Zen Kanji

produktivity

Zen Habits (Leo Babauta) - Czech

Email Zen: Clear Out své e-mailové schránky

I use Gmail výhradně e-mailem, a představuje hlavní část mé dva dny pracovních příležitostí. I dostanou spravedlivou výši email každou hodinu, a jsem dost rychlý na reagovat.
Nicméně jedna věc zjistíte o mé schránky Gmail je v tom, že je to vždy jen o prázdná.
Dává mi to pocit Zen [...]


I use Gmail výhradně e-mailem, a představuje hlavní část mé dva dny pracovních příležitostí. I dostanou spravedlivou výši email každou hodinu, a jsem dost rychlý na reagovat.

Nicméně jedna věc zjistíte o mé schránky Gmail je v tom, že je to vždy jen o prázdná.

Dává mi Zen pocit, že mají čisté schránky, pocit míru a klidu a spokojenosti. Velmi doporučuji všem. Nebyl jsem vždycky takhle - jsem mnoho e-mailů v mé schránky v minulosti. Měly by tam sedět, někdy nepøeètené, někdy jen čeká na nějakou akci, někdy čekají na podána, a ostatní jen čekání, protože jsem byl procrastinating. Také jsem měl mnoho adresářů pro podání můj e-mail, takže jsem mohl najít, když jsem potřebovali. To by se mi občas na chvíli do souboru, takže bych ji vypnout. Vím, že mnoho lidí se stejným způsobem.

Ale GTD změnil, že (stejně jako 43 Šanony a další), a za téměř rok hned jsem byl o dost konzistentní s čistým schránky.

Zde jsou mé jednoduché kroky k dosažení Zen Email:

1)Nekontrolovat email první věc po ránu, nebo musí mít neustále na. Jedná se o tip nabízejí mnoho blogů, takže nic nového zde. Kontrola e-mailové první věc bude vám uvízl na email for awhile. Místo toho si vaše nejdůležitější věc za den, nebo to, že jste byli procrastinating na most. Pak zkontrolujte email. Ještě lépe, udělat 2 nebo 3 věci první. Také pokud jste neustále kontrolovat e-mail na celý den, nebo vás upozorní, jakmile přijde do e-mailu, budete neustále nepozorný a není schopen soustředit se na úkol před vámi. I kontrolovat jednou za hodinu, ale může mít různé potřeby.

2)Když zkontrolovat svůj e-mail, likvidovat každého jednoho, jeden po druhém, hned. Učinit rozhodnutí o tom, co je třeba udělat pro každý e-mail.

2a)Je to brak nebo přeposílání některých email? Trash ihned.

2b)Je to dlouhý email, že stačí přečíst o informace? Soubor je ve Přečtěte složky (nebo ji označit jako přečtená a archivu) nebo vytisknout jej přečíst na silnici (při čekání v řadě, například).

2c)Pokud e-mail vyžaduje akci, Poznamenejte si na vaši akci do-do seznamů nebo GTDk tomu později. Upozorňujeme také, kontrolovat e-mailem na info-li to nezbytné. Pak Archiv e-mailu. Můžete snadno zjistit, že později, když budete muset udělat úkol.

2d)Pokud můžete odpovědět na ni za minutu nebo dvě, tak okamžitě. Nevkládejte jej vypnout. Pokud budete čekat, budete skončit s nevyřízených e-mailů, aby bylo možné reagovat na, a možná nikdy dostat kolem ní. I rychle reagovat, s krátkou poznámku a poslat ji ihned. Tak jsem vnímán jako vnímavý a na vrcholu věcí.

2e)Pokud potřebujete navázat na e-mail později, nebo se čeká na odpověď, na vědomí, že na čekání na seznam. Don't nechte ho ve své schránce jako připomenutí.

3)Mám jen jednu složku: Archiv. Když jsem se odpovědět na email, nebo dokončit čtení, pokud to není nutné reagovat, nebo upozornit na to, aby moje-do list, jsem ji archivu. Jednoduché. Mohli byste přidat Přečtěte složka, pokud budete chtít. I nadále jsou obvykle tisknout přečíst později, stejně jako při obědě nebo při čekání na něco. Ostatní lidé mají akční složku nebo čekání na složky, ale já zjišťuji, že je to jen další schránky (nebo "lopaty", jak je to GTD Davida Allena vyzývá ji), že jste neustále kontrolovat. I don't like to check extra složky. Mám to-do listů a moje čekání na seznamu, a to je dost dobrý. Takže je to stejně snadné jako stisknutí "archiv" na e-mail, a když potřebuji, aby to později, Gmail vyhledávání je tak dobrý, že je snadné najít. Nikdy jsem neměl žádné problémy s tímto systémem.

Email Zen je tak snadné: Check email v pravidelných obdobích, přijmout opatření ke každé e-mailem ihned (nebo na vědomí, že na seznamu udělat později) a archiv.

Ahhh. Prázdný schránky!

Viz též:

zen-productivity ++
2007: My Greatest Rok Nikdy
6 Tipy na dojíždění do práce na kole
Dosažení cíle s mým synem: Naše Harry Potter Marathon
Baby Makes Osm: Zvyšování Šest děti - Část 1
Baby Makes Osm: Zvyšování Šest děti - Část 2, organizaci vydání
Zen Habits - Czech
Vyhledávání naše internetové stránky: