Zen Kanji

продуктивност

Zen Habits (Leo Babauta) - Slovak

Prečo svoju e-mailovú schránku nie je dobrý Chcete-do zoznamu


Vezmite to-DOS z e-mailu pre účinnejšie, logickejšie spôsob práce.

Doručovací napísané Leo Babauta . Nasleduj ma Cvrlikání .

New York Times techonology spisovateľ David Pogue, spisovateľ obdivuji, nedávno uvedené niektoré jeho najlepší produktivitou tipy - A je to dobrý list. Jednu vec som sa so záujmom je, že využíva svoje e-mailovej schránky za to-do list, čo je celkom bežná prax.

A keď je tam určite nič zlého, že som si urobil sám, chcel som vykonať rýchlu protiargument.

E-mailovej schránky, nie je najlepšie, aby-do zoznamu, a tu je dôvod, prečo:

1. Nemôžete zmeniť tému liniek. To znamená, že máte to-do list sa skladá z riadkov s výhradou, že často nemajú nič spoločného s akčnými musíte mať. E-mail, ktorý hovorí, že "dnešné stretnutie" skutočne môže byť krokom k niekomu zavolať alebo poslať obrázok niekomu. Budete musieť otvoriť každý email nájsť akcie, ktoré je veľmi neefektívne. Alebo budete musieť zapamätať, aké akcie sú spojené s jednotlivými e-maily, a že marí bodu a to-do list ... zoznam by mal pamätať na vás, a prijme stres preč z vášho mozgu.

2. Tam by mohlo byť viac akcie, v každom e-mailu. Čo robiť, keď e-mail obsahuje 10 až-do položky? Nemôžete odstrániť alebo archív e-mailu, keď ste urobil jednu alebo dve z týchto akcií. Je vám zostane v schránke, kým všetky 10ar urobiť, ako by nebolo nič urobiť. Tiež by ste mohli zabudnúť, že existuje viac akcií v e-mailu a súbor alebo ho vymazať, ak ste si urobil jednu z akcií - buď, alebo, že budete nútení si uvedomiť, že existuje viac akcií v e-maile, opäť porazil účely a to-do list.

3. Nemôžete re-nariadiť emaily (obvykle). Veľa e-mailových programov (ako je báječné Gmail) len ukázať e-maily v poradí, v akom prichádzajú palcov Což znamená v prípade, že chcete dať najdôležitejších položiek v hornej nemôžete. Ak chcete skupinu všetky položky pre pochôdzky, budete musieť vytvoriť štítok s označením, že aj tam pozrieť. Nie je to tak flexibilný ako aj väčšina jednoduché-do programu.

4. Nemôžete priorizovat vaše na-dos. Most čitatelia vedia, že som fanouškem výber top 3 najdôležitejšie úlohy každý deň (pozri Sila Menej a Zen To Hotovo viac). Ale nemôžete zozname práve váš top 3 najdôležitejších úloh v e-mailu - máte na zoznam všetkých. V poradí, v akom prichádzajú palcov je možné urobiť pre toto riešenie, a vytvoriť štítok alebo zložka len pre dôležité úlohy, ale potom, prečo používať váš e-mail, a to-do zoznamu? Prečo používať na skutočnom-do zoznamu, ktoré funguje tak ako to je to?

5. E-mailovej schránky obsahuje rozptýlenie. To je asi najhoršia vec na tomto zozname: ak ste sa pozrieme na vaše na-DOS v e-mailu, že ste vo veľmi veľké nebezpečenstvo prichádza v novej e-maily a vyrušující vás. Myslím, že je to zlý nápad, aby sa e-mailom na celú dobu - že je ťažké sa sústrediť. Já bych nejraději jednoduché to-do list, ktorý vám umožní vypnúť email a zároveň sa snažíte dostať dôležité práce.

Takže čo je lepší spôsob? Jednoduchý: vyberte si jednoduché-do list a ako proces vašej e-mailovej schránky, vytiahnite akcie na na-to list. A notebook alebo index karta funguje v poriadku, rovnako ako jednoduchý program, ako sú Taskpaper (moje súčasné obľúbené), alebo dokonca aj textový súbor v programe Poznámkový blok alebo TextEdit. Ak si nastaviť klávesové skratky pre vaše do-app alebo do súboru, to prostě trvá druhý pre kopírovanie a vkladanie a to od-do e-mailu.

Já neříkám, nemôžete pracovať dobre a získajte skvelé veci urobiť pomocou e-mailovej schránky za to-do list. David Pogue samozrejme podarí dostať veľa urobiť týmto spôsobom, a som si urobil čas od času. Ale nie je to najlepšia cesta, aspoň pre tých, ktorí majú radi jednoduchý spôsob, ako nájsť individuálne, stíhateľné položiek na priorizovat úlohy a pracovať bez rozptýlenie.

--
Ak sa vám tento článok, prosímshare it on del.icio.us, StumbleUpon or Cvrlikání. Já bych to ocenil. :)

zen-productivity ++
Take Veľa Prestávky získať viac Hotovo
Základné motivácie Príručky
Zdravého a fit algoritmus
Tri jednoduché zmeny získať Fit a zelenej zároveň
Čo Google Chrome OS Prostriedky pre Computing
Zen Habits - Slovak
Vyhľadávanie naše internetové stránky: