Zen Kanji

produktywności

Zen Habits (Leo Babauta) - Polish

Trzy proste zmiany Get Fit i Zielonej w tym samym czasie


Get fit i zielone w tym samym czasie.

Post napisany przez Leo Babauta . Pójdź za Mną na Twitter .

I've been próbuje zmienić swoje życie na lepsze na chwilę się, w tym uproszczenie, coraz instalatora i zdrowsze, i staramy się zielone - w ciągu ostatnich kilku miesięcy I've been doing wiele do badania zmniejszenie emisji mój as well.

A gdy istnieją setki a nawet tysiące rzeczy możemy zrobić, aby zmniejszyć zasoby będziemy konsumować i emisji produkcji, I've been koncentrując się na trzech obszarach, które (m.in.) największy wpływ.

Jedną z największych rzeczy, zauważyliśmy, że te trzy zmiany nie tylko pomoże Ci się bardziej ekologiczne, ale można przejść długą drogę w kierunku poprawy zdrowia (i pomaga być bardziej oszczędny). Wybierasz się na zielono i są zdrowsze i instalatorzy często idą w parze.

A gdy jestem daleki od doskonałości, nawet w tych trzech obszarach, Chciałbym podzielić się z moich myśli i ustalenia z wami, w nadzieję, że będziesz wyglądać i być może do rozważenia tych zmian samodzielnie.

1. Human-powered Transport. Mianowicie, rowerowych i pieszych. Choć samochody są postrzegane jako wygodne, nawet zielonych samochodów wykorzystują ton zasobów (dosłownie) i dużym stopniu przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych. Samochody są jedną z największych autorów emisji w większości ludzie w codziennym życiu. Chociaż nie każdy ma do bez samochodu cały czas, możemy zmniejszyć ilość używamy samochodów.

I've been pieszo, podobnie jak Eva i dzieci, do parków, placów zabaw, biblioteka, spotkania, restauracje, kina, to tak. Zwiedzanie jest niesamowita forma transportu - to zaledwie wykorzystania zasobów lub masz jakieś emisji (inne niż twój oddech) i masz naprawdę pasują spaceru wokół (patrz moja Japonia wycieczkę raport więcej na temat Schudłem spacerem).

Jazda na rowerze jest czymś również miłość, choć jestem w tej chwili między rowery i spogląda na dobry używany rower (Wolę używany jako I'm oznacza to zmniejszenie ilości zasobów I zużywają). Rowery dla transportu używane do uzyskiwania niektórych, I'll dopuścić, ale to kolejny niesamowity sposób ominąć przez zużywających bardzo niewiele zasobów i emitujących jedynie o zerowej emisji zanieczyszczeń, podczas gdy zaczyna się w wielkiej formie. Seriously, I highly recommend this - wypróbuj go na kilka tygodni, a zobaczysz, że to bardzo spełniającej sposób żyć.

Masa tranzytu, oczywiście, jest kolejnym wielkim formy transportu, choć w takich miejscach, jak Guam jest to nieco trudniejsze, ponieważ nie mają bardzo dobre systemu tranzytowego. I've tried użyciu i jest to bardzo niewygodne, kiedy musisz być w dowolnym miejscu w ciągu kilku godzin. I loved the system tranzytowy w Tokio, jednak użyliby, że przez cały czas, jeśli nie żyło.

Try to use human-powered transportation more often — you’ll love it. It really helps put you in touch with the outdoors, and takes you out of the confinement of cars, out of the frustration of traffic, and reduces the amount you spend on gas and maintenance. Someday, I’m going to go bez samochodu, and I hope I’ll take all of you with me. :)

2. Wegetarianizm lub veganism. Lub, jeżeli to brzmi zbyt trudne, najpierw tylko zmniejszenie swój mięsa konsumpcji. Od GreenWikia : "Więcej gruntu musi być wprowadzone do produkcji rolnej do produkcji mięsa niż do wytwarzania produktów roślinnych. Ze względu na wybuch metanu nie jest 23 razy bardziej skuteczne w utrzymaniu ciepła niż CO2, zwierząt domowych przyczynić się do globalnego ocieplenia niż wszystkie ludzkie transportu kombinowanego ".

Becoming wegetariańska (a zwłaszcza vegan) to jedna ze zmian można dokonać z największych wpływów na środowisko. Jeśli wszyscy zrezygnowali z mięsa i innych produktów zwierzęcych, we'd mają wystarczająco dużo żywności (teoretycznie przynajmniej) pasza świata (większość żywności produkujemy trafia do hodowli zwierząt na mięso, mleko i jaja), a we'd drastycznie obniżyć ilość zanieczyszczeń i emisji gazów cieplarnianych.

Becoming wegetariańska nie musi być trudne - W rzeczywistości, można sporo zabawy, jeśli badanie nowych produktów spożywczych i etnicznych kuchni. A jednocześnie coraz vegan lub wegetariańska nie gwarantuje, że będziesz zdrowszy, Najbardziej vegetarians są zdrowsze (przeciętnie) niż średnia amerykańska. Jeśli zastąpić (zwykle tłuszczowych) mięsa i innych produktów zwierzęcych z owoców i veggies i całych ziaren i roślin strączkowych, otrzymasz zdrowsi. Jeśli zastąpienie ich z frytkami i Twinkies, nie będzie. (Prosimy o argumentują tym punkcie, ale proszę nie udostępniaj informacje z zdyskredytowało Westin Cena Fundacji - to naprawdę pełen pseudoscience nam było tej dyskusji wiele razy przedtem, i nie chciałbym mieć linki do artykułów o oszukańczych moja strona).

Nie mam wątpliwości, że jesteś zła, jeśli jeść mięsa ani pić mleka, albo że jesteś zawsze niezdrowe. To na pewno możliwe do jedzenia zdrowego z produktów zwierzęcych w diecie. Ale mówię, to coś należy rozważyć, w trosce o środowisko ... i jeśli uzyska się zdrowsze w międzyczasie, że to miły stronie korzyści.

Niedawno postanowił powrócić do veganism (I've been lacto-vegetarian To około 18 miesięcy, był vegan przed tym) i napisać post o tym wkrótce, w tym kilka linków wspólnych znajomych na Twitter.

3. Zużywają mniej. Jest to dość proste (choć nie zawsze łatwe), że krok może stanowić ogromne różnice we wszystkich obszarach swojego życia: ile zużywają zasoby, jak jesteś zdrowy, jak wiele można poświęcić, ile masz bałagan. Zł mniej, zużywają mniej, jeść mniej -- Odejdź od miłowania i kupowania stuff .

Jest to interesujące, ponieważ, gdy staramy się zielone, wielu z nas automatycznie wyszuka do kupowania produktów zielony ... co jest dobre, jeśli mają coś kupić, ale faktycznie, kupowanie produktów mniej ogólnej jest lepsza niż podążanie i zakup kilka środowiska -świadome typu produktów.

By consuming fewer products, clothes, gadgets, furniture … stuff … you’ll use fewer resources and contribute less to landfills. When you buy something, a lot of resources were used not only for the materials needed to make the product (wood, paper, metal, plastic, cotton, etc.), but to harvest those materials, to manufacture the product, to package it, to transport it to the store or to your door. Get into the habit of buying less, needing less, and when you do get something you need, get it used if possible. You’ll end up spending less moneyas well.

Na zużywających mniej żywności będzie (prawdopodobnie) dostać zdrowsze. Cóż, jeśli nie masz niedowagę - prawdopodobnie potrzeba więcej żywności rzeczywistości. Jednak dla tych z nas, którzy posiadają kilka dodatkowych kilogramów (lub wiele dodatkowych funtów), jest po prostu mniej jeść to, co lekarz sortowane. Mniej kalorii oznacza Ci schudnąć, a jeśli dodać, że regulamin do ruchu pieszego i rowerowego, jedzenia mięsa i zużywających mniej więcej roślin, żywności, będziemy zdecydowanie zdrowsze dostać. Eating mniej żywności, nie oznacza, musisz się głodzić - wystarczy jeść mniejsze porcje. Jedz wolniej i bardziej mindfully . That takes practice, but learn this habit over time and you’ll save not only your waistline, but your budget and a lot of resourcesas well.

Dyskutuj
Wiem, że ten post będzie generować nieco kontrowersji - zawsze piszę o zdrowia lub środowiska naturalnego, uzyskać wiele zdrowego krytycyzmu. :) Więc zaczynajcie! I'd love to słyszeć swoje myśli.

Moim odczuciu, przy drodze, jest to, że nawet jeśli jestem zły i dostać blasted mój piękny czytelników, wszelkie dyskusje w tych kwestiach jest dobrą rzeczą. Let's talk about it, i think about it, i w ten sposób efekt zmian.
--
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, proszępodzielić się nim na del.icio.us, StumbleUpon czy Twitter. I'd appreciate it. :)

zen-productivity ++
Jak zatrzymać działając jak Taki Big Baby
Love Life, Nie Stuff
Weź Dużo Breaks, aby uzyskać więcej Sporządzono
Zasadnicze Motywacja Podręcznik
Zdrowych i Fit Algorytm
Zen Habits - Polish
Szukaj na naszej stronie internetowej: