Zen Kanji

продуктивност

Zen Habits (Leo Babauta) - Slovak

Baby Makes Osem: Šírenie Šesť deti - Časť 2, organizácii vydanie

Pozri časť 1 pre zavedenie tejto série.
V časti 1 povedomia o šesť detí, som hovoril o financie. To je len časť bitky. A veľa o tom, čo robí povedomia toľkými deťmi ťažké je naprostý logistiky všetko. Z futbalu sa zborom, aby sa rodič-učiteľ konferencie na narodeninovej párty ... sakra, tak [...]


Vidieť Časť 1 pre zavedenie tejto série.

V Časť 1 about raising six kids Já mluvil o financie. To je len časť bitky. A veľa o tom, čo robí povedomia toľkými deťmi ťažké je naprostý logistiky všetko. Z futbalu sa zborom, aby sa rodič-učiteľ konferencie na narodeninovej párty ... sakra, ako sa im práve pripravený v dopoludňajších hodinách je cvičenie v logistickom plánovanie a implementáciu.

Moje riešenie? No, nemám jednoduchú odpoveď, ale nemôžem zdieľať, čo pomohlo mňa a moju ženu rozumný.

Organizovanie a plánovanie Šesť Deti

 • Jeden Kalendár štátov Spojené štáty, že im všetko. Moja žena a já použité na samostatné kalendáre, spolu s niekoľkými kalendároch škôl, športových poriadkov, informácie pre školy a ďalšie. Boku nášho chladnička bola pokrytá týchto poriadkov, a to bola výzva pre pamätať všetko. Vstup: Kalendár Google . Teraz sme sa vstúpiť všetko v jednom kalendárnom. Máme samostatný sub-kalendára pre svoju prácu, svoje osobné veci, moje žena je tak, deti, a môj tréning, ale to je zobraziť na jeden kalendárny. Teraz, keď máme školu či športové kalendár rozvrhu alebo oznámenie na niečo v škole, sme sa rýchlo vstúpiť do Gcal. To isté s pracovné stretnutia, stretnutia, kurzy, 5ks a viac. Teraz môžeme len pozrieť na kalendár, v práci alebo doma, a pozrite sa, čo sa deje v ten deň, alebo nasledujúci deň.
 • Naučte sa, aby sa samo-dostatočný. Iste, je to jednoduchšie a rýchlejšie sprchou a šaty im seba, ako sa pozerať na nich robiť rovnaké úlohy oveľa pomalšie a nekompetentní. Ale skúste to, že so šiestimi deťmi. Budete zbláznit. Odpoveď je naučiť sa robiť veci sami. Jedná sa o niečo viac času na prvej, ale za mesiac, bude viac než oplatí. Teraz, naše deti môžu nielen sprchou a šaty seba (a vyberať si vlastné oblečenie), ale pasú sami seba raňajkách, čisté izby, kefa zubov, česať vlasy, získať svoje veci pripravené, umyť riad vlastné (dobre, nie Najmladší dva, ale najstaršie štyri). Jediná vec, čo som si v dopoludňajších hodinách sa stanovuje svoje obedy, a moja žena žehličky ich oblečenie. Moja najstaršia dcéra, 13, môže železo oblečenie taky, a ona sa naučili pomoct s bábätka a práce. Môžu robiť všetky práce príliš, ako zametanie a vytírání.
 • Plán dostatok času. Zvykli sme si myslíte, že za hodinu sa pripravte na to stačilo. A po našich dvoch detí narodených, stali sme sa neskoro na všetko. Teraz dávame sami seba viac než dve hodiny. I keď by sme mohli pravdepodobne pripravte za hodinu, teraz naša príprava je časovo oveľa viac uvoľnená. A sme viac času ako predtým. Obvykle.
 • Vykonajte týždenne večere menu. Jo, to isn'ta nový tip, ale je to veľmi užitočné. Máme v pláne sa na večere za týždeň - a deti môžu predložiť návrhy - a ísť nakupovať s menu v ruke, a na zložky uvedené von. Tiež robí veci jednoduchšie večeru príde čas - žiadne rozhodnutie, aby sa ... len vytasit prísady a varíme ju.
 • Naplánujte jednoduché večera. Ešte, že má veľa času na prípravu, je príliš veľký problém. Špagety, chilli, Tacos, pečené kurča (zdravú verziu každého z nich) sú niektoré z našich skob.
 • Pack vaše zariadenia u dverí. Mať Kontrolné zariadenia pre futbal, alebo iné podobné udalosti, je to dobrý nápad. A keď ste sa pripravujú na nadchádzajúce deň, zahájenia montáže všetky svoje veci u dverí, takže určite máte všetko, takže nič nie je zabudne. Zabudnúť něčí mužstvo a musel otáčať okolo auta dostať nich je bolesť.
 • Balenie vrece s extra oblečenie. My držať malý carry-on batožiny zabalené s niekoľkými zmenami odevy a bielizeň pre každé dieťa uložená v aute. Ak je tam nehoda, alebo niektoré deti chcú stráviť noc s prarodičmi, že taška je veľmi šikovná.
 • Mať rodinu stretnutia. I'll post viac informácií o tomto neskôr v sérii, ale je to dobrý nápad, aby sa celá rodina sadnúť si raz týždenne, a hovoriť o prípadné problémy, ktoré majú členovia rodiny. Táto komunikácia je kľúčom k majú radi rodinu.
 • Každý by mal jesť spoločne. Nemôžeme to urobiť každý deň, ale snažíme sa spoločne sadnúť a dať večeru ako rodina. Je to dobrý čas hovoriť o jednotlivých osôb denne.
 • Majú schránku, a je jasné, často. Všetky dokumenty, zmenky, listov, letákov, rozvrhy, školské dokumenty a ísť rovno do jedinej schránky. Doručenej pošty by malo byť preclený každý deň alebo každý druhý deň - práve rozrýt cez to, jedna položka v čase rozhodovania, pričom akcie, použitie alebo trashing každú položku ihneď. Nevkladajte ho vypnúť alebo tak bude hromadiť!
 • Naučte deti, že všetko má svoje sídlo. Každá vec vo vašej domácej by mal mať "doma". Naučte deti, že ak je doma, a dostať sa do zvyk uvedenia vo svojom domov. Ty nikdy dostať perfektné na to, ale tým viac, že každý robí to, že menej vecí stratiť. Tiež, čisté as you go udržať dom pomerne čistý za všetkých okolností.
 • Declutter často . Zbaviť sa nevyžiadanej vo vašej skrine, že neporiadok do domu, aby clutters garáži. Pravidelnú decluttering dní. Naučte sa, aby sa hračiek a oblečenia pre charitu. Je to aj dobrý nápad vyklidit staré hračky, zakaždým, keď sa dostanú nové narodenín a hlavne na Vianoce.

Ostatné časti tejto série:

zen-productivity ++
Rok 2006 v Recenzie - veľký rok!
2007: My Greatest Rok Nikdy
6 Tipy na dochádzanie do práce na bicykli
Dosiahnutie cieľa s mojím synom: Naša Harry Potter Marathon
Baby Makes Osem: Šírenie Šesť deti - Časť 1
Zen Habits - Slovak
Vyhľadávanie naše internetové stránky: