Zen Kanji

продуктивност

Zen Habits (Leo Babauta) - Slovak

Získanie Zdravá a fit, časť 1

JD cez jeden z mojich obľúbených blogov financie, Get Rich Pomaly, posta nedávno o tom, ako on používal wellness tréner získať zdravšie a montér. Ten zdieľa svoje zážitky a niektoré výborné prepitné, a doporučuji na čítanie.
Je mi to myslenie: som sa naučil tak za posledný rok, od čítania a od [...]


JD cez jeden z mojich obľúbených blogov financií, Zbohatneš Pomaly , Vysielaných v poslednej dobe o tom, ako mu používa wellness tréner získať zdravšie a montér . Ten zdieľa svoje zážitky a niektoré výborné prepitné, a doporučuji na čítanie.

Je mi to myslenie: som sa naučil tak za posledný rok, od čítania a z pokusov a omylov, že som mohol byť slušný tréner som sa trochu viac prípravy. Nemyslím si, že je to niečo, čo som si naozaj sledovať, ale myslel som, že by som zdieľať niektoré veci som sa naučil.

Dnes uvidíme pozrieť na prvú časť dostáva zdravšie a montér - zdravé stravovanie. (Pozri tiežVidieť Časť 2 Získanie Zdravá a Fit - Cvičenia Edition)

Pravidlá pre zdravé stravovanie

Zdravého stravovania je niečo veľa z nás chcú urobiť, ale máme taký pevný čas, pretože pokušenie a prácu doma i na cestách. Nebudem klamať a tvrdiť, že vykonávanie zmien vo vašej strave je veľmi jednoduché, ale budu raditprotitvorby a drastické zmeny v prospech tvorby postupných zmien.

Napríklad som docela zdravé jesť hneď, ale moja súčasná strava je kumulácia malých zmenách som sa v priebehu času. Prvýkrát som začal jesť mäso štíhlejší, a snažia zahrnúť viac ovocia a vegetariáni. Potom som pridal vo zdravšie raňajok, ovsené vločky, celé zrno chleby. I prepne na nižší obsah tuku mlieka a ďalších nízka-tuk možnosti. I jedli viac orechy, a snažil veci ako ľanové semená. Nakoniec som mal docela zdravej výživy (okrem cukríkov), ale potom som sa stal vegetarián. Som vyřízl mäso úplne, vrátane kuracie mäso a ryby. Nakoniec som začal vyradilo mliečne výrobky a vajcia, a začali pomocou soymilk a ostatné sójové výrobky. I pomaly vyskúšané veganské recepty, do tej miery, že som teraz takmer 100% veganské a milujúci každú minútu na to. V poslednej dobe som sa pokúšala vystrihnuté kofeínu a sladkosti, ale postupne. Ak sa pokúsite rezanie jednu malú vec von v čase, prípadne si zvyknúť na zmenu a to sa stane bežnou pre vás. Potom zopakujte postup.

Zdravého stravovania Pravidlo č 1: Vyberte jednu alebo dve veci, pre zmenu o svojej strave, a začať sa jednoducho ty. Každý týždeň alebo dva, skúste niečo zdravého a zaradil ju do svojej denné alebo týždenné menu.

Iná vec som sa naučil, že keď som sa snaží vystríhať niečo zlého, je dobré ju nahradiť niečím zdravé a chutné, že som sa tešiť. Podobne ako kofeín - I am rezanie na kávu a nahradiť ju vodou. Urobil som, že predtým, ako s kolesami (aj keď budem mať príležitostné cola, ale ani zďaleka tak často). Teď jsem rád pitnej vody namiesto viac sladkú veci. I nahrádza mlieko s oveľa zdravší sójové mlieko, a teď jsem rád sójové mlieko. To isté s vegetarián burgry, zdravých obilnín, celé zrno chleba a ďalšie. Nájsť zdravej voľby, ktoré miluješ - vytvoriť zoznam a udržať je blízko.

Zdravého stravovania Pravidlo číslo 2: Pri rezaní sa niečo zlého zo svojej stravy, nahradí ho niečo zdravšie a chutné.

Som sa tiež dozvedel zapracovať viacero nielen ovocie a zeleninu, ale orechy, vápnik-bohaté potraviny (ako soymilk vápenatý-alkoholizované Ú a tofu, mandle, a listovej zeleniny), potraviny s dobrými tukmi (napr. olivový olej, flaxseeds, mandle atď), vysokým obsahom bielkovín, ale štíhle potravín (napr. tofu, sójové proteíny, orechy, fazuľa), a high-vláknového potravín. Co jsem vyhnúť, ako rána, sú veci, s vysokým obsahom nasýtených tukov alebo príliš sladký (ako som povedal, som sa na to rezanie viac a teraz).

Zdravého stravovania Pravidlo číslo 3: Prvý vecí, ktoré sú vystrihnuté vyprážané, mastné potraviny (rovnako ako v McDonald), a tak to je moc sladký (šišky, kolesami, Candy) a iné nekvalitné potraviny. Do nenarezaných to úplne, ale štart do fázy, že sa postupne, a nahradiť ju zdravší, chutné veci (pozri prvé dve pravidlá).

Ďalším dôležitým pojem je jesť malé porcie. Použil som na kôpku moje doska vysoká, ale je to istý spôsob, ako žírnosti. I pomaly skrátiť na mojej porcie pridaním zdravé svačiny medzi jedlami. Kľúčom je tu naplánovať si to tak, že budete musieť nielen vaše tri štvorca, ale možno aj medzi jogurtom a ovocím, alebo miesto s veľkou obed, čo mám robiť a majú dve malé sendviče.

Zdravého stravovania Pravidlo č 4: Jedzte menšie porcie a častejšie počas dňa. Ak budete čakať do doby, kedy ste naozaj hladuje, budete ošípanú von.

To ma vedie k ďalším veľkým pojem: ak ste už bude na ceste, musíte plánovať dopredu, alebo budete nakoniec jesť niečo pohodlnejšie (čítaj: fast food), ktoré nebude ako zdravý a bude určite byť drahšie. Keď idete nakupovanie, pozrite sa na zdravé svačinky, ktoré sa vám páčia a potom balenie je, keď ideš do práce alebo na ceste. Blue kukuričné chipsy, oriešky, hrozienka, ovocie, vegetariáni, nízky obsah tuku-praclíky a podobne sú dobré veci baliť a ľahko prenosné.

Zdravého stravovania Pravidlo číslo 5: Pack zdravé svačinky vziať so sebou, a plán na jedlo, keď idete na ceste.

Ďalším dôležitým bodom: tieto veci nebude znateľný rozdiel hneď, aspoň nie na vašu pás. Strata hmotnosti - najmä tuku - nesmie dôjsť cez noc, alebo budete ľahko získať späť. Buďte trpezliví, a myslieť dlhodobo. Nehledě pre rýchle opravy.

Zdravého stravovania Pravidlo číslo 6: Set-dlhé obdobie ciele a neočakávajte rýchle výsledky. Buďte trpezliví!

Existuje mnoho ďalších rád, ale to sú základné pravidlá zdravého stravovania, ktoré je základom pre získanie vhodné. Tieto pravidlá jeden po druhom, pomaly, a uvidíte veľkú zmenu v čase. Budete milovať sami seba za to!

Vidieť Časť 2 Získanie Zdravá a Fit - Cvičenia Edition .
Vidieťalso:

 • Snažím sa jesť zdravšie? Vykonajte zmeny životného štýlu a majú podvádzať deň
 • Zdravie tip: Skúste jesť vegetariánska niekedy
 • 6 Tipy na dochádzanie do práce na bicykli
 • zen-productivity ++
  6 Tipy na dochádzanie do práce na bicykli
  Dosiahnutie cieľa s mojím synom: Naša Harry Potter Marathon
  Baby Makes Osem: Šírenie Šesť deti - Časť 1
  Baby Makes Osem: Šírenie Šesť deti - Časť 2, organizácii vydanie
  Email Zen: Clear Out svojej e-mailovej schránky
  Zen Habits - Slovak
  Vyhľadávanie naše internetové stránky: