Zen Kanji

продуктивност

Zen Habits (Leo Babauta) - Slovak

Získanie Zdravá a fit, časť 2 - Cvičenie Edition

V časti 1 tejto série asi Získanie Zdravá a fit, já pôsobnosti niektorých pravidiel pre zdravé stravovanie. Dnes som sa budú vzťahovať určité pravidlá pre využívanie a zajtra mám v pláne písať o odkrvovanie na cvičenie plánu.
Najprv dovoľte mi povedať: zdravé stravovanie je skvelým základom pre získanie vhodné a zdravé, ale výkon je [...]


V časti 1 tejto série asi Získanie Zdravá a fit, já zahrnuté niektoré Pravidlá pre zdravé stravovanie . Dnes som sa budú vzťahovať určité pravidlá pre využívanie a zajtra mám v pláne písať o odkrvovanie na cvičenie plánu.

Najprv dovoľte mi povedať: zdravé stravovanie je skvelým základom pre získanie vhodné a zdravé, ale výkon je to, čo sa naozaj dostať sa tam. Skutočne, môžete si urobiť jedno a nie druhej, ale budete iba na polceste tam, naozaj. Musíte obaja.

Pravidlá pre výkon
Som vykonával pomerne stabilne viac ako jeden rok a teraz - počínajúc decembrom 2005, začal som docela náročný beh programu. V skutočnosti, asi mesiac po jeho spustení, mám veľkú hlavu a rozhodol som sa pokúsiť sa vlaku a dokončiť maraton. Po niekoľkých bojov počas roka som absolvoval maraton v decembri 2006. Tento rok som školenia pre triatlon, učenie na bicykli a plávať vedľa pokračujúce môj beh.

Tak som sa naučil veľa o výkone v poslednom roku. Nielenže som vzdelávania by doing ", ale já som sa naučil veľa z inej knihy, ktoré som kúpil, a webové stránky, ktoré som bol neustále skúmať.

Čo bude nasledovať, je niekoľko tipov som pre tých, ktorí chcú začať a udržať zdravú výkonu programu.

Cvičenie Pravidlo č 1: Začiatok dnes, a to jednoducho urobiť čokoľvek, aby si ideš. Nezáleží na tom, aký výkon si vyberiete, stačí spustiť. Myslím, že chôdza a beh sú skvelé spôsoby, ako začať, pretože nebudete musieť platiť pripojiť sa k telocvični alebo dostanete vymyslené zariadenia. Všetko, čo potrebujete, je pár topánok. Začal som so starým tep-až pár tenisky, a nemali kupovať real bežecká obuv, kým bych robí to pár týždňov. Plávanie a cyklistika sú dve veľké cvičenie príliš, hoci.

Cvičenie Pravidlo číslo 2: Stop tvorby výmluvy. Viem zo skúsenosti - všetci majú milión výmluvy. Nedostatok času. Ne miesto pre prácu von. Som unavený. Nemám peniaze. To všetko sú zaťažení svinstvo. Nemám nikoho obviňovat pre tieto výhovorky, pretože som sa sám, ale pravda je, že sme racionalizovať svoju, aby sme mohli aj naďalej byť lenivý. Nie je to tak ťažké, ako si myslíte. Stačí nastaviť dátum sa sami seba, alebo vášho manžela, alebo priateľa, aby sa dostal von na pouhých 10 alebo 15 minút, dnes a pešo alebo jog. Nie! Stop tvorby výmluvy!

Cvičenie Pravidlo číslo 3: Stačí dať na vaše bežecká obuv, a vystúpte na dvere. To je všetko, čo musíte urobiť. Zvyšok bude oveľa jednoduchšie, než si myslíte. Je to prvotné zotrvačnosti, že musíme prekonať. Potom, čo ste urobil, že je to skutočne osvěžujícího a zábavu.

Cvičenie Pravidlo č 4: Štart z malých a pomaly. Tie by mohli spustiť program plný vim a elánom, ktorý je pripravený na spustenie maratón alebo výťahom obrovské závažia. Držte sa späť. Hlavným dôvodom je, že ak začnete pomaly, máte väčšiu šancu na úspech, a ak začnete s tým sa snažia robiť príliš veľa, bude väčšia pravdepodobnosť, vypaľovať a zlyhať. Ak si myslíte, že môžete prevádzkovať po dobu 30 minút, len plynúť 10 alebo 15 na začiatok, potom pomaly zvyšovať nad otázkou týždňov. Vyskúšajte 2-3 krát týždenne na prvú, s cieľom vykonávať po dobu najmenej 30 minút päťkrát týždenne, resp. Na vedľajší efekt - a to je dobré - je, že ak máte sami späť, budete sa túži dostať na ďalší tréning, keď budete trochu víc než tohle. A ten elán má ohromnú podporu.

Cvičenie Pravidlo číslo 5: Vykonajte svoju cieľovú verejnosť. Príspevok na svojom blogu. Povedzte svojim priateľom a rodine. Zaregistrujte sa na stránkach, ako sú Traineo.com , Kde sa vaša workouts a chudnutie sa e-mailom na niekoľko "stimuly", ktoré si vyberiete. Na mojej maratóne a triatlon ciele som začal písať stĺpci každé dva týždne u mojich miestnych novinách, v časopisoch o mojej osobnej cestu pozdĺž cesty. Pozitívny tlak verejnosti bude priebežne ste motivovaný pre dlhšie obdobie - nebudete chcieť nechať ľudí a hľadať zlé. Nedajte na tlak hore - akonáhle sa vám, že vaša motivácia pôjde preč.

Cvičenie Pravidlo číslo 6: Odmeňte sa. Vytvoriť zoznam mini ciele, a vedľa každého z nich, zoznam primeranú odmenu. Napríklad, ak ste práve vyšli a jog dnes umožňujú si kúpiť knihu o Amazon. Ak si môžete urobiť za dva dni, dať si jedno zmrzlinu. Ak si môžete urobiť za týždeň, kúpiť nejaké pesničky pre vás iTunes. Či odmien pre vás - či už sú to topánky, oblečenie, masáž, tetovanie, alebo čo, nechajte si je po dosiahnutie mini cieľov. Prostě nerobte ho príliš veľa sladkostí!

Cvičenie Pravidlo číslo 7: Nechajte si primeraný odpočinok. Niektorí ľudia sa pokúsi spustiť tvrdé každý deň, alebo tvrdé cvičenie každý deň. Len pamätajte, že vaše svaly potrebujú odpočinok s cieľom obnoviť. Ak si nenechajte sa späť, tie sú len neustále porušujú je. Sledujte hard-jednoduché pravidlo: za jeden deň z tvrdej cvičenie, ísť ľahko a zvyšok na druhý deň. Ďalej budete potrebovať aspoň jeden deň odpočinku každý týždeň. Vaše telo môže mať len toľko, než sa začala rozpadávať. Nenechajte sa dostať k tomuto bodu. Mnohí ľudia majú veľmi múdry povedal, že odpočinok je rovnako dôležitý ako výkon, keď dôjde k zlepšeniu výkonnosti.

Cvičenie Pravidlo číslo 8: Myslite pozitívne

Cvičenie Pravidlo # 9: Nebuďte motivované len chudnutie cieľov.Ak ste práve snažia chudnúť, bude viac než pravdepodobné, stop. Prečo? Nemám tušenie, ale je to pravda. Majú iné stimuly: to cítiť dobre, pre veľké energetické dostanete na nižšej váš zdravotný účty, žiť dlhšie, užívať života víc, pozrieť sa lepšie, byť silnejší, ktoré majú byť zdravšie, pre dosiahnutie niečo užitočné, aby prekonať výzvu. Vytvoriť zoznam dôvodov, ktoré chcete vykonávať, a po nich až niekam. A áno, vystrihnúť obrázok z časopisu, ktorý vás bude motivovať a post, že až príliš. Strata hmotnosti je veľký cieľ, ale nie je to, čo je vašou jedinou.

Cvičenie Pravidlo č 10: Ak sa vám to nepodarí, vstávej, kefa sami vypnúť a začať znova. Všetci sme niekedy zlyhať. Nezáleží na tom, aký veľký sme sa nepodarí. Jsem vynechal workouts veľa prípadov, keď v minulom roku, ale kľúčové je, že som späť na toho koňa znova. I nenechajte ho prestanete mi pokračovať. Pozrite sa na to rovnako ako ja: je to dlhá cesta pred nami, a trochu problémy pozdĺž cesty sú obyčajné hrbole na cestách. Nenechajte jeden výmolů na ceste zastaví vás z pokračujúcej ceste.

Cvičenie Pravidlo # 11: Je-li to možné, získať prácu partner. Je to veľký motivátory. Ak viete, čo musíte splniť niekto na cvičenie, máte väčšiu šancu na udržanie, že vymenovanie do funkcie. Avšak, ak váš partner má z nejakého dôvodu zrušiť, nenechajte že ste prestali pracovať na svoje vlastné.

Cvičenie Pravidlo # 11: Bavte! Cvičenie sa môžu a mali by byť legrace. Nenechejte je to bolestivé. Ak je, spomalí trochu, a tešiť sa na scénu. Cvičenie v príjemnom mieste s vodou alebo stromy. Dýchať hlboko a užiť si čerstvého vzduchu! Pozrite sa na to svitania alebo západu slnka! Tento deň je nádherný, a tie sa podieľajú nadoraz. Život je skvelý!

zen-productivity ++
Dosiahnutie cieľa s mojím synom: Naša Harry Potter Marathon
Baby Makes Osem: Šírenie Šesť deti - Časť 1
Baby Makes Osem: Šírenie Šesť deti - Časť 2, organizácii vydanie
Email Zen: Clear Out svojej e-mailovej schránky
Získanie Zdravá a fit, časť 1
Zen Habits - Slovak
Vyhľadávanie naše internetové stránky: