Zen Kanji

продуктивност

Zen Habits (Leo Babauta) - Slovak

Sú tvoje dni Crazy? Prevziať kontrolu

Niektorí z nás má také hektickej, obsadené, crazy, chaotické dni, že nemáme čas ani zvážiť organizáciu, ciele a postupy. Je-li vaše dni sú tak šialené, že musíte mať ten čas, a dostat svoje dni pod kontrolou.
Je to dôležité pre vašu duševné zdravie, duševné zdravie vaše a vaša produktivita. Ty prostě [...]


Niektorí z nás má také hektickej, obsadené, crazy, chaotické dni, že nemáme čas ani zvážiť organizáciu, ciele a postupy. Je-li vaše dni sú tak šialené, že musíte mať ten čas, a dostat svoje dni pod kontrolou.

Je to dôležité pre vašu duševné zdravie, duševné zdravie vaše a vaša produktivita. Ty jednoducho nemôže byť na Vaše najefektívnejšie, keď je spustený okolo, čím sa požiare, a dostať super zdôraznil v strednej dobe. Vzhľadom na čas, aby získali kontrolu, že budú všetky rozdiely na svete.

Tu je návod:

  1. Po prvé, tvrdenie blok čas získať kontrolu.Áno, to bude trvať hodinu alebo dve. Áno, môžete zistiť, že doba. Rozvrh stretnutie vo svojom kalendári. Ak sa vám naozaj, ale naozaj nemôže nájsť čas vo vašej práci deň vstávat brzo, alebo to urobiť hneď po práci. Nájdete tu dobu, ak ste naozaj skúsiť. Vaše požiadavky, že zdravý rozum.
  2. Vytvoriť zoznam. Máte už všetky vaše úlohy na jednom to-do listu, alebo niekoľkých najbližších-akcie zoznamov rozdelených podľa kontextu? Ak áno, ste ešte v hre. Ak nie, to by malo byť vaším prvým krokom. Zhromaždiť všetky doklady vám do jedného schránky (vrátane post-it poznámky, telefónne odkazy, atď) a ich spracovanie, zoznam úloh, ktoré potrebujete urobiť vo vašom zozname alebo zoznamov (pozri Tri kroky k Trvalo Clear Stolné ). Napriek tomu sa vám zoznam (y) nie je dôležité, v tomto bode. Doporučuji GTD metódou (pozri Začátečník príručka pre GTD ), Ale to, čo pre vás pracuje. Vytvorenie zoznamu vašich úloh je prvý spôsob, ako dostať pod kontrolu.
  3. Naplánujte si deň. Nielen dnes, ale každý deň. Budete potrebovať nejaký pravidelný rozvrh, aby si veci pod kontrolou. Rozvrh vaše pravidelné úlohy v blokoch čas: email, hovory, stretnutia, spracovanie doručenej pošty, plánovanie času, písanie, atď Skúste sa aspoň 15-30 minút na začiatku každého dňa, kedy ste si naplánovať svoj deň, v týchto blokoch času. To málo času na plánovanie každý deň je jednoduchý spôsob, ako získať kontrolu. (Pozri Cieľ Váš Dátum: najdôležitejšou úlohou )
  4. Stop multi-funkcií. To je asi to, že je vaša deň najbláznivejšie. Nemôžete zostať příčetný, ak ste žonglérství milión vecí naraz. Ak je to, ty nie sú ani produktívne. Zamerajte sa na jednu vec v čase (pozri Ako NEMAJÚ Multi-úloha ).
  5. Kontrola prichádzajúcej komunikácie. Iní nebude vás to? Musíte byť asertívna a tvrdí kontrolu vášho času. Nech ostatní vedia, kedy môžu volať vás, alebo ako často sa môže očakávať, že bude dostávať odpovede na vaše e-maily. Prelome IM a chat. Vypnite svojej e-mailovej notifikácie a len skontrolovať raz za hodinu, alebo na nejaké iné pravidelného rozvrhu. Let výzvy ísť do odkazovej schránky. Vy jednoducho nemôžete reagovať okamžite na každý mobilný telefón hovor, každý e-mail, každá stránka, každý požiadavka na vašom stole. Ak máte na uvedenie na slúchadlá. Byť jasné a vopred sa s ostatnými o svoje dostupnosti a časy, keď nemôžete byť narušené. Človek nemusí byť vždy šťastní s ním, ale po chvíli sa začnú rešpektovať čas.
  6. Recenzie svoj deň. Vyňatej trochu času na konci dňa, aby preskúmala, čo ste urobil, vyraďovať to-do vašich zoznamov, aktualizáciu zoznamov sa nové body, dať veci späť tam, kam patrí, zmiznúť stole, a plán na zajtra . Opustiť pocit spokojný.
  7. Sada rutin. Tieto pravidelné rutiny sú najlepším spôsobom, ako sa cítia v riadení svojho života. Bol som pracovať na ranní rutina a večerné rutina at home,ait also helps to have a first-thing-in-the-morning work routine (including Step 3)aan end-of-the-day work routine (Step 6). Make them a habit,ayour days will be must less stressful.

Pozri tiež:

zen-productivity ++
Prečo Zen návykov?
Zen Mind: Ako Declutter
100 spôsobov, ako Have Fun s deťmi zadarmo alebo Cheap
5 Spôsoby GTD vám pomôže dosiahnuť vaše ciele
Alow si byť šťastní a hrdí na váš pokrok
Zen Habits - Slovak
Vyhľadávanie naše internetové stránky: