Zen Kanji

продуктивност

Zen Habits (Leo Babauta) - Slovak

Tri jednoduché zmeny získať Fit a zelenej zároveň


Získajte zapadajú a zelenej zároveň.

Doručovací napísané Leo Babauta . Nasleduj ma Cvrlikání .

Bol som sa snaží zmeniť svoj život k lepšiemu, za chvíľku hneď, vrátane zjednodušenia, ako sa montér a zdravšie, a snaží sa dostať ekologickejšie - a v posledných niekoľkých mesiacoch som bol robí veľa výskumu do zníženie mojej uhlíkovej stopy rovnako.

A keď tam sú stovky alebo dokonca tisíce, čo môžeme urobiť pre zníženie prostriedkov by sme konzumovať a emisie vyrábame, I've been zameriava na tri oblasti, ktoré majú (mimo) najväčší vplyv.

Jednou z najväčších vecí som si všimol je, že tieto tri zmeny nielen vám pomôžu, aby sa stala ekologickešjej, ale môže ísť dlhú cestu k zlepšeniu Vášho zdravia (a pomôcť vám, aby sa viac jednouché). Chystáte zelené a sú zdravšie a montér idú často ruka v ruke.

A keď som zďaleka dokonalé, a to aj v týchto troch oblastiach, chtěl bych zdieľať niektoré svoje myšlienky a poznatky s vami, v nádeji, že sa budete zaoberať a snad za to, že tieto zmeny sami.

1. Human-napájaný Doprava. Totiž, bicyklovanie a chôdza. Zatiaľ čo automobily sú považované za vhodné, aj najzelenejších automobilov vyčerpať ton zdrojov (doslova) a veľmi prispieva k emisií skleníkových plynov. Autá sú jedným z najväčších prispievateľov emisií vo väčšine ľudí každodenný život. Hoci nie všetci sa chystá odísť auto-zdarma Celú dobu, môžeme znížiť čiastku použijeme automobilov.

Bol som chôdzu víc, rovnako ako Eva a deti, na parky, ihriská, knižnice, stretnutia, reštaurácie, kiná, takéto veci. Chôdza je úžasnú formu dopravy - vám sotva použiť akékoľvek prostriedky, alebo ak máte nejaké emisií (okrem dych), a dostanete naozaj vhodné prechádzky okolo (pozri moje Japonsko výlet správu Viac o tom, jak jsem Zhubnul chôdza).

Jazda na bicykli je niečo, čo som tiež rád, keď som medzi motocykle a teraz hľadá pre dobré použité na bicykli (mám najradšej používa ako prostriedok som znížil objem prostriedkov spotrebuje I). Cyklistika pre prevoz trvá niekoľko dostať zvyknutí, uvidíme sa priznať, ale je to ďalší neuveriteľnú cestu, ako sa dostať okolo ktoré spotrebúvajú veľmi málo zdrojov a vyžarujú takmer nulovej znečistenia, kým sa do skvelej kondícii. Vážne, já velmi doporučuji tohto - skúste to za pár týždňov a uvidíte, že je to veľmi uspokojujúci spôsob, ako žiť.

Hromadnej dopravy, samozrejme, je ďalšou veľkou formu na dopravu, i keď v miestach, ako Guam je to trochu ťažšie, ak nebudeme mať veľmi dobré tranzitného systému. Som sa pokúsil, ktorí ju využívajú, a je to veľmi nepohodlné, pokiaľ majú byť kdekoľvek vo vnútri pár hodín. Miloval som tranzitného systému v Tokiu sa však, a bude používať po celý čas, že keď som tam žila.

Try to use human-powered transportation more often — you’ll love it. It really helps put you in touch with the outdoors, and takes you out of the confinement of cars, out of the frustration of traffic, and reduces the amount you spend on gas and maintenance. Someday, I’m going to go auto-zdarma, and I hope I’ll take all of you with me. :)

2. Vegetarianstvo alebo Veganism. Alebo, v prípade, že to znie príliš ťažké začať len znížiť vaša spotreba mäsa. Od GreenWikia : "Viac pôdy má byť uvedená do poľnohospodárskej produkcie na produkciu mäsa, ako na výrobu rastlinných výrobkov. Vzhľadom k tomu, že metán, ktoré říhat je 23 krát účinnejší pri udržanie tepla ako CO2, domáce zvieratá viac prispievať ku globálnemu otepľovaniu, ako všetky ľudské kombinovanú dopravu. "

Stáva vegetariánske (najmä veganské) je jednou zo zmien, ktoré sa vám môžu s najväčšou dôsledky na životné prostredie. Ak by sme všetci dali do mäsa a iných živočíšnych produktov, my by sme mali dostatok potravín (teoreticky prinajmenšom) krmivo na svete (väčšina z potravín vyrábame odchádza do povedomia zvierat pre mäso, mlieko a vajcia), a my by sme drasticky znížiť množstvo emisií skleníkových plynov a znečistenia.

Stáva vegetariánska nemusí byť ťažké - V skutočnosti to môže byť veľa zábavy, ak si prezrieť nové potraviny a etnických kuchýň. A keď sa stane veganské alebo vegetariánske nezaručuje, že budete zdravší, Väčšina vegetariáni sú zdravší (v priemere) ako priemerný Američan. Ak ste nahradiť (väčšinou oleochemických) mäso a iné živočíšne produkty, s ovocím a vegetariáni a celých zŕn a strukovín, budete mať zdravšie. Ak ste nahradiť je hranolky a papieriky, nebudete. (Pokojne sa argumentovať tohto bodu, ale prosím, prosím, nezdieľajte info z zdiskreditované Westin Cena nadácie - je to naozaj plný paveda sme mali túto diskusiu mnohokrát predtým, a já bych radšej nemal odkazy na články o podvodné mojich webových stránkach.)

Já neříkám, že máte zlé, ak budete jesť mäso a piť mlieko, alebo že ste nutne nezdravé. Je to určite možné jesť zdravé s produktmi živočíšneho pôvodu vo vašej strave. Ale ja som povedal: je to niečo, čo by mali zvážiť, v záujme ochrany životného prostredia ... a zdravší, ak sa dostanete do tej doby, to je príjemný vedľajší efekt.

I recently decided to go back to veganism (I’ve been lacto-ovo vegetarian for about 18 months, and was vegan before that) and will write a post about it soon, including some links shared by friends on Cvrlikání.

3. Spotrebujú menej. To je docela jednoduché (aj keď nie vždy ľahko) krok, ktorý môže mať obrovský rozdiel vo všetkých oblastiach svojho života: koľko zdrojov spotrebúvajú vám, ako máte zdravé, koľko miniete, koľko máte neporiadok. Kúpiť menej používať menej, jesť menej -- Preč od milujúci a nákup vecí .

Je to zaujímavé, pretože keď sa snažíme, aby sa stala ekologickešjej, mnohí z nás automaticky pozrieť na nákup ekologicky šetrných výrobkov, ..., ktoré je dobré, keď máte niečo kúpiť, ale v skutočnosti je nákup menšieho počtu produktov celkovo je lepší ako chodit a nákup banda ekologicky -vedomé typ výrobkov.

By consuming fewer products, clothes, gadgets, furniture … stuff … you’ll use fewer resources and contribute less to landfills. When you buy something, a lot of resources were used not only for the materials needed to make the product (wood, paper, metal, plastic, cotton, etc.), but to harvest those materials, to manufacture the product, to package it, to transport it to the store or to your door. Get into the habit of buying less, needing less, and when you do get something you need, get it used if possible. You’ll end up spending less moneyrovnako.

Do spotrebúva menej potravín, budete (pravdepodobne) získať zdravšie. No, nie, ak ste podváhu - budete pravdepodobne potrebovať viac potravín skutočne. Ale pre tých z nás, ktorí majú pár kíl navyše (a veľa ďalších libier), jesť menej, je jednoducho ako na zavolanie. Menej kalórií prostriedky budete chudnúť, a keď sa pridá, že režim chôdza a jazda na bicykli, jesť menej mäsa a spotrebúva viac rastlinných potravín, budete mať určite zdravšie. Jesť menej potravín neznamená hladovět musíte sami - stačí jesť menšie porcie. Jedzte pomalšie a viac dbala . That takes practice, but learn this habit over time and you’ll save not only your waistline, but your budget and a lot of resourcesrovnako.

Diskutovať
Viem, že tento príspevok bude generovať trochu kontroverzný - kedykoľvek som písať o zdravie a otázok životného prostredia, mám veľa zdravej kritiky. :) Tak vystreliť! To bych rád počuje vaše myšlienky.

Mám pocit, mimochodom, je to, že aj keď som zle a získajte zastrelených moje milé čitateľov, akákoľvek diskusia o týchto otázkach je dobrá vec. Poďme si pohovoriť o tom, a premýšľať o tom, av tom zmysle zmeniť.
--
Ak sa vám tento článok, prosímshare it on del.icio.us, StumbleUpon or Cvrlikání. Já bych to ocenil. :)

zen-productivity ++
Ako sa správať ako Stop Takýto Big Baby
Love Life, nie je Stuff
Take Veľa Prestávky získať viac Hotovo
Základné motivácie Príručky
Zdravého a fit algoritmus
Zen Habits - Slovak
Vyhľadávanie naše internetové stránky: