Zen Kanji

продуктивност

Zen Habits (Leo Babauta) - Slovak

Ako som sa stal vstávať skoro ráno

Já vím, Steve Pavlína urobil už toto, ale já jsem zjistil, že skoré prebudenie bolo jedným z najlepších, čo som urobil v poslednom roku, a myslel som, že by som zdieľať moje tipy. Len som vyslaný asi moje rannej rutina, a mysleli by ste chceli vedieť, ako som vstávat v 4:30 am
Za [...]


Viem, Steve Pavlína urobil toto už , Ale ja som zistil, že skoré prebudenie bolo jedným z najlepších, čo som urobil v poslednom roku, a myslel som, že by som zdieľať moje tipy. Jen jsem posta asi moje rannej rutina A mysleli by ste chceli vedieť, ako som vstávat v 4:30 am

Pre mnoho rokov, bol som neskoro vstávající. Miloval som spať palcov Potom to zmenil, pretože som musel prebudiť medzi 6-6:30 som opraviť moje deti 'obedy a dostanete je pripravený pre školy. Ale minulý rok, kedy som sa rozhodla, že vlak na môj prvý maratón, rozhodol som, že som potreboval, aby sa spustia v prípade, ráno som bol na každom času pre svoju rodinu.

Tak jsem stanovených na probuzení skoré zvyknete. Začal som tým dostáva až na 5:30, potom na 5 Keď som, že sa stal zvyk, a já musela prebudiť v 4 ráno alebo 3:30 am pre skoré dlhodobo, to nebolo problémom. A vlani v novembri, kedy som sa rozhodol zúčastniť sa na NaNoWriMo , Rozhodol som sa vstávať v 4 ráno napísať aspoň jednu hodinu denne. Teraz dokončená, že som, že písať román-cieľ, nemám potrebu sa prebudiť, že už začiatkom roka, ale sa usadili na šťastné kompromisu prebudení v 4:30 am Niektoré dni, kedy som naozaj unavený (keď som išiel spať neskoro), uvidíme prebudení v 5:00 a 5:30, ale to ešte predtým, než som si prebudiť.

Tu sú moje tipy na stále vstávať skoro ráno:

  • Netočím drastické zmeny. Začnite pomaly, ktoré prebúdza len 15-30 minút skôr ako obvykle. Zvyknúť si na to za pár dní. Teda zníženie ďalších 15 minút. To postupne, až sa dostanete do svojho cieľa včas.
  • Nechajte si spať skôr. Tie by mohli byť použité na pobyt až neskoro, snad sledovanie televízie alebo surfovanie po internete. Ale ak budete pokračovať takto zlozvyky, zatiaľ čo sa snaží vstávať skôr, skôr alebo neskôr sa budeme dávať. A ak je na začiatku, že zvyšujúce sa dáva, potom krach a spať neskoro a musia začať odznova.Navrhujem ísť do postele skôr, aj keď nemyslím, že budete spať, a čítať, zatiaľ čo v posteli. Ak ste naozaj unavená, len by mohol poľaviť oveľa skôr, než si myslíte.
  • Dajte budík ďaleko od vás posteľ. Ak je to hneď vedľa vašej posteli, budete ho zavrieť alebo zasiahnutých zdřímnout. Nikdy zasiahnutých zdřímnout. Ak je to ďaleko od vašej postele, musíš vstať z postele to vypnul. Dovtedy ste sa. Teraz už len nahor.
  • Vyjdite z spálňa, akonáhle si vypnúť budík. Nenechajte sa racionalizovať svoju ísť späť do postele. Len silou sám ísť von z miestnosti. Môj zvyk je přehmat do kúpeľne a ísť vyčůrat. V čase, keď som urobil to a spláchl do záchodu a premytá mojich rúk a pozrela sa na mojej škaredé džbánek sa do zrkadla, som nahor dost, aby bolo možné čeliť deň.
  • Don't racionalizovať svoju. Ak umožnia váš mozog to talk vás, ako sa dostať hore ranosť, nikdy urobiť. Nedovoľte, aby získali späť v posteli opcie.
  • Nechá si to v spánku po tom, čo vo chvíli. Cez to, čo som povedal v predchádzajúcom bode, vo chvíli, keď je to príjemné spať palce, ak to nie je pravidelné vec. I to snad raz za týždeň alebo tak.
  • Značka prebudení skoré odmenu. Áno, by sa mohlo zdať na prvý, ktorú ste sami donútiť urobiť niečo, tvrdé, ale ak si to príjemný, čoskoro budete tešiť na prebudil čoskoro. Moja odmena používa sa na horúcu kávu a čítať knihu. I've Nedávno vystrihnuté káva , Ale ja stále tešiť čítania svojej knihy. Ostatné odmeny, môže byť chutné raňajky pre liečbu (smoothies! Mňam!) Alebo sledovali východ slnka, alebo Meditujúci. Nájsť niečo, čo je pre Vás príjemné, a umožní sa na to ako súčasť vašej rannej rutina.
  • Využite všetky, že viac času. Don't prebudiť za hodinu alebo dve skorej len čítať vaše blogy, ak to je hlavný cieľ Vy. Don't prebudiť včasné a odpad, ktorý čas navyše. Získajte skok na štart tvůj den! Mám rád ten čas využiť získať náskok na prípravu moje deti 'obedy, o plánovaní na zvyšok dňa (keď som Moja MITS), na výkone alebo Meditujúci a na čítanie. V čase, keď 6:30 rolích asi som urobil viac, než mnohí ľudia celý deň.
  • Užite si prestávku dawn! Rovnako ako môžete pozrieť mimo (alebo ešte lepšie, si vonku!) A sledujte, ako sa obloha zase svetlo. Je to nádhera. A je to pokojné a tiché. Je to teraz moje najobľúbenejšie dennej doby. Získanie až začiatkom roka je odmenou sama o sebe pre mňa.

Pozri tiež:

zen-productivity ++
Baby Makes Osem: Šírenie Šesť deti - Časť 2, organizácii vydanie
Email Zen: Clear Out svojej e-mailovej schránky
Získanie Zdravá a fit, časť 1
Získanie Zdravá a fit, časť 2 - Cvičenie Edition
Moja rannej Rutinné
Zen Habits - Slovak
Vyhľadávanie naše internetové stránky: