Zen Kanji

продуктивност

Zen Habits (Leo Babauta) - Slovak

Email Zen: Clear Out svojej e-mailovej schránky

I use Gmail výhradne e-mailom, a predstavuje hlavnú časť mojej dva dni pracovných príležitostí. I dostanú spravodlivú výške email každú hodinu, a som dosť rýchly na reagovať.
Avšak jedna vec zistíte o mojej schránky Gmail je v tom, že je to vždy len o prázdna.
Dáva mi to pocit Zen [...]


I use Gmail výhradne e-mailom, a predstavuje hlavnú časť mojej dva dni pracovných príležitostí. I dostanú spravodlivú výške email každú hodinu, a som dosť rýchly na reagovať.

Avšak jedna vec zistíte o mojej schránky Gmail je v tom, že je to vždy len o prázdna.

Dáva mi Zen pocit, že majú čisté schránky, pocit mieru a pokoja a spokojnosti. Velmi doporučuji všem. Nebol som vždycky takhle - som veľa e-mailov v mojej schránky v minulosti. Mali by tam sedieť, niekedy nepøeètené, niekedy len čaká na nejakú akciu, niekedy čakajú na podaná, a ostatné len čakanie, pretože som bol procrastinating. Tiež som mal veľa adresárov pre podanie môj e-mail, takže som mohol nájsť, keď som potrebovali. To by sa mi občas na chvíľu do súboru, takže by som ju vypnúť. Viem, že veľa ľudí sa rovnakým spôsobom.

Ale GTD zmenil, že (rovnako ako 43 Šanony a ďalšie), a za takmer rok hneď som bol o dost konzistentné s čistým schránky.

Tu sú moje jednoduché kroky na dosiahnutie Zen Email:

1)Nekontrolovať email prvá vec po ránu, alebo musia mať neustále na. Jedná sa o tip ponúkajú mnoho blogov, takže nič nové tu. Kontrola e-mailovej prvá vec bude vám zablokovaný na email for awhile. Miesto toho si vaše najdôležitejšie vec za deň, alebo to, že ste boli procrastinating na most. Potom skontrolujte email. Ešte lepšie, urobiť 2 alebo 3 veci prvý. Tiež ak ste neustále kontrolovať e-mail na celý deň, alebo vás upozorní, keď príde do e-mailu, budete neustále nepozorný a nie je schopný sústrediť sa na úlohu pred vami. I kontrolovať raz za hodinu, ale môže mať rôzne potreby.

2)Keď skontrolovať svoj e-mail, likvidovať každého jedného, jeden po druhom, hned. Urobiť rozhodnutie o tom, čo je potrebné urobiť pre každý e-mail.

2a)Je to brak alebo preposielanie niektorých email? Trash ihneď.

2b)Je to dlhý email, že stačí prečítať o informácie? Súbor je vo Prečítajte zložky (alebo ju označiť ako prečítané a archívoch) alebo vytlačiť ho prečítať na ceste (pri čakaní v rade, napríklad).

2c)Ak e-mail vyžaduje akciu, Poznamenajte si na vašu akciu do-do zoznamov alebo GTDk tomu neskôr. Upozorňujeme tiež, kontrolovať e-mailom na info-ak to bude potrebné. Potom Archív e-mailu. Môžete ľahko zistiť, že neskôr, keď budete musieť urobiť úloha.

2d)Ak môžete odpovedať na ňu za minútu alebo dve, tak okamžite. Nevkladajte ho vypnúť. Ak budete čakať, budete skončiť s nevybavených e-mailov, aby bolo možné reagovať na, a možno nikdy dostať okolo nej. I rýchlo reagovať, s krátku poznámku a poslať ju ihneď. Tak som vnímaný ako vnímavé a na vrchole vecí.

2e)Ak potrebujete nadviazať na e-mail neskôr, alebo sa čaká na odpoveď, na vedomie, že na čakanie na zoznam. Don't nechajte ho vo svojej schránke ako pripomenutie.

3)Mám len jednu zložku: Archív. Keď som sa odpovedať na email, alebo dokončiť čítania, ak to nie je nutné reagovať, alebo upozorniť na to, aby moje-do list, som ju archívu. Jednoduché. Mohli by ste pridať Prečítajte zložka, ak budete chcieť. I naďalej sú zvyčajne tlačiť prečítať neskôr, rovnako ako pri obede alebo pri čakaní na niečo. Ostatné ľudia majú akčný zložku alebo čakania na zložky, ale já zjišťuji, že je to len ďalšie schránky (alebo "lopaty", ako je to GTD Davida Allena vyzýva ju), že ste neustále kontrolovať. Nechcem like to check extra zložky. Mám to-do listov a moje čakanie na zozname, a to je dosť dobrý. Takže je to rovnako jednoduché ako stlačenie "archív" na e-mail, a keď potrebujem, aby to neskôr, Gmail vyhľadávanie je tak dobrý, že je ľahké nájsť. Nikdy som nemal žiadne problémy s týmto systémom.

Email Zen je tak ľahké: Check email v pravidelných obdobiach, prijať opatrenia ku každej e-mailom ihneď (alebo na vedomie, že na zozname urobiť neskôr) a archív.

Ahhh. Prázdny schránky!

Pozri tiež:

zen-productivity ++
2007: My Greatest Rok Nikdy
6 Tipy na dochádzanie do práce na bicykli
Dosiahnutie cieľa s mojím synom: Naša Harry Potter Marathon
Baby Makes Osem: Šírenie Šesť deti - Časť 1
Baby Makes Osem: Šírenie Šesť deti - Časť 2, organizácii vydanie
Zen Habits - Slovak
Vyhľadávanie naše internetové stránky: