Zen Kanji

produktivity

Zen Habits (Leo Babauta) - Czech

Baby Makes Osm: Zvyšování Šest děti - Část 1

Poslední březen, moje žena porodila krásné děvčátko, Noelle Cayce. Se stala naše šesté dítě, a do prostoru před pár roky, náš dům byl náhle stal velmi plné.
Něco pozadí je v pořádku: moje žena a já sešli před šesti lety se dvěma dětmi každý z předchozích vztahů, a [...]

Poslední březen, moje žena porodila krásné děvčátko, Noelle Cayce. Se stala naše šesté dítě, a do prostoru před pár roky, náš dům byl náhle stal velmi plné.

Něco pozadí je v pořádku: moje žena a já sešli před šesti lety se dvěma dětmi každý z předchozích vztahů, a poté, co jsme se vzali v roce 2003, jsme měli syna (Seth Izaiášovi) v roce 2004 a nyní Noelle v roce 2006. Jsme šli každý z mají dvě děti se mají šest hodin v průběhu tří let.

Chov tolik děti najednou má, samozřejmě, byl finančním problémem, stejně jako plánování a organizační problém. Je to také úžasný požehnání, a jsem hodlá udělat řadu míst na to, co je to chtěla upozornit na tolik dětí, a někteří z mých nejlepších tipů rodičovstvím. Toto je první ze série, a to se bude zabývat financí.

Finance Chov Šest Děti
Když se můj syn se narodil v roce 2004, moje žena a já učinil rozhodnutí, že by měla zůstat doma, aby se o něj postarat. Když moje dcera se narodila v roce 2006, jsme se rozhodli, že by měly i nadále zůstat doma. Bylo to důležité rozhodnutí, a my jsme velmi rádi, jak jsme to. Je to nejlepší domovník zdaleka pro naše dvě děti, a ona to byla schopna kojit a udělat všechny druhy ostatní věci, které jen máma mohla udělat.

Samozřejmě, je to také pro nás finančně náročnější, ale stojí to za oběti, podle mého názoru. Zjistili jsme vystřižené řadu výdaje, aby mohly žít v mém platu (viz Jak jsem Uložit ) A rozhodnutí donutila nás učit žít šetrně. Jsme skutečně bojovaly za chvilku, ale myslím, jsme zasahující naše kráčet nyní.

Jsem také pracoval jako volné noze-spisovatel na stranu, aby nám nějaké extra příjem na vrcholu mého pravidelného platu.

Tady jsou klíče, aby byl schopen přežít se šesti dětmi, přičemž pouze jeden z manželů pracovní:

  • Live šetrně. Život na jednom platu (plus-lance zaplatit) vyžaduje oběti. To znamená, že nemůže jíst tak moc, nebo jít do kina, jak moc. Máme jen jedno auto. My vystřižené kabel. To se stává jakýmsi životním stylem po chvíli, ale je to určitě těžké na prvním místě.
  • Zvyšte svůj příjem. I když můžete mít pouze jeden plat, existuje mnoho jiných způsobů, jak vydělat peníze na boku, z pracovních part-time-to zdarma dmýchání na konzultaci k prodeji Avon na hlídání. Jakékoliv dodatečné příjmy pomáhá hodně.
  • Splatit dluhy, a zabránit dalšímu dluhy. Měli jsme trochu problém s dluhy hromadí, zvláště když jsme byli nemá dost peněz na zaplacení naše účty. Ale jsme reformovány naší cesty, zrušili naše kreditní karty, a nyní se pomalu splácí naše účty, jeden po druhém. Jakmile budeme hotovi, budeme mít spoustu peněz navíc ušetřit.
  • Budování fondu na mimořádné události.Je to těžké, ale je důležité, aby vám ušetří peníze každý den výplaty, bez ohledu na to, jak malá částka. Pokud nelze zjistit, jak to udělat, vystřižené některé menší výdaje, sklon jiné zrušit kabelu nebo Netflix nebo vaše členství v tělocvičně, nebo tak něco. Najít způsob, jak ušetřit. Je to nejdůležitější část vašeho financí, zejména pokud jde o část, kde si vybudoval nouzového fondu. Ty by měly vycházet to alespoň $ 1000, protože v každém okamžiku, vaše auto mohlo rozbořím nebo tvoje dítě bude možná muset jít do nemocnice, nebo jakýkoli jiný druh nouze by se mohlo stát a nechá vás nejen bez potřebné finanční prostředky, ale takto , který poukázky můžete zaplatit později, takže můžete platit pro mimořádné situace. Pokud máte úspory, můžete zaplatit za tyto mimořádné události, a to bez
  • Rozpočet. Já vím, je to obávaný věc pro mnoho lidí, ale to nemusí být těžké. Jednoduše seznam vašich pravidelných měsíčních výdajů (služby, nájem, auta, internet, mobilní telefon, atd.) spolu s variabilní náklady (potraviny, plyn, stravování, atd.) a jiné nepravidelné výdaje, které nemusí přijít každý měsíc, ale že jste vědět, budete muset občas (autoopravny, údržba domů, dárky, lékařství, atd., která se dělí na měsíční náklad). List vašich příjmů. Váš příjem by měl být vyšší než vaše výdaje. Pokud ne, sklon některých výdajů.
  • Zautomatizovat vaše finance. Pro všechny moje účty, jsem jim buď automaticky odečtena (jako moje auto platby a telefon), nebo pravidelné online check chodit k nim každý měsíc. Jedinou věcí, které nebyly zaplaceny online je to, co potřebuji peníze za plyn a stejně jako potraviny.
  • Obálka systému. Za vše, co nemůžete zautomatizovalo online, stáhnout každý den výplaty hotovosti (místo pomocí bankomatů a vznikl poplatky), na tyto náklady a dal je do samostatných obálek. Mám tři: potraviny, plyn a výdajů (vše od stravování pro děti, školní věci). Když peníze dojdou, že v obálce, nemůžete strávit už do příštího Payday. Je to jednoduchý způsob, jak sledovat, kolik jste odešel, místo guesstimating a odnímání příliš mnoho nebo nabíjení příliš mnoho.
  • Najít bezplatné způsoby pobavit s dětmi. Zatímco jsme obětech a naše děti mají, aby oběti příliš, to neznamená, že nemůžeme mít velký čas s nimi. Plánujeme rodinu, každý den v neděli, když jsme všichni spolu dělat věci, které máme rádi děláte, jako je čtení, sledování filmů (obvykle pronajmout DVD ušetřit peníze), hraje sporty, které jdou do parku, hraní her, které jdou na pláž , návštěva rodiny, nebo dělat spoustu dalších zdarma nebo levné věci. Fun nemá to cenu hodně.
  • Plánujte dopředu. Pokud znáte někoho narozeniny jede nahoru, plán pro to, aby si nejste Scrambling najít peníze koupit dárek. Totéž se školní výdaje, jako jsou exkurze peníze nebo školní fotografie. Naše děti se také podílejí na sportovní, tak jsme na plánu pro uniformy a mužstvo a další. Myslet dopředu na to, co budete potřebovat, takže nejste-li, že náklady na mizině přichází.
  • Ošetřete vaše rodina jednou za chvilku. Zatímco spousta legrace, co jsou zdarma, někdy musíš marnotratnost. Vezměte děti do kina, nebo restaurace. Náš oblíbený marnotratnost chystá vodní park. Nedávno jsme spustili do několika set dolarů navíc, a místo aby byl zodpovědný a splácí dluh více či ukládání jsme pronajal pokoj v hotelu s velkou vodní park, a strávil dva dny tam s tunely s dětmi. Jindy jsme si právě s nimi se zmrzlinou kuželů nebo tak něco.

Ostatní části této série:

Viz též:

zen-productivity ++
10 tipů pro ukončení kouření
Rok 2006 v Recenze - velký rok!
2007: My Greatest Rok Nikdy
6 Tipy na dojíždění do práce na kole
Dosažení cíle s mým synem: Naše Harry Potter Marathon
Zen Habits - Czech
Vyhledávání naše internetové stránky: