Zen Kanji

продуктивност

Zen Habits (Leo Babauta) - Slovak

3 kroky k Trvalo Clear Stolné

Bývaly doby, keď môj stôl bol zaplněný všetky veci, bol som v súčasnosti pracuje na - nehovoriac o desiatkach som nebol pracujúci na: poznámky, post-jeho, telefónne čísla, papiere, ktoré majú byť podané, komíny vecí na práca na neskôr.Bol som príliš zaneprázdnený organizovať, a keď som kedy urobil [...]


Bývaly doby, keď môj stôl bol zaplněný všetky veci, bol som v súčasnosti pracuje na - nehovoriac o desiatkach som nebol pracujúci na: poznámky, post-jeho, telefónne čísla, papiere, ktoré majú byť podané, komíny vecí na práca na neskôr.Bol som príliš zaneprázdnený organizovať, a keď som kedy urobil ho schválila, že by pilot až krátko potom.

Je to iný príbeh.Tieto dni, môj stôl je vždy jasné, až na jednu vec som pracovať, a možno aj notebook a pero pre zaznamenanie poznámok, nápadov alebo-DOS, ako sa dostanú hore.Je to oslobodzujúce pocit ...je mi ...calms znižuje stres a chaos ...je určite robí veci jednoduchšie nájsť ...a to mi robí efektívnejšie a produktívnejšie.

Ako som sa vykonať transformáciu? No, nebolo to jednoduché cesty, a ja som lepší ako v rokoch, ale základné kroky sú popísané nižšie.Dôležité je mať na pamäti, žemusíte mať systém v poriadku, a tie sa musia naučiť sami riadiť systém.V opačnom prípade stačí vyčistiť stôl a dostane opäť chaotický.

Veľká časť môjho súčasného systému (na rozdiel od veci som sa pokúšala pozdĺž cesty) sa takmer úplne od" Prípravné Veci Hotovo "David Allen(prostredníctvom Lifehacker & 43 Šanony ).A musíte čítať, ak ste doteraz.

Tu je systém:

1.Po prvé, brať všetko na stole a vo vašej zásuvky, a dal ich do jedného veľkého pilot.Put it in your "in basket” (if it doesn’t fit, pile it next to your desk or something).From now on, everything that comes in must go in your in basket, and you process everything as below.

2.Proces tento pilot zhora nadol.Never re-sort, never skip a single piece of paper, never put a piece of paper back on the pile.Do what needs to be done with that paper, and then move on to the next in the pile.The options: trash it, delegate it, file it, do it, or put it on a list to do later.In that order of preference.Do it if it takes 2 minutes or less to complete.If it takes more, and you can’t trash, delegate or file it, then put it on a list of to-dos (more on your to-do list in another post).

3.Repeat at least once daily to keep desk clear.Na konci dňa je najlepší, ale skôr proces a upratovať, ako som si prejsť deň.Once you’ve processed your pile, your desk is clear.You’ve trashed or filed or somehow put everything where it belongs (not on top of your desk or stashed in a drawer).Keep it that way.You must follow the system above: put everything in your inbox, then take action on each piece of paper in the inbox with one of the steps listed.If an item is on your to-do list, you can keep the paper associated with it in an "Action” folder.But you must regularly (daily or weekly) go through this folder to ensure that everything is purged.

It’s that simple.Have a phone number on a post-it? Don’t leave it on top of your desk.File it in your rolodex or contacts program.Have something you need to work on later? Don’t keep the papers on top of your desk.Put it on your to-do list, and file the papers in your Action folder.File or trash or delegate everything else.

Leaving stuff on top of your desk is procrastination (and as a procrastinator, I should know).If you put it off until later, things will be sure to pile up on your desk.Deal with them immediately, make a decision, take action.

What I’ve described is a good habit to learn, but it takes time to learn it.You’ll slip.Just remind yourself, and then do it.Soon it’ll be a habit you have a hard time breaking.And trust me, once you’re used to your desk being clear, you won’t want to break this habit.

Niektoré odkazy:

Pozri tiež:

zen-productivity ++
Moja rannej Rutinné
Ako som sa stal vstávať skoro ráno
Mind ako voda
Moja GTD Implementácia
Recept na ploché Žalúdok
Zen Habits - Slovak
Vyhľadávanie naše internetové stránky: