Zen Kanji

продуктивност

Zen Habits (Leo Babauta) - Slovak

Baby Makes Osem: Šírenie Šesť deti - Časť 1

Posledná marec, moje žena porodila krásne děvčátko, Noelle Cayce. Sa stala naša šiestej dieťa, a do priestoru pred pár rokmi, náš dom bol náhle stal veľmi plné.
Niečo pozadí je v poriadku: moje žena a já stretli pred šiestimi rokmi s dvoma deťmi každý z predchádzajúcich vzťahov, a [...]

Posledná marec, moje žena porodila krásne děvčátko, Noelle Cayce. Sa stala naša šiestej dieťa, a do priestoru pred pár rokmi, náš dom bol náhle stal veľmi plné.

Niečo pozadí je v poriadku: moje žena a já stretli pred šiestimi rokmi s dvoma deťmi každý z predchádzajúcich vzťahov, a potom, čo sme sa vzali v roku 2003, sme mali syna (Seth Izaiáš) v roku 2004 a teraz Noelle v roku 2006. Sme šli každý z majú dve deti sa majú šesť hodín v priebehu troch rokov.

Chov toľko deti naraz má, samozrejme, bol finančným problémom, rovnako ako plánovanie a organizačné problém. Je to aj úžasný požehnanie, a som v úmysle urobiť niekoľko miest na to, co je to chcela upozorniť na toľko detí, a niektorí z mojich najlepších tipov rodičovstvom. Toto je prvá zo série, a to sa bude zaoberať financií.

Financie Chov Šesť Deti
Keď sa môj syn sa narodil v roku 2004, moje žena a já urobil rozhodnutie, že by mala zostať doma, aby sa o neho postarať. Keď moja dcéra sa narodila v roku 2006, sme sa rozhodli, že by mali aj naďalej zostať doma. Bolo to dôležité rozhodnutie, a my sme veľmi radi, ako sme to. Je to najlepšie domovník zďaleka pre naše dve deti, a ona to bola schopná dojčiť a urobiť všetky druhy ostatné veci, ktoré len mama mohla urobiť.

Samozrejme, je to aj pre nás finančne náročnejšie, ale stojí to za obete, podľa môjho názoru. Zistili sme vystrihnuté rad výdavky, aby mohli žiť v mojom platu (pozri Ako som Uložiť ) A rozhodnutia prinútila nás učiť žiť šetrne. Sme skutočne bojovali za chvíľku, ale myslím, sme zasahujúce naše kráčať teraz.

Som tiež pracoval ako voľnej nohe-spisovateľ na stranu, aby nám nejaké extra príjem na vrchole môjho pravidelného platu.

Tu sú kľúče, aby bol schopný prežiť so šiestimi deťmi, pričom iba jeden z manželov pracovné:

  • Live šetrne. Život na jednom platu (plus-lance zaplatiť) vyžaduje obete. To znamená, že nemôže jesť tak moc, alebo ísť do kina, ako moc. Máme len jedno auto. My vystrihnuté kábel. To sa stáva akýmsi životným štýlom po chvíli, ale je to určite ťažké na prvom mieste.
  • Zvýšte svoj príjem. Aj keď môžete mať len jeden plat, existuje mnoho iných spôsobov, ako zarobiť peniaze na boku, z pracovných part-time-to zdarma dmýchání na porade na predaj Avon na stráženie. Akékoľvek dodatočné príjmy pomáha veľa.
  • Splatiť dlhy, a zabrániť ďalšiemu dlhy. Mali sme trochu problém s dlhy akumulujú, najmä keď sme boli nemá dosť peňazí na zaplatenie naše účty. Ale sme reformovali našej cesty, zrušili naše kreditnej karty, a teraz sa pomaly spláca naše účty, jeden po druhom. Akonáhle budeme hotoví, budeme mať veľa peňazí navyše ušetriť.
  • Budovanie fondu na mimoriadne udalosti.Je to ťažké, ale je dôležité, aby vám ušetrí peniaze každý deň výplaty, bez ohľadu na to, ako malá čiastka. Ak nemožno zistiť, ako to urobiť, vystrihnuté niektoré menšie výdavky, sklon iné zrušiť kábla alebo Netflix alebo vaše členstvo v telocvični, alebo tak niečo. Nájsť spôsob, ako ušetriť. Je to najdôležitejšia časť vášho financií, najmä pokiaľ ide o časť, kde si vybudoval núdzového fondu. Tie by mali vychádzať to aspoň $ 1000, pretože v každom okamihu, vaše auto mohlo rozbořím alebo tvoje dieťa bude možno musieť ísť do nemocnice, alebo akýkoľvek iný druh núdze by sa mohlo stať a nechá vás nielen bez potrebné finančné prostriedky, ale takto , ktorý poukážky môžete zaplatiť neskôr, takže môžete platiť pre mimoriadne situácie. Ak máte úspory, môžete zaplatiť za tieto mimoriadne udalosti, a to bez
  • Rozpočet. Já vím, je to obávaný vec pre mnoho ľudí, ale to nemusí byť ťažké. Jednoducho zoznam vašich pravidelných mesačných výdavkov (služby, prenájom, autá, internet, mobilný telefón, atď) spolu s variabilné náklady (potraviny, plyn, stravovania, atď) a iné nepravidelné výdavky, ktoré nemusia prísť každý mesiac, ale že ste vedieť, budete musieť občas (autoopravovne, údržba domov, darčeky, medicíny, atď, ktorá sa delí na mesačný náklad). List vašich príjmov. Váš príjem by mal byť vyšší ako vaše výdavky. Ak nie, sklon niektorých výdavkov.
  • Zautomatizovať vaše financie. Pre všetky moje účty, som im buď automaticky odpočítaná (ako moje auto platby a telefón), alebo pravidelné online check chodiť k nim každý mesiac. Jedinou vecí, ktoré neboli zaplatené online je to, čo potrebujem peniaze za plyn a rovnako ako potraviny.
  • Obálka systému. Za všetko, čo nemôžete zautomatizovalo online, stiahnuť každý deň výplaty hotovosti (miesto pomocou bankomatov a vznikol poplatky), na tieto náklady a dal ich do samostatných obálok. Mám tri: potraviny, plyn a výdavkov (všetko od stravovanie pre deti, školské veci). Keď peniaze dôjdu, že v obálke, nemôžete stráviť už do budúceho Payday. Je to jednoduchý spôsob, ako sledovať, koľko ste odišiel, miesto guesstimating a odnímaní príliš veľa alebo nabíjanie príliš veľa.
  • Nájsť bezplatné spôsoby pobaviť s deťmi. Kým sme obetiach a naše deti majú, aby obete príliš, to neznamená, že nemôžeme mať veľký čas s nimi. Plánujeme rodinu, každý deň v nedeľu, keď sme všetci spolu robiť veci, ktoré máme radi robíte, ako je čítanie, sledovanie filmov (zvyčajne prenajať DVD ušetriť peniaze), hrá športy, ktoré idú do parku, hranie hier, ktoré idú na pláž , návšteva rodiny, alebo robiť veľa ďalších zdarma alebo lacné veci. Fun nemá to cenu hodně.
  • Plánujte dopredu. Ak poznáte niekoho narodeniny jede hore, plán pre to, aby si nie Scrambling nájsť peniaze kúpiť darček. To isté sa školské výdavky, ako sú exkurzie peniaze alebo školské fotografie. Naše deti sa tiež podieľajú na športové, tak sme na pláne pre uniformy a mužstvo a ďalšie. Myslieť dopredu na to, čo budete potrebovať, takže ak nie ste, že náklady na mizine prichádza.
  • Ošetrite vaša rodina raz za chvilku. Kým spousta legrace, čo sú zadarmo, niekedy musíš marnotratnost. Zoberte deti do kina, alebo reštaurácie. Náš obľúbený marnotratnost chystá vodný park. Nedávno sme spustili do niekoľkých stoviek dolárov navyše, a miesto aby bol zodpovedný a spláca dlh viac či ukladanie sme prenajal izbu v hoteli s veľkou vodný park, a strávil dva dni tam s tunelmi s deťmi. Inokedy sme si práve s nimi sa zmrzlinou kužeľov alebo tak niečo.

Ostatné časti tejto série:

Pozri tiež:

zen-productivity ++
10 tipov pre ukončenie fajčenia
Rok 2006 v Recenzie - veľký rok!
2007: My Greatest Rok Nikdy
6 Tipy na dochádzanie do práce na bicykli
Dosiahnutie cieľa s mojím synom: Naša Harry Potter Marathon
Zen Habits - Slovak
Vyhľadávanie naše internetové stránky: