Zen Kanji

produktivity

Zen Habits (Leo Babauta) - Czech

Baby Makes Osm: Zvyšování Šest děti - Část 2, organizaci vydání

Viz část 1 pro zavedení této série.
V části 1 povědomí o šest dětí, jsem mluvil o finance. To je jen část bitvy. A hodně o tom, co dělá povědomí tolika dětmi obtížné je naprostý logistiky všechno. Z fotbalu se sborem, aby rodič-učitel konference na narozeninové párty ... sakra, tak [...]


Vidět Část 1 pro zavedení této série.

V Část 1 about raising six kids Já mluvil o finance. To je jen část bitvy. A hodně o tom, co dělá povědomí tolika dětmi obtížné je naprostý logistiky všechno. Z fotbalu se sborem, aby rodič-učitel konference na narozeninové párty ... sakra, jak se jim právě připraven v dopoledních hodinách je cvičení v logistickém plánování a provedení.

Moje řešení? No, nemám jednoduchou odpověď, ale nemohu sdílet, co pomohlo mě a mou ženu rozumný.

Organizování a plánování Šest Děti

 • Jeden Kalendář států Spojené státy, že jim vše. Moje žena a já použité na samostatné kalendáře, spolu s několika kalendářích škol, sportovních řádů, informace pro školy a další. Boku našeho chladnička byla pokryta těchto řádů, a to byla výzva pro pamatovat všechno. Vstup: Kalendář Google . Teď jsme se vstoupit vše v jednom kalendářním. Máme samostatný sub-kalendáře pro svou práci, své osobní věci, moje žena je tak, děti, a můj trénink, ale to je zobrazitelný na jeden kalendářní. Teď, když máme školu či sportovní kalendář rozvrhu nebo upozornění na něco ve škole, jsme se rychle vstoupit do Gcal. Totéž s pracovní schůzky, setkání, kurzy, 5ks a více. Nyní můžeme jen podívat na kalendář, v práci nebo doma, a podívejte se, co se děje v ten den, nebo následující den.
 • Naučte je, aby se samo-dostatečný. Jistě, je to jednodušší a rychlejší sprchou a šaty jim sebe, než se dívat na nich dělat stejné úkoly mnohem pomaleji a nekompetentně. Ale zkuste to, že se šesti dětmi. Budete zbláznit. Odpověď je naučit je dělat věci sami. Jedná se o něco více času na první, ale za měsíc, bude více než vyplatí. Teď, naše děti mohou nejen sprchou a šaty sebe (a vybírat si vlastní oblečení), ale pasou sami sebe snídani, čisté pokoje, kartáč zubů, česat vlasy, získat své věci připraveny, umýt nádobí vlastní (dobře, ne Nejmladší dva, ale nejstarší čtyři). Jediná věc, co jsem si v dopoledních hodinách se stanoví své obědy, a moje žena žehličky jejich oblečení. Moje nejstarší dcera, 13, může železo oblečení taky, a ona se naučili pomoct s miminka a práce. Mohou dělat všechny práce příliš, jako zametání a vytírání.
 • Plán dostatek času. Zvykli jsme si myslíte, že za hodinu se připravte na to stačilo. A po našich dvou dětí narozených, stali jsme se pozdě na všechno. Nyní dáváme sami sebe více než dvě hodiny. I když bychom mohli pravděpodobně připravte za hodinu, nyní naše příprava je časově mnohem více uvolněná. A jsme více času než dříve. Obvykle.
 • Proveďte týdně večeře menu. Jo, to isn'ta nový tip, ale je to velmi užitečné. Máme v plánu se na večeře za týden - a děti mohou předložit návrhy - a jít nakupovat s menu v ruce, a na složky uvedené ven. Také dělá věci jednodušší večeři přijde čas - žádná rozhodnutí, aby se ... jen vytasit přísady a vaříme ji.
 • Naplánujte jednoduché večeře. Ještě, že má hodně času na přípravu, je příliš velký problém. Špagety, chilli, tacos, pečené kuře (zdravou verzi každého z nich) jsou některé z našich skob.
 • Pack vaše zařízení u dveří. Mít Kontrolní zařízení pro fotbal, nebo jiné podobné události, je to dobrý nápad. A když jste se připravují na nadcházející den, zahájení montáže všechny své věci u dveří, takže určitě máte vše, takže nic není zapomenuto. Zapomenout něčí mužstvo a musel otáčet kolem auta dostat nich je bolest.
 • Balení pytel s extra oblečení. My držet malý carry-on zavazadel zabalené s několika změnami oděvy a prádlo pro každé dítě uložena v autě. Pokud je tam nehoda, nebo některé děti chtějí strávit noc s prarodiči, že taška je velmi šikovná.
 • Mít rodinu setkání. I'll post více informací o tomto později v sérii, ale je to dobrý nápad, aby se celá rodina sednout si jednou týdně, a hovořit o případné problémy, které mají členové rodiny. Tato komunikace je klíčem k mají rádi rodinu.
 • Každý by měl jíst společně. Nemůžeme to udělat každý den, ale snažíme se společně sednout a dát večeři jako rodina. Je to dobrý čas mluvit o jednotlivých osob denně.
 • Mají schránku, a je jasné, často. Veškeré dokumenty, směnky, dopisů, letáků, rozvrhy, školní dokumenty a jít rovnou do jediné schránky. Doručené pošty by mělo být odbaveno každý den nebo každý druhý den - právě rozrýt přes to, jedna položka v době rozhodování, přičemž akce, podání nebo trashing každou položku ihned. Nevkládejte jej vypnout nebo tak bude hromadit!
 • Naučte děti, že vše má sídlo. Každá věc ve vaší domácí by měl mít "doma". Naučte děti, že pokud je doma, a dostat je do zvyk uvedení ve svém domů. Ty nikdy dostat perfektní na to, ale tím více, že každý dělá to, že méně věcí ztratit. Také, čisté as you go udržet dům poměrně čistý za všech okolností.
 • Declutter často . Zbavit se nevyžádané ve vaší skříně, že nepořádek do domu, aby clutters garáži. Pravidelnou decluttering dnů. Naučte je, aby se hraček a oblečení pro charitu. Je to také dobrý nápad vyklidit staré hračky, pokaždé, když se dostanou nové narozenin a hlavně na Vánoce.

Ostatní části této série:

zen-productivity ++
Rok 2006 v Recenze - velký rok!
2007: My Greatest Rok Nikdy
6 Tipy na dojíždění do práce na kole
Dosažení cíle s mým synem: Naše Harry Potter Marathon
Baby Makes Osm: Zvyšování Šest děti - Část 1
Zen Habits - Czech
Vyhledávání naše internetové stránky: