Zen Kanji

продуктивност

Zen Habits (Leo Babauta) - Slovak

Čo je to naozaj potrebné? Sprievodca pre životné jednouché

Prebiehajúceho pátraní po mne, a ja som ten, ktorý obnovuje v tomto roku, je odstrániť, že je zbytočné, z môjho života. Teraz si môžete prečítať toto a myslím, že som všetko rezanie zábava z môjho života, ale že to nie je pravda. Dovoľte mi vysvetliť.
Prvá otázka v tomto úsilí je samozrejme to, čo [...]

Prebiehajúceho pátraní po mne, a ja som ten, ktorý obnovuje v tomto roku, je odstrániť, že je zbytočné, z môjho života. Teraz si môžete prečítať toto a myslím, že som všetko rezanie zábava z môjho života, ale že to nie je pravda. Dovoľte mi vysvetliť.

Prvá otázka v tomto úsilí je samozrejme to, čo je "nevyhnutné" znamená? Musíme najskôr overiť, čo je potrebné ... a prvá otázka v tejto skúšky je potrebné pre to, čo ...? Aký je skutočný cieľ? Moja odpoveď, ktorá sa líši od ostatných, je "potrebné pre šťastný život."

Táto definícia by sa teda zahŕňať mnoho vecí okrem základnej oblečenie, prístrešie a jedlo. Já bych to potrebujú dobrý vzťah so svojou ženou, aby prežil, ale je potrebné, aby som bol šťastný v živote (som našiel). To isté so svojimi deťmi. Ak chcete byť šťastný, musím rozvíjať dobré vzťahy s nimi, aby boli šťastné a tráviť čas s nimi.

Ale to neznamená, že niečo robím s nimi počíta ako nevyhnutné. Nemôžem byť spokojný s mojimi deťmi práve tým, že pôjdete na bezplatné park - I nemusíte kupovať veci po celú dobu, alebo ísť nákladné zábavy (napr. filmy, nákupného centra, alebo waterparks).

Podobne sa musíme jesť, ale nepotrebujú k jedlu junk potravín. Faktom je, že by ste mohli povedať, že sladkosti, alebo hranolky, aby si bola šťastná. No, to je kľúč k celej toto cvičenie: Myslíte, že naozaj potrebujeme niečo byť šťastní? A ešte, čo budete potrebovať na jeden deň, alebo to môže byť príležitostne liečiť?

Káva a čokoláda sú dva príklady z nedávnej doby pre mňa. Mám rád oboje. Spousta. Ale já jsem závislý na nich (kvôli kofeínu), a že ma chcú viac, ako som naozaj potrebujú, aby bola šťastná. Tak Snažím sa im rezané ven Aspoň pre túto chvíľu. Myslím, že neskôr, keď som kop zvykli, môžem dopriať v tých vecí ako s jednou chvíľku bez Zrušené do závislosti.

Ostatné veci môžem vystrihnúť (okrem zaobchádza):

  • Ísť do kina (I to už len zriedka)
  • Sladkosti, ako je pečivo alebo pečené tovaru alebo cukríky (vzácnější, ale stále veľkým pokušením)
  • hračky (Gizmos a gadgets, ktoré sú veľa zábavy, ale nie je to nutné - ako mp3 prehrávač)
  • nových kníh (zkusím koupit používa teraz, alebo obchodné em)
  • stravovanie (boli snaží znížiť, ale stále prepadá víc, než som mala)

A niektoré veci, ktoré potrebujem k premýšľať o:

  • kábel k internetu (mám to na prácu - je to príjemné doma, ale já nejsem jistý, ak je to potrebné)
  • mobilného telefónu (Nechcem need to príliš veľa - je to výhodné, ale je to zriedkavé, že som naozaj potrebujete)

Celkovo možno povedať, že Som vyřízl hodně už , A som veľmi spokojný s jednoduchosť som vytvoril tak ďaleko. Mám oveľa viac robiť, ale je to proces, ktorý sa mi páči, a nie konečný produkt.

Niektoré posledné príspevky na túto tému inde:

Pozri tiež:

zen-productivity ++
Mind ako voda
Moja GTD Implementácia
Recept na ploché Žalúdok
3 kroky k Trvalo Clear Stolné
Dobrovoľníctvo
Zen Habits - Slovak
Vyhľadávanie naše internetové stránky: