Zen Kanji

продуктивност

Zen Habits (Leo Babauta) - Slovak

Zen Mind: Ako Declutter

Jednou z vecí, ktoré mi dáva väčšina mier je mať čistý, jednoduchý domov. Keď som sa prebudila až ráno a odísť do obývacej izby, ktorý bol decluttered to, že má minimalistický vzhľad, a nie je nevyžiadanou leží okolo, je pokoj a radosť, že prejde do môjho srdca.
Keď sa na [...]


Jednou z vecí, ktoré mi dáva väčšina mier je mať čistý, jednoduchý domov. Keď som sa prebudila až ráno a odísť do obývacej izby, ktorý bol decluttered to, že má minimalistický vzhľad, a nie je nevyžiadanou leží okolo, je pokoj a radosť, že prejde do môjho srdca.

Keď sa na druhej strane som odísť do obývacej izby zaplněný s hračkami a kníh a ďalších vecí, všade je chaos a moja myseľ je frenetický.

Bol som jeden zjednodušovatel a declutterer pre rokov (asi 8-9 roky) a som dostal dosť dobrý na to, ale já jsem zjistila, že ste sa stále vracajú k upravenie vášho nepořádek každý raz za chvíľku.

Tu sú moje top decluttering tipy:

  • Myslíte, že v malé kúsky. Vyhradenom len 15 minút na declutter len jeden šelfe, a pri ktorej regálu, alebo že je až 15 minút, vašu oslavu víťazstvo. Potom riešiť ďalšie polička na 15 minút na ďalší deň. Vítězícího celú skriňa alebo miestnosť, môže byť neprekonateľný, a môžete ju vypnúť navždy. Je-li tomu tak, len to v dojčenskej kroky.
  • Zrušil niekoľko hodín na to. To sa môže zdať v rozpore s vyššie uvedeným tip ... a je to. Je to prostě rôzne stratégie, a hovorím to, čo pre vás pracuje. Niekedy sa na mňa, je to dobré, aby zrušil časť rannej, alebo celú sobotu ráno, aby declutter skrini alebo miestnosti. Dělám to všetko naraz, a keď som urobil, to cítia hrozné.
  • Vezmi všetko z políc alebo zásuvky naraz. Ktorá z týchto dvoch vyššie uvedených stratégií sa rozhodnete, mali by ste sa zameriavajú na jednu zásuvku alebo policou na čas, a je úplne prázdny. Teda, že čisté shelf alebo šuplíku. Potom mať pilot a triediť (pozri nasledujúci tip), a dal späť len to, čo chcete zachovať. Teda riešiť budúci šelfe alebo šuplíku.
  • Radit cez váš pilot, jedna položka v čase, a rýchle rozhodovanie. Have a koše tašku a dať preč krabice-handy. Keď budete ťahať všetko z políc alebo šuplík, triediť pomocou pilot jeden po druhom. Zdvihnite položku, a urobiť rozhodnutia: koša, dať preč, alebo ponechať. Nevkladajte ho späť do pilot. To s celým pilot, a čoskoro vám bude hotovo. Ak budete udržiavať triedenie pomocou pilot, a re-triedenie, to bude trvať večne. Dajte späť len to, čo chcete zachovať, a nechať ju pekne.
  • Je neúprosná. Tie môžu byť balenia potkanov, ale pravda je, že nebudete vôbec používať väčšinu nevyžiadanej ste kumulovanými. Ak ste sa nepoužíva ju v minulom roku, zbaviť sa ho. Je to rovnako jednoduché ako to. Ak ste sa používa iba raz alebo dvakrát v minulom roku, ale viem, že nebude používať v budúcom roku, zbaviť sa ho. Odhoï ju, ak je to lietadlových a dať to preč, ak niekto mohol použiť.
  • Papers? Je neúprosná, unless it’s important. Časopisy, katalógy, nevyžiadanou poštou, účty viac ako rok starý, poznámky pre seba, poznámky z inej staré prácu vďaka ... přehazovat to! Jedinou výnimkou je spojené s daňovou-veci, ktoré by sa mali uchovávať po dobu siedmich rokov, a ďalších dôležitých dokumentov, ako sú záruky, narodenia a úmrtia a sobášne listy, poistenie, závetu, a ďalšie dôležité dokumenty páči. Ale budete vedieť, kedy vidíte 'em. Inak vyhodit!
  • Ak ste na oplotenie sa veľa vecí, vytvoriť "možná" box.Ak nemôžete niesť na niečo vyhodiť, pretože by ste mohli potrebovať neskôr, dajte ich do krabice, potom úzkej škatuli, nálepky, a dajte sa do skladu (garáž, podkrovie, skriňa), z dohľadu. S najväčšou pravdepodobnosťou nikdy otvoriť krabicu znova. Je-li tomu tak, ho po šesť mesiacov alebo rok, a vyhodit ho alebo ho dať preč.
  • Vytvoriť systém prestane neporiadok z hromadenia. Neexistuje dôvod, máte vysoké komíny dokumentov všade, a veľké zhromaždenia hračky a knižky a oblečenie. Je to preto, že nebudete mať pravidelný systém udržať veci vo svojej krajine, a zbaviť sa tak nemusíte. To je téma na iný deň, ale je to niečo myslieť, ako ste declutter. Nikdy si to perfektné, ale ak si myslíte, že viac inteligentne o tom, ako váš dom dostal zaplněný, možno si môžete nájsť spôsob, ako zastaviť jeho opakovania.
  • Oslavovat, keď budete hotoví! To je vlastne všeobecné pravidlo v živote: vždy oslavovať vaše úspechy, bez ohľadu na to, ako malá. Dokonca aj keď ste práve decluttered jeden zásobník, to je skvelé. Považovať seba niečo delicious. Otvorené že emitent (alebo skrini, alebo čo) a obdivovať jeho jednoduchosť. Dýchať hlboko a viem, že ste urobili dobrú vec. Ohrievať v mierumilovnosť.

Ostatné miesta decluttering asi inde:

Pozri tiež:

zen-productivity ++
Recept na ploché Žalúdok
3 kroky k Trvalo Clear Stolné
Dobrovoľníctvo
Čo je to naozaj potrebné? Sprievodca pre životné jednouché
Prečo Zen návykov?
Zen Habits - Slovak
Vyhľadávanie naše internetové stránky: