Zen Kanji

produktywności

Zen Habits (Leo Babauta) - Polish

Zen Mind: Jak Declutter

Jedną z rzeczy, które daje mi najwięcej pokój ma czyste, proste domu. Kiedy się obudzić rano i idź się do salonu, który został decluttered, że posiada minimalistyczny wygląd, i nie ma śmieci leżące wokół, jest spokój i radość, że wejdzie moje serce.
Kiedy, na [...]


Jedną z rzeczy, które daje mi najwięcej pokój ma czyste, proste domu. Kiedy się obudzić rano i idź się do salonu, który został decluttered, że posiada minimalistyczny wygląd, i nie ma śmieci leżące wokół, jest spokój i radość, że wejdzie moje serce.

Jeżeli, z drugiej strony, obecnie chodzić do salonu bałagan z zabawek i książek i dodatkowe rzeczy w każdym miejscu, to jest chaos i mój umysł jest szalony.

I've a simplifier i declutterer dla lat (prawdopodobnie 8-9 lat) i I've gotten pretty good at it, but I've found, że musisz zachować wraca do ponownego swój bałagan co chwilę.

Oto moje top decluttering wskazówki:

  • Czy to w małych kawałkach. Odłogowanie tylko 15 minut do declutter tylko jedna półka, a gdy to półka lub 15 minut jest się świętować swoje zwycięstwo. Następnie zająć innego półka na 15 minut na następny dzień. Conquering cały gabinet lub pokój może być przytłaczające i możesz umieścić je na zawsze. W takim przypadku, po prostu zrobić to w dziecko kroki.
  • Odłogowanie kilku godzin zrobić. Może to się wydawać sprzeczne z wyżej wskazówka ... i ona jest. To po prostu inną strategię, i mówię to bez względu na prace dla Ciebie. Czasami, dla mnie, to jest dobre do odłogowania części z rana, lub całą sobotę rano do declutter jeden gabinet lub pokój. Ja robię to wszystko na raz, a gdy I'm done, uważa awesome.
  • Zabierz wszystko z półki lub szuflady na raz. Która z dwóch wyżej strategie wybrać, należy skupić się na jednej szuflady lub półki na raz, i to całkowicie pusta. Następnie czyste że półka lub szuflady. Następnie podejmuje pala i posortować je (patrz następna wskazówka) i wracać do tego, co tylko chcesz zachować. Następnie zająć się następna półka lub szuflady.
  • Sortuj poprzez stos, jeden element naraz, i szybkie decyzje. Have a kosza worek i wsypa polu poręczne. Po wyciągnij wszystko z półki lub szuflady, sortowania stos jednym naraz. Pick up pozycji i podjęcia decyzji: kosz, oddać lub utrzymania. Nie należy umieszczać je w stos. Czy to z całego stosu, a wkrótce będziesz zrobienia. Jeśli będziecie zachowywać sortowanie poprzez stos i ponownie sortowania, to wezmę na zawsze. Umieść z powrotem tylko to, co chcesz zachować, i to dobrze zorganizować.
  • Być bezlitosny. Może być opakowanie szczur, ale prawdą jest, nigdy nie będziesz używać większość z Ciebie nagromadzone śmieci. Jeśli nie korzystasz z niego w ciągu ostatniego roku, pozbyć się go. To takie proste. Jeśli używany tylko raz lub dwa razy w ciągu ostatniego roku, ale wiesz, że nie będzie stosować go w przyszłym roku, pozbyć się go. Toss, jeśli to nienaprawialnych i podać go, jeśli ktoś inny może być w stanie z niego korzystać.
  • Papers? Być bezlitosny, unless it’s important. Czasopisma, katalogi, filtr niechcianej poczty, rachunki ponad lat, notatki do siebie, notatki z innymi stare prace rzeczy ... podrzucenie to! Jedynym wyjątkiem jest z podatku związane rzeczy, które powinny być przechowywane przez okres siedmiu lat, a także inne ważne dokumenty, takie jak gwarancje, narodzin i śmierci, małżeństwa certyfikaty, ubezpieczenia, testamentów i innych ważnych dokumentów, takich jak to. Ale będziesz wiedzieć, kiedy te patrz 'em. Inaczej, podrzucanie!
  • Jeśli na ogrodzeniu z wielu rzeczy, stworzyć "może" polu.Jeśli nie możesz nosić do Dorzucę coś, ponieważ może być konieczne później umieścić je w polu, a następnie zamknąć pole, etykieta to, i umieścić go w składzie (garaż, strych, gabinet), z oczu. Najprawdopodobniej nigdy nie otwarta, że pole ponownie. W takim przypadku, wyciągnij go po sześć miesięcy lub rok i podrzucanie go lub udzielić go.
  • Tworzenie systemu, aby zatrzymać bałagan z akumulacją. Nie bez powodu masz wysokie stosy dokumentów w każdym miejscu, i duże stosy zabawek i książek i ubrań. To dlatego nie masz regularnych system utrzymać wszystko na swoim miejscu, a pozbyć się rzeczy nie trzeba. Jest to temat na inny dzień, ale to jest coś, o których warto pomyśleć, jak declutter. You'll never get ideału, ale jeśli sądzisz, że bardziej inteligentnie temat swojego domu dostał bałagan, być może znajdą sposoby, aby zatrzymać go ponownie dzieje.
  • Uczcij gdy skończysz! Jest to ogólna zasada w życiu: zawsze obchodzić swoje osiągnięcia, bez względu na to jak mała. Nawet jeśli tylko jedna szuflada decluttered, that's great. Poddać się na coś pysznego. Otwórz że szuflady (lub szafie, czy cokolwiek), i podziwiać jego prostota. Oddychaj głęboko i wiem, że zrobiłaś coś dobrego. Wygrzać w spokoju.

Inne wypowiedzi o decluttering gdzie indziej:

Zobacz także:

zen-productivity ++
Przepis na płaskiej Stomach
3 kroki do Trwale Wyczyść recepcja
Wolontariat
Co to jest naprawdę konieczne? Przewodnik życia oszczędny
Zen Habits Dlaczego?
Zen Habits - Polish
Szukaj na naszej stronie internetowej: