Zen Kanji

produktivity

Zen Habits (Leo Babauta) - Czech

10 tipů pro ukončení kouření

Nedávno jsem oslavila moje jedno-leté výročí ukončení kouření. No, konečně přestat ... stejně jako většina kuřáků, musel jsem se snažil přestat několikrát a selhal. Ale tohle přestat existovat, a já bych si sdílet top 10 věcí, které tento skončit úspěchem ostatní selhalo.
1.Zavázat Úplně sám. V ukončí, že [...]


Nedávno jsem oslavila moje jedno-leté výročí ukončení kouření. No, konečně přestat ... stejně jako většina kuřáků, musel jsem se snažil přestat několikrát a selhal. Ale tohle přestat existovat, a já bych si sdílet top 10 věcí, které tento skončit úspěchem ostatní selhalo.

1.Zavázat Úplně sám.V ukončí, že selhal, byl jsem jen polovina se do něj. Řekl jsem já sám jsem chtěl skončit, ale vždycky jsem cítil v zadní části mé mysli, že bych selhat. I didn't napsat něco dolů, jsem neřekl všichni (možná moje žena, ale jen ji). Tento čas, napsal jsem to. Napsal jsem si plán. I o to blogged. Udělal jsem slib, aby moje dcera. Řekl jsem rodinou a přáteli jsem byl konec. I šli, a vstoupili do online přestat fóru. Musel jsem odměn. Mnozí z nich se bude v následujících tipů, ale hlavní je, že jsem plně odhodlán a nebyl vrátit. I didn't snadno sám selhal.

2.Proveďte plán. Nemůžete jen nahoru a řekl: "Já jsem chtěl skončit dnes." Musíte připravit sami. Naplánujte si to. Mít systém odměn, je systém podpory, je osoba, která má volat v případě, že jste v průšvihu. Zapište si, co budete dělat, když máte nutkání. Tisk to. Post it na vaše zdi, doma i v práci. Pokud budete čekat, až vám naléhat na to, co máte dělat, jste už ztratil. Musíte být připraveni, pokud se tato naléhá přijít.

3.Znát Vaše motivace. Když žádáme pochází, vaše mysl bude racionalizovat. "Co je to poškození?" A budete zapomínat, proč děláte to. Vědět, proč děláte před naléhat, že přijde. Je to pro vaše děti? Pro vaše manželka? Pro vás zdraví? Takže můžete spustit? Vzhledem k tomu, že dívka se vám líbí nelíbí kuřáci? Mít velmi dobrý důvod nebo důvody pro ukončení. Seznam je. Tisk je. Dejte ji na zeď. A připomínat si tyto důvody každý den, každý naléhat.

4.Ani jeden Puff, někdy (Ne). Mysl je ošemetná věc. To vám řekne, že jedna cigareta nebude bolet. A je to těžké tvrdit, že s logikou, zvláště, když jste uprostřed nutkání. A ty jsou super naléhá těžko se přít. Nedávejte palců Řekněte sami, před naléhá přijde, že nebudete kouř jediné labutěnka, stále znovu. Protože pravda je, že jeden nadmout BUDE zraněn. Jeden nadmout vede k druhé a třetí, a za chvíli jste není konec, že jste s kouřením. Don't podvedeš sami. A jediné nadmout téměř vždy vedou k recesi. Neužívejte JEDNOTNÝ Puff!

5.Připojte se k fóru. Jednou z věcí, které pomohl nejvíce v tomto skončit byl on-line fórum pro vzdávající (quitsmoking.about.com) ... nebudete cítit tak sama, když jsi smutný. Misery Loves Company, po všem. Online zavést sebe, seznámit se s ostatními, kteří procházejí stejnou věc, post o své zkušenosti mizerný, a přečtěte si o dalších, kteří jsou ještě horší než vy. Nejlepší pravidlo: Doručovací Než si kouř. Nastavíte-li toto pravidlo a držet se ho, budete je prostřednictvím svého nutkání. Ostatní budou hovořit přes to. A oni budou slavit s vámi, když si ji přes váš první den, den 2, 3 a 4, 1 týden a po něm. Je to skvělá zábava.

6.Odměňte se. Set up a plan for your rewards. Definitely reward yourself after the first day, and the second, and the third. You can do the fourth if you want, but definitely after Week 1 and Week2.And month 1, and month 2.And 6 months and a year. Make them good rewards, that you’ll look forward to: CDs, books, DVDs, T-shirts, shoes, a massage, a bike, a dinner out at your favorite restaurant, a hotel stay … whatever you can afford. Even better: take whatever you would have spent on smoking each day, and put it in a jar. This is your Rewards Jar. Go crazy! Celebrate your every success! You deserve it.

7.Zpoždění. Pokud budete mít nutkání, počkejte. Provést následující věci: mít 10 hlubokých dechů. Pití vody. Sežer občerstvení (na první bylo kandysu a guma, pak jsem se přeorientovali na zdravější věci, jako je mrkev a mražené hrozny a preclíky). Volat svou podporu osobu. Příspěvek na vašem odvykání kouření fóru. Výkon. Dělej si, co to bere, VUT zpoždění, zpoždění, zpoždění. Ty bude mít jeho prostřednictvím, a žádáme, půjde pryč. Když se to dělá, oslavit! Take ji naléhaly na čase, a můžete to udělat.

8.Nahradit Negativní Návyky s Pozitivní Ones. Co děláte, když jste zdůraznil? Pokud máte v současnosti reagují na stres s cigaret, budete si muset najít něco jiného na práci. Hluboké dýchání, vlastní masáž krku a ramen, a vykonávat zázraky pracovali pro mě. Jiné zvyky, jako je to, co udělat jako první věc po ránu, nebo co dělat v autě, nebo tam, kde vás obvykle kouř, musí být nahrazena lepší kladné. Spuštění byl můj nejlepší pozitivní zvyk, i když jsem před pár dalších, které nahrazuje kouření.

9.Doplní ji prostřednictvím Peklo týden, pak týden Heck a You're Golden. Nejtěžší část ukončení je v prvních dvou dnech. Pokud se můžete dostat přes to, že jste složili nikotinu stažení fázi, a zbytek je většinou duševní. Ale to všechno v prvním týdnu je peklo. Což je důvod, proč je to s názvem Peklo Week. Za to, že to začíná mít snazší. Druhý týden je Heck týden, a je stále obtížnější, ale není zdaleka tak hrozný jako první. Za to, že to bylo hladké plachtěním pro mě. Jen jsem musel vypořádat s případnou silné nutkání, ale zbytek je naléhavě bylo světlo, a já jsem cítil jistotu, by mohlo být přes cokoliv.

10.Pokud jste Podzim, Get Up. A učit se z vašeho Chyby. Ano, my všichni selhat. To neznamená, že jsme se selhání, nebo že jsme se nikdy nemůže uspět. Pokud pokles, to není konec světa. Vstávej, kartáč sami vypnout, a zkuste to znovu. Zklamal jsem před mnoha úspěch. Ale víte co? Každá z těchto poruch učil mě něco. No, občas jsem opakovat stejné chyby, několikrát, ale nakonec jsem se naučil. Zjistit, jaké jsou vaše překážek úspěchu, a plán na jejich překonání v příštím přestat. A nejsou tam čekat několik měsíců až do příští přestat. Dejte si pár dní pro plánování a přípravu, které se plně jej a jděte do toho!

BONUS Tip # 11: THINK KLADNÝCH. To je nejdůležitější tip všech. Zachránil jsem ho naposledy. Máte-li pozitivní, může-do polohy, jako banální, jak by se mohlo zvuk, budete úspěšní. Věř mi. Funguje to. Řekněte sami, že si můžete dělat, a bude. Řekněte sami, že není možné udělat, a vy určitě nebude. Když dostanete drsné, myslím pozitivně! Můžete provést prostřednictvím nutkání. Můžete provést prostřednictvím Peklo Week. A můžete. To jsem udělala. Takže mají miliony dalších. Jsme lepší než vy. (V mém případě horší.)

Viz též:

zen-productivity ++
Zen Habits - Czech
Vyhledávání naše internetové stránky: