez was.Breathe it in
  • Daj doświadczenia jako prezenty, nie rzeczy.Zamiast zakupy dla kogo pochodzą urodzinach lub Boże Narodzenie, pomyśl o doświadczenia można podać je.Podana data z tobą robić coś zabawy, hanging out, gotowania, zabawy, rozmowy, badając.W czasie zabawy w parku lub plaży.Coś innego niż codziennie.Doświadczenie jest znacznie więcej, niż jeden obiekt.
  • Kontakt z innymi.W prawdziwym życiu.Jeśli nie zawiesił się z przyjacielem niedawno, dać mu połączenie i przejść hang out.Pobierz Twojego dziecka z dala od telewizora lub video game player i weź ją na zewnątrz, aby coś zrobić.Idź na randkę z twoim partnerem.Odwiedź swoją mamę lub dziadków.I być obecny w czasie, gdy jesteś z nimi - naprawdę słuchać, naprawdę istnieje.
  • Traktujcie swoje emocje.Jeśli masz potrzebę, aby kupić rzeczy, na zakupy, kiedy mają problemy emocjonalne, bardziej świadoma.Następnie zajmuje się podstawowych emocji, zamiast używać zakupy jako sposób zapomnieć o nich.Jeśli jesteś w depresji lub niepokoju, albo samotny, zajmują się tym.Znajdź rozwiązania, dowiedzieć się co jest przyczyną ich.Dobre wieści: doświadczających życia, coraz aktywnych, oraz połączenie z innymi pomóc wszystkim zajmować się tymi kwestiami emocjonalne.
  • Odłącz swoje przywiązanie do rzeczy.Czasami sobie znaleźć coś niechętnie udziela się, nawet jeśli naprawdę nie używać.A to, kiedy zapyta mnie: "Dlaczego?" Co to jest gospodarstwo mnie pozbyć z tego posiadania? Czasami przedmiot ma związek emocjonalny, a następnie Zdaję sobie sprawę, że to tylko jeden obiekt, to nie emocje lub rzeczywistego źródła emocje.Następnie I'll zrobić zdjęcie przedmiotu, a następnie przesłać go do mojego komputera, a pozbyć się tego obiektu.Czuję się wyzwolona, bo I've broken załącznik do fizycznego obiektu (ale zapisane w pamięci).Jeśli dołączony do obiektu, dowiedzieć się, dlaczego - to nie jest zdrowe na dłuższą metę.
  • Uświadomić sobie, że życie, a nie rzeczy, to właśnie sprawach.Obiekty są tylko obiektów - jeśli je stracić, jeśli otrzymasz skradzione lub zniszczone ...it's not a big deal.Są one tylko obiekty - nie swoje życie.Twoje życie jest serią momentów, które są parze poprzez świadomość tej chwili i jak można wykorzystać te momenty i co im jest wypełnienie co naprawdę ma znaczenie, nie o to nam wypełnić w domu.Na koniec tej krótkiej podróży, będziesz spojrzeć wstecz i pamiętać doświadczeń, ludzie was umiłował i który umiłował cię to, co zrobiłeś i czego nie zrobił.Nie trzeba było stuff.

--
Przeczytaj więcej na temat uproszczenia w mojej książce, The Power of Mniej .

zen-productivity ++
A Beautiful Metoda Find Peace of Mind
Be Still.
Oddychaj.
Jak Giving Everything Changes
Jak zatrzymać działając jak Taki Big Baby
Zen Habits - Polish
Szukaj na naszej stronie internetowej: