Zen Kanji

produktivity

Zen Habits (Leo Babauta) - Czech

Co Google Chrome OS Prostředky pro Computing


Image ukradeno Drátové .

Doručovací napsané Leo Babauta . Následuj mě Cvrlikání .

Nejsem často psát o tech otázkami, ale moc se o písemný Google Chrome OS oznámení Myslel jsem, že bych vážit palců

Na povrchu, v oznámení o Google operační systém se zdá být pro mnohé jako výstřel na rivala Microsoft, za útok na MS na hlavní předmět podnikání. Ale těch, kteří byli po Google tahů vím, že je to víc než to - je to jedno (očekávaný) vývoj Google dlouhé-období strategie.

Google se pohybuje všechno on-line, a já jsem opravdu přesvědčen, že toto je budoucnost výpočetní techniky. Ploše modelu počítání - Microsoft éry - se chýlí ke konci. To bude trvat několik let, ale to se nestane.

Starý model
Za roky, OS byl použit na ploše obdobně se složkami a soubory, všechny uložené ve velkém souboru CAB (pevný disk). A aplikací jako Word se spustí z pevného disku.

Co to znamenalo, že je v zájmu pojistit proti padání počítače (které jsou nakonec nevyhnutelné), které jste musel zálohovat soubory na vzdálený disk (jiný disk, CD-ROM, atd.). Je také znamenalo bolest hlavy, pokud jde o přístup k vaší soubory a programy z více počítačů - máte ušetřit a synchronizaci souborů po celou dobu, a kupovat a instalovat více kopií aplikace.

Je to také znamenalo hodně bolesti hlavy, pokud jde o podání a zjištění vašich souborů a jejich sdílení s jinými lidmi (to muselo být provedeno pomocí diskety / CD, a více nedávno, e-mailové přílohy).

Konečně, operační systémy, snaží se udělat vše, staly nafouklý a pomalé, které zabírají spoustu počítače zpracování výkonu, paměti a skladování.

Nový model
Google model je založen na připojení k internetu, což je model, který by byl nemyslitelný před deseti lety a byla opravdu životaschopné v posledních několika letech jako téměř každý má vysoký-rychlost připojení a wi-fi a mobilní připojení.

Google přesunul aplikací a stále více našich souborů na web (nebo mrak). Začalo to u Gmailu úspěchu - rychlý, silný online e-mailovou aplikaci, která bije ploše email apps rukou dolů. Je s rozšířenou sadu jednoduchých webových aplikací:Google Kalendář, Docs & Spreadsheets, Google Reader, Picasa pro fotografie, případně i pro YouTube video, Blogger pro psaní pro web a další.

Tyto aplikace jsou lehké, ale výkonný. Ty nejsou tak bohaté funkce jako desktopové aplikace, ale tady je to, co mnozí kritici nerozumí:v dnešní (a zítřejší) výpočetní světa,nemusí být.

Zatímco obchodní svět už dlouho používá aplikace Microsoft Word k vytvoření bohaté dokumenty plný a formátování tabulek, je stále více mobilní svět se nestará o všech to. Zašleme e-mailů a textových zpráv a zpráv o tweets a Facebook a fór a dalších sociálních médií - bez formátování vůbec. Děláme blogu, které mají tučně a kurzívou a odkazy a fotografie a videa, a ne mnohem více, pokud jde o formátování textu.

Nepotřebujeme vlastnost-nafouklý Microsoft Word už. Ani Excel se svými 2 miliony funkcí, ani v PowerPointu (kdo rád dívá na diapozitivy?). Jistě, stále existují některé skvělé desktopové aplikace, které lidé používají pro fotografii a střih videa a ještě mnohem více ... ale většina z nás nepotřebuje ty. Potřebujeme komunikovat jednoduše a rychle, bez potíží.

Web apps nesouhlasí s desktopové aplikace ... ale je to dobrá věc pro většinu z nás, kteří používají nové výpočetní model.

Webové aplikace jsou lehké a rychlé. Jsou uloženy všechny vaše soubory na internetu, takže se nemusíte obávat Synchronizuji nimi nebo při výkonu kolem CD nebo flash disky, nebo zálohování. Můžete sdílet s nikým se vám líbí, nebo všichni, s kliknutím.

To je to, co výpočetní světě se stává, a bude po mnoho let. Google má poháněné těmito změnami, a když to oznámil Chrome prohlížeč v loňském roce, který byl zřejmý posun k prohlížeči internetových apps zvládnout lépe.

V Chrome OS je zřejmý posun k počítačům bypass starý model desktopové aplikace a soubory a složky a jít rovnou na web, webové aplikace, soubory a on-line. Chrome OS bude lehké a rychlé (jako prohlížeč Chrome), bude funkce webové aplikace a mnoho dalšího, a bude dokonale sladěn s tím, jak stále více a více z nás s využitím webu - s mobilitou, rychlostí, sdílení a připojení na mysli.

Proč Google hudby je dalším logickým krokem
Pokud budete číst Google Chrome OS oznámení pozorně, uvidíte zajímavé položky:

"[Lidé] chtějí své údaje, které mají být přístupné na ně kdekoli a nemusíte obávat ztráty svého počítače nebo zapomenou pro zálohování souborů."

To samozřejmě znamená, Google OS bude ukládat všechny své soubory online - potom lidé nemusí starat o zálohování souborů, a pokud ztratí počítače, nic se opravdu ztratil.

A že má smysl, protože se domnívá, že Google se posunul téměř všechny své soubory online, pokud použijete svůj web aplikace:e-maily, fotografie (v Picasa), videa (v YouTube), dokumenty (Google Docs & Spreadsheets), a to i soubory ve formátu PDF nyní.

Téměř všechny vaše soubory.

Průměrný uživatel má jeden další typ souboru, ale:mp3. Jasně, vím, že existuje mnoho jiných typů souborů, ale jsem pouze o to, co většina lidí používá počítače pro tyto dny - e-mail, on-line čtení a sociálních věcí, video, fotky, hudba. A Google nebyl přesunut hudbu online ještě.

K dispozici jsou již lokality, že to, ale nejsme Google. Takže buď Google koupí jednu z internetových stránek (jako to udělal s YouTube, Blogger a Writely, který se stal Google Docs), nebo se vytvoří svůj vlastní.

Vaše mp3 budou uloženy online, a budete moci hrát nim odkudkoliv. To bude úplné Google udržel všechny své soubory online.

Týká se:Připojení a ochrana osobních údajů
Existují dvě hlavní obavy, že lidé mají při oblace výpočetní nebo web apps se vyvedl, takže bychom měli hovořit o nich stručně:

1. Co dělat, když nejste připojeni k oblak?Ty by mohly ztratit připojení k Internetu a ztratí přístup k vašim souborům. To není zájem o většinu z nás, protože jsme téměř vždy spojeny, stále více a více každý rok, zvláště pak s údaji plánuje v mobilních zařízeních (o ala iPhone). Nicméně Google je již řešení tohoto problému s pomocí Google Gears a HTML5 - budete mít přístup ke své soubory a používání webových aplikací, i když je offline.

2. Do opravdu chci Google mít všechny mé soubory a informace?Toto je platné osobních údajů, a nemám odpověď. Můj osobní pocit je, že nemám žádné údaje, které jsem neuvěřitelně obávají ztráty, nebo že by se mohla stát veřejnosti. I velmi pochybovat Google zájem procházet moje soubory, jako jsou nepříliš zajímavé. A pokud Google používá své údaje, aby sloužila až lepší reklamy ... co péče? I don't podívat se na jejich reklamy stejně.

Nicméně chápu, že osobních údajů . Může se ukázat jako významný problém, nebo by mohl být jen něco, co se učí žít se, jak jsme se s mnoha dalšími otázkami soukromí (vláda má přístup na naše finanční údaje, Microsoft získat informace z našeho počítače, apod.).

Aktualizovat: Více info o Chrome .
--
Pro zájemce o vytvoření výkonné webové video:Check out a toolkit at WebWarriorTools on Tvorba webových Video, který prodává . V podstatě je to komplexní vzdělávací nástroj na vše, co všechno musíte vytvořit video, které je ovlivňuje. Je to skvělý zdroj pro lidi s blogy či produkty, které se chtějí dozvědět, jak začít používat video zvýšit odběratelé nebo prodeje.

Tento nástroj se spustí za pár dnů, a až potom to, že pre-prodej klesá cena z $ 67 na $ 49 (32% sleva).

zen-productivity ++
Love Life, není Stuff
Take Hodně Přestávky získat více Hotovo
Základní motivace Příručky
Zdravého a fit algoritmus
Tři jednoduché změny získat Fit a zelené zároveň
Zen Habits - Czech
Vyhledávání naše internetové stránky: