Zen Kanji

продуктивност

Zen Habits (Leo Babauta) - Slovak

10 tipov pre ukončenie fajčenia

Nedávno som oslávila moje jedno-ročné výročie ukončenia fajčenia. No, konečne prestať ... rovnako ako väčšina fajčiarov, musel som sa snažil prestať niekoľkokrát a zlyhal. Ale tohle prestať existovať, a já bych si zdieľať top 10 vecí, ktoré tento skončiť úspechom ostatné zlyhalo.
1.Zaviazať Úplne sám. V ukončia, že [...]


Nedávno som oslávila moje jedno-ročné výročie ukončenia fajčenia. No, konečne prestať ... rovnako ako väčšina fajčiarov, musel som sa snažil prestať niekoľkokrát a zlyhal. Ale tohle prestať existovať, a já bych si zdieľať top 10 vecí, ktoré tento skončiť úspechom ostatné zlyhalo.

1.Zaviazať Úplne sám.V ukončí, že zlyhal, bol som len polovica sa do neho. Povedal som ja sám som chcel skončiť, ale vždy som cítil v zadnej časti mojej mysli, že bych zlyhať. I didn't napísať niečo dolu, jsem neřekl všetci (možno moja žena, ale len ju). Tento čas, napísal som to. Napísal som si plán. I o to blogged. Urobil som sľub, aby moja dcéra. Povedal som rodinou a priateľmi som bol koniec. I šli, a vstúpili do online prestať fóre. Musel som odmien. Mnohí z nich sa bude v nasledujúcich tipov, ale hlavné je, že som plne odhodlaný a nebol vrátiť. I didn't ľahko sám zlyhal.

2.Vykonajte plán. Nemôžete len hore a povedal: "Ja som chcel skončiť dnes." Musíte pripraviť sami. Naplánujte si to. Mať systém odmien, je systém pomoci, je osoba, ktorá má volať v prípade, že ste v průšvih. Zapíšte si, čo budete robiť, keď máte nutkanie. Tlač to. Post it na vaše múru, doma aj v práci. Ak budete čakať, až vám naliehať na to, čo máte robiť, ste už stratil. Musíte byť pripravení, ak sa táto nalieha prísť.

3.Poznať Vaša motivácia. Keď žiadame pochádza, vaša myseľ bude racionalizovať. "Čo je to poškodenie?" A budete zabúdať, prečo robíte to. Vedieť, prečo robíte pred naliehať, že príde. Je to pre vaše deti? Pre vaša manželka? Pre vás zdravie? Takže môžete spustiť? Vzhľadom k tomu, že dievča sa vám páči nepáči fajčiari? Mať veľmi dobrý dôvod alebo dôvody pre ukončenie. Zoznam je. Tlač je. Dajte ju na stenu. A pripomínať si tieto dôvody každý deň, každý naliehať.

4.Ani jeden Puff, niekedy (Ne). Myseľ je ošemetná záležitosť. To vám povie, že jedna cigareta nebude bolieť. A je to ťažké tvrdiť, že s logikou, zvlášť, keď ste uprostred nutkání. A tie sú super nalieha ťažko sa argumentovať. Nedávajte palcov Povedzte sami, pred nalieha príde, že nebudete dym jedinej Labutienky, stále znova. Pretože pravda je, že jeden nadmout BUDE zranený. Jeden nadmout vedie k druhej a tretej, a za chvíľu ste nie je koniec, že ste s fajčením. Don't podvedeš sami. A jediné nadmout takmer vždy vedú k recesii. Neužívajte JEDNOTNÝ Puff!

5.Pripojte sa k fóru. Jednou z vecí, ktoré pomohol najviac v tomto skončiť bol on-line fórum pre vzdávající (quitsmoking.about.com) ... nebudete cítiť tak sama, když jsi smutný. Misery Loves Company, po všetkom. Online zaviesť seba, zoznámiť sa s ostatnými, ktorí prechádzajú rovnakú vec, post o svoje skúsenosti mizerný, a prečítajte si o ďalších, ktorí sú ešte horšie ako vy. Najlepšie pravidlo: Doručovací Než si dym. Nastavíte-li toto pravidlo a držať sa ho, budete ich prostredníctvom svojho nutkání. Ostatné budú hovoriť cez to. A oni budú sláviť s vami, keď si ju cez váš prvý deň, deň 2, 3 a 4, 1 týždeň a po ňom. Je to skvelá zábava.

6.Odmeňte sa. Set up a plan for your rewards. Definitely reward yourself after the first day, and the second, and the third. You can do the fourth if you want, but definitely after Week 1 and Week2.And month 1, and month 2.And 6 months and a year. Make them good rewards, that you’ll look forward to: CDs, books, DVDs, T-shirts, shoes, a massage, a bike, a dinner out at your favorite restaurant, a hotel stay … whatever you can afford. Even better: take whatever you would have spent on smoking each day, and put it in a jar. This is your Rewards Jar. Go crazy! Celebrate your every success! You deserve it.

7.Meškanie. Ak budete mať nutkanie, počkajte. Urobiť nasledovné veci: mať 10 hlbokých dychu. Pití vody. Sežere občerstvenie (na prvý bolo Kandizovaný a guma, potom som sa prešiel na zdravšie veci, ako je mrkva a mrazené hrozno a praclíky). Hovor svoju podporu osobu. Príspevok na vašom odvykaní od fajčenia fóre. Výkon. Dělej si, čo to berie, VUT meškania, meškania, meškania. Tie bude mať jeho prostredníctvom, a žiadame, pôjde preč. Keď sa to robí, osláviť! Take ju naliehali na čase, a môžete to urobiť.

8.Nahradiť Negatívny Návyky s Pozitívny Ones. Čo robíte, keď ste zdôraznil? Ak máte v súčasnosti reagujú na stres s cigariet, budete si musieť nájsť niečo iné na prácu. Hlboké dýchanie, vlastné masáž krku a ramien, a vykonávať zázraky pracovali pre mňa. Iné zvyky, ako je to, čo urobiť ako prvá vec po ránu, alebo čo robiť v aute, alebo tam, kde vás obvykle dym, musí byť nahradená lepšiu kladné. Spustenie bol môj najlepší pozitívne zvyk, aj keď som pred pár ďalších, ktoré nahrádza fajčenia.

9.Doplní ju prostredníctvom Peklo týždeň, potom týždeň Heck a You're Golden. Nejtěžší časť ukončenia je v prvých dvoch dňoch. Ak sa môžete dostať cez to, že ste zložili nikotínu stiahnutie fáze, a zvyšok je väčšinou duševné. Ale to všetko v prvom týždni je peklo. Čo je dôvod, prečo je to s názvom Peklo Week. Za to, že to začína mať ľahšie. Druhý týždeň je Heck týždeň, a je stále ťažšie, ale nie je zďaleka tak hrozný ako prvý. Za to, že to bolo hladké plachtením pre mňa. Len som musel vysporiadať s prípadnou silné nutkanie, ale zvyšok je naliehavo bolo svetlo, a ja som cítil istotu, by mohlo byť cez čokoľvek.

10.Ak ste Jeseň, Get Up. A učiť sa z vášho Chyby. Áno, my všetci zlyhať. To neznamená, že sme sa zlyhanie, alebo že sme sa nikdy nemôže uspieť. Ak pokles, to nie je koniec sveta. Vstávej, kefa sami vypnúť, a skúste to znova. Zklamal som pred mnohými úspech. Ale viete čo? Každá z týchto porúch učil ma niečo. No, občas som opakovať rovnaké chyby, niekoľkokrát, ale nakoniec som sa naučil. Zistiť, aké sú vaše prekážok úspechu, a plán na ich prekonanie v ďalšom prestať. A nie sú tam čakať niekoľko mesiacov až do nasledujúcej prestať. Dajte si pár dní pre plánovanie a prípravu, ktoré sa plne ho a choďte do toho!

BONUS Tip # 11: THINK POZITÍVNEMU. To je najdôležitejšie tip všetkých. Zachránil som ho naposledy. Máte-li pozitívne, môže-do polohy, ako banální, ako by sa mohlo zvuk, budete úspešní. Ver mi. Funguje to. Povedzte sami, že si môžete robiť, a bude. Povedzte sami, že nie je možné urobiť, a vy určite nebude. Keď dostanete drsné, myslím pozitívne! Môžete vykonať prostredníctvom nutkání. Môžete vykonať prostredníctvom Peklo Week. A môžete. To som urobila. Takže majú milióny ďalších. Sme lepší ako vy. (V mojom prípade horšie.)

Pozri tiež:

zen-productivity ++
Zen Habits - Slovak
Vyhľadávanie naše internetové stránky: