Zen Kanji

продуктивност

Zen Habits (Leo Babauta) - Slovak

Čo Google Chrome OS Prostriedky pre Computing


Image ukradeno Drátové .

Doručovací napísané Leo Babauta . Nasleduj ma Cvrlikání .

Nejsem často písať o tech otázkami, ale moc sa o písomný Google Chrome OS oznámenia Myslel som, že bych vážiť palcov

Na povrchu, v oznámení o Google operačný systém sa zdá byť pre mnohé ako výstrel na rivala Microsoft, za útok na MS na hlavný predmet podnikania. Ale tých, ktorí boli po Google ťahov viem, že je to viac než to - je to jedno (očakávaný) vývoj Google dlhé-obdobie stratégie.

Google sa pohybuje všetko on-line, a ja som naozaj presvedčený, že toto je budúcnosť výpočtovej techniky. Ploche modelu počítanie - Microsoft éry - sa chýli ku koncu. To bude trvať niekoľko rokov, ale to sa nestane.

Starý model
Za roky, OS bol použitý na ploche analogicky so zložkami a súbory, všetky uložené vo veľkom súboru CAB (pevný disk). A aplikácií ako Word sa spustí z pevného disku.

Čo to znamenalo, že je v záujme poistiť proti padání počítače (ktoré sú napokon nevyhnutné), ktoré ste musel zálohovať súbory na vzdialený disk (iný disk, CD-ROM, atď). Je taktiež znamenalo bolesť hlavy, pokiaľ ide o prístup k vašej súbory a programy z viacerých počítačov - máte ušetriť a synchronizáciu súborov po celú dobu, a kupovať a inštalovať viac kópií aplikácie.

Je to tiež znamenalo veľa bolesti hlavy, pokiaľ ide o použitie a zistenie vašich súborov a ich zdieľanie s inými ľuďmi (to muselo byť vykonané pomocou diskety / CD, a viac nedávno, e-mailové prílohy).

Napokon, operačné systémy, snaží sa urobiť všetko, stali nafouklý a pomalé, ktoré zaberajú veľa počítača spracovanie výkonu, pamäte a skladovanie.

Nový model
Google model je založený na pripojenie k internetu, čo je model, ktorý by bol nemysliteľný pred desiatimi rokmi a bola naozaj životaschopné v posledných niekoľkých rokoch ako takmer každý má vysoký-rýchlosť pripojenia a wi-fi a mobilné pripojenie.

Google presunul aplikácií a čoraz viac našich súborov na web (alebo mrak). Začalo to u Gmailu úspechu - rýchly, silný online e-mailovú aplikáciu, ktorá bije ploche email apps rúk nadol. Je s rozšírenou sadu jednoduchých webových aplikácií:Google Calendar, Docs & Spreadsheets, Google Reader, Picasa pre fotografie, prípadne aj na YouTube video, Blogger pre písanie pre web a ďalšie.

Tieto aplikácie sú ľahké, ale výkonný. Tie nie sú tak bohaté funkcie ako desktopové aplikácie, ale tady je to, čo mnohí kritici nerozumie:v dnešnej (a zítřejší) výpočtová sveta,nemusí byť.

Zatiaľ čo obchodný svet už dlho používa aplikácie Microsoft Word na vytvorenie bohaté dokumenty plný a formátovanie tabuliek, je stále viac mobilný svet sa nestará o všetkých to. Zašleme e-mailov a textových správ a správ o tweets a Facebook a fór a iných sociálnych médií - bez formátovania vôbec. Robíme blogu, ktoré majú tučne a kurzívou a odkazy a obrázky a videá, a nie oveľa viac, pokiaľ ide o formátovanie textu.

Nepotrebujeme vlastnosť-nafouklý Microsoft Word už. Ani Excel sa svojimi 2 milióny funkcií, ani v PowerPointe (kto rád pozerá na diapozitívy?). Iste, stále existujú niektoré skvelé desktopové aplikácie, ktoré ľudia používajú na fotografiu a strih videa a ešte oveľa viac ... ale väčšina z nás nepotrebuje ty. Potrebujeme komunikovať jednoducho a rýchlo, bez ťažkostí.

Web apps nesúhlasí s desktopové aplikácie ... ale je to dobrá vec pre väčšinu z nás, ktorí používajú nové výpočtový model.

Webové aplikácie sú ľahké a rýchle. Sú uložené všetky vaše súbory na internete, takže sa nemusíte obávať Synchronizujú nimi alebo pri výkone okolo CD alebo flash disky, alebo zálohovanie. Môžete zdieľať s nikým sa vám páči, alebo všetci, s kliknutím.

To je to, čo výpočtovej svete sa stáva, a bude po mnoho rokov. Google má poháňané týmito zmenami, a keď to oznámil Chrome prehliadač v minulom roku, ktorý bol zrejmý posun k prehliadači internetových apps zvládnuť lepšie.

V Chrome OS je zrejmý posun k počítačom bypass starý model desktopové aplikácie a súbory a priečinky a ísť rovno na web, webové aplikácie, súbory a on-line. Chrome OS bude ľahké a rýchle (ako prehliadač Chrome), bude funkcia webovej aplikácie a mnoho ďalšieho, a bude dokonale zladený s tým, ako stále viac a viac z nás s využitím webe - s mobilitou, rýchlosťou, zdieľanie a pripojenie na mysli.

Prečo Google hudby je ďalším logickým krokom
Ak budete čítať Google Chrome OS oznámenia pozorne, uvidíte zaujímavé položky:

"[Ľudia] chcú svoje údaje, ktoré majú byť prístupné na ne kdekoľvek a nemusíte obávať straty svojho počítača alebo zabudnú na zálohovanie súborov."

To samozrejme znamená, Google OS bude ukladať všetky svoje súbory online - potom ľudia nemusia starať o zálohovanie súborov, a ak stratí počítače, nič sa naozaj stratil.

A že má zmysel, pretože sa domnieva, že Google sa posunul takmer všetky svoje súbory online, ak použijete svoj web aplikácie:e-maily, fotografie (v Picasa), videa (v YouTube), dokumenty (Google Docs & Spreadsheets), a to aj súbory vo formáte PDF teraz.

Takmer všetky vaše súbory.

Priemerný užívateľ má jeden ďalší typ súboru, ale:mp3. Jasne, viem, že existuje veľa iných typov súborov, ale som len o to, čo väčšina ľudí používa počítače pre tieto dni - e-mail, on-line čítania a sociálnych vecí, video, fotky, hudba. A Google nebol presunutý hudbu online ešte.

K dispozícii sú už lokality, že to, ale nejsme Google. Takže buď Google kúpi jednu z internetových stránok (ako to urobil s YouTube, Blogger a Writely, ktorý sa stal Google Docs), alebo sa vytvorí svoj vlastný.

Vaša mp3 budú uložené online, a budete môcť hrať nim odkiaľkoľvek. To bude úplné Google udržal všetky svoje súbory online.

Týka sa:Pripojenie a ochrana osobných údajov
Existujú dve hlavné obavy, že ľudia majú pri oblakoch výpočtová alebo web apps sa vyviedol, takže by sme mali hovoriť o nich stručne:

1. Čo robiť, keď nie ste pripojení k oblak?Tie by mohli stratiť pripojenie k Internetu a stratí prístup k vašim súborom. To nie je záujem o väčšinu z nás, pretože sme takmer vždy spojené, stále viac a viac každý rok, zvlášť potom s údajmi plánuje v mobilných zariadeniach (o ala iPhone). Avšak Google je už riešenie tohto problému s pomocou Google Gears a HTML5 - budete mať prístup k svojej súbory a používanie webových aplikácií, aj keď je offline.

2. Do naozaj chcem Google mať všetky moje súbory a informácie?Toto je platné osobných údajov, a nemám odpoveď. Môj osobný pocit je, že nemám žiadne údaje, ktoré som neuveriteľne obávajú straty, alebo že by sa mohla stať verejnosti. I veľmi pochybovať Google záujem prechádzať moje súbory, ako sú nepříliš zaujímavé. A ak Google používa svoje údaje, aby slúžila až lepšej reklamy ... čo starostlivosti? Nechcem, pozrieť sa na ich reklamy rovnako.

Avšak chápem, že osobných údajov . Môže sa ukázať ako významný problém, alebo by mohol byť len niečo, čo sa učia žiť sa, ako sme sa s mnohými ďalšími otázkami súkromia (vláda má prístup na naše finančné údaje, Microsoft získať informácie z nášho počítača, atď).

Aktualizovať: Viac info o Chrome .
--
Pre záujemcov o vytvorení výkonnej webovej video:Check out a toolkit at WebWarriorTools on Tvorba webových Video, ktorý predáva . V podstate je to komplexný vzdelávací nástroj na všetko, čo všetko musíte vytvoriť video, ktoré je ovplyvňuje. Je to skvelý zdroj pre ľudí s blogy alebo produkty, ktoré sa chcú dozvedieť, ako začať používať video zvýšiť účastníci alebo predaja.

Tento nástroj sa spustí za pár dní, a až potom to, že pre-predaj klesá cena z $ 67 na $ 49 (32% zľava).

zen-productivity ++
Love Life, nie je Stuff
Take Veľa Prestávky získať viac Hotovo
Základné motivácie Príručky
Zdravého a fit algoritmus
Tri jednoduché zmeny získať Fit a zelenej zároveň
Zen Habits - Slovak
Vyhľadávanie naše internetové stránky: