Zen Kanji

produktivity

Zen Habits (Leo Babauta) - Czech

3 kroky k Trvale Clear Stolní

Bývaly doby, kdy můj stůl byl zaplněný všechny věci, byl jsem v současné době pracuje na - nemluvě o desítkách jsem nebyl pracující na: poznámky, post-jeho, telefonní čísla, papíry, které mají být podány, komíny věcí na práce na později.Byl jsem příliš zaneprázdněn organizovat, a když jsem kdy udělal [...]


Bývaly doby, kdy můj stůl byl zaplněný všechny věci, byl jsem v současné době pracuje na - nemluvě o desítkách jsem nebyl pracující na: poznámky, post-jeho, telefonní čísla, papíry, které mají být podány, komíny věcí na práce na později.Byl jsem příliš zaneprázdněn organizovat, a když jsem kdy udělal ho schválila, že by pilot až krátce poté.

Je to jiný příběh.Tyto dny, můj stůl je vždy jasné, až na jednu věc jsem pracovat, a možná i notebook a pero pro zaznamenání poznámek, nápadů nebo-DOS, jak se dostanou nahoru.Je to osvobozující pocit ...je mi ...calms snižuje stres a chaos ...je určitě dělá věci jednodušší najít ...a to mi dělá efektivnější a produktivnější.

Jak jsem se provést transformaci? No, nebylo to jednoduché cesty, a já jsem lepší než v letech, ale základní kroky jsou popsány níže.Důležité je mít na paměti, žemusíte mít systém v pořádku, a ty se musí naučit sami řídit systém.V opačném případě stačí vyčistit stůl a dostane opět chaotický.

Velká část mého stávajícího systému (na rozdíl od věci jsem se pokoušela podél cesty) se téměř úplně od" Prípravné Věci Hotovo "David Allen(prostřednictvím Lifehacker & 43 Šanony ).A musíte číst, pokud jste dosud.

Zde je systém:

1.Za prvé, brát všechno na stole a ve vaší zásuvky, a dal je do jednoho velkého pilot.Put it in your "in basket” (if it doesn’t fit, pile it next to your desk or something).From now on, everything that comes in must go in your in basket, and you process everything as below.

2.Proces tento pilot odshora dolů.Never re-sort, never skip a single piece of paper, never put a piece of paper back on the pile.Do what needs to be done with that paper, and then move on to the next in the pile.The options: trash it, delegate it, file it, do it, or put it on a list to do later.In that order of preference.Do it if it takes 2 minutes or less to complete.If it takes more, and you can’t trash, delegate or file it, then put it on a list of to-dos (more on your to-do list in another post).

3.Repeat at least once daily to keep desk clear.Na konci dne je nejlepší, ale spíše proces a uklízet, jak jsem si projít den.Once you’ve processed your pile, your desk is clear.You’ve trashed or filed or somehow put everything where it belongs (not on top of your desk or stashed in a drawer).Keep it that way.You must follow the system above: put everything in your inbox, then take action on each piece of paper in the inbox with one of the steps listed.If an item is on your to-do list, you can keep the paper associated with it in an "Action” folder.But you must regularly (daily or weekly) go through this folder to ensure that everything is purged.

It’s that simple.Have a phone number on a post-it? Don’t leave it on top of your desk.File it in your rolodex or contacts program.Have something you need to work on later? Don’t keep the papers on top of your desk.Put it on your to-do list, and file the papers in your Action folder.File or trash or delegate everything else.

Leaving stuff on top of your desk is procrastination (and as a procrastinator, I should know).If you put it off until later, things will be sure to pile up on your desk.Deal with them immediately, make a decision, take action.

What I’ve described is a good habit to learn, but it takes time to learn it.You’ll slip.Just remind yourself, and then do it.Soon it’ll be a habit you have a hard time breaking.And trust me, once you’re used to your desk being clear, you won’t want to break this habit.

Některé odkazy:

Viz též:

zen-productivity ++
Moje ranní Rutinní
Jak jsem se stal vstávat brzy ráno
Mind jako voda
Moje GTD Provádění
Recept na ploché Žaludek
Zen Habits - Czech
Vyhledávání naše internetové stránky: