Zen Kanji

produktivity

Zen Habits (Leo Babauta) - Czech

Získání Zdravá a fit, část 2 - Cvičení Edition

V části 1 této série asi Získání Zdravá a fit, já působnosti některých pravidel pro zdravé stravování. Dnes jsem se budou vztahovat některá pravidla pro využívání a zítra mám v plánu psát o Vykrvování na cvičení plánu.
Nejprve dovolte mi říci: zdravé stravování je skvělým základem pro získání vhodné a zdravé, ale výkon je [...]


V části 1 této série asi Získání Zdravá a fit, já zahrnuty některé Pravidla pro zdravé stravování . Dnes jsem se budou vztahovat některá pravidla pro využívání a zítra mám v plánu psát o Vykrvování na cvičení plánu.

Nejprve dovolte mi říci: zdravé stravování je skvělým základem pro získání vhodné a zdravé, ale výkon je to, co se opravdu dostat se tam. Skutečně, můžete si udělat jedno a ne druhé, ale budete pouze na půli cesty tam, opravdu. Musíte oba.

Pravidla pro výkon
Jsem vykonával poměrně stabilně více než jeden rok a nyní - počínaje prosincem 2005, začal jsem docela náročný běh programu. Ve skutečnosti, asi měsíc po jeho spuštění, mám velkou hlavu a rozhodl jsem se pokusit se vlaku a dokončit maraton. Po několika bojů během roku jsem dokončil maraton v prosinci 2006. Tento rok jsem školení pro triatlon, učení na kole a plavat vedle pokračující můj běh.

Tak jsem se naučil hodně o výkonu v posledním roce. Nejenže jsem učení by doing ", ale já jsem se naučil hodně z jiné knihy, které jsem koupil, a webové stránky, které jsem byl neustále zkoumat.

Co bude následovat, je několik tipů jsem pro ty, kteří chtějí začít a udržet zdravou výkonu programu.

Cvičení Pravidlo č. 1: Začátek dnes, a to prostě udělat cokoliv, aby si jdeš. Nezáleží na tom, jaký výkon si vyberete, stačí spustit. Myslím, že chůze a běh jsou skvělé způsoby, jak začít, protože nebudete muset platit připojit se k tělocvičně nebo dostanete vymyšlené zařízení. Vše, co potřebujete, je pár bot. Začal jsem se starým tep-až pár tenisky, a neměly kupovat real běžecká obuv, dokud bych dělá to pár týdnů. Plavání a cyklistika jsou dvě velké cvičení příliš, ačkoli.

Cvičení Pravidlo číslo 2: Stop tvorby výmluvy. Vím ze zkušenosti - všichni mají milion výmluv. Nedostatek času. Ne místo pro práci ven. Jsem unavený. Nemám peníze. To vše jsou zatížení svinstvo. Nemám nikoho obviňovat pro tyto výmluvy, protože jsem je sám, ale pravda je, že jsme zhospodárnit, abychom mohli i nadále být líný. Není to tak těžké, jak si myslíte. Stačí nastavit datum se sami sebe, nebo vašeho manžela, nebo přítele, aby se dostal ven na pouhých 10 nebo 15 minut, dnes a pěšky nebo jog. Ne! Stop tvorby výmluvy!

Cvičení Pravidlo číslo 3: Stačí dát na vaše běžecká obuv, a vystupte na dveře. To je vše, co musíte udělat. Zbytek bude mnohem jednodušší, než si myslíte. Je to prvotní setrvačnosti, že musíme překonat. Poté, co jste udělal, že je to skutečně osvěžujícího a zábavu.

Cvičení Pravidlo č. 4: Start z malých a pomalu. Ty by mohly spustit program plný vim a elánem, který je připraven ke spuštění maratón nebo výtahem obrovské závaží. Držte se zpátky. Hlavním důvodem je, že pokud začnete pomalu, máte větší šanci na úspěch, a pokud začnete s tím se snaží dělat příliš mnoho, bude větší pravděpodobnost, vypalovat a selhat. Pokud si myslíte, že můžete provozovat po dobu 30 minut, jen běžet 10 nebo 15 na začátek, potom pomalu zvyšovat nad otázkou týdnů. Vyzkoušejte 2-3 krát týdně na první, s cílem vykonávat po dobu nejméně 30 minut pětkrát týdně, popř. Na vedlejší efekt - a to je dobré - je, že pokud máte sami zpět, budete se touží dostat na další trénink, když budete trochu víc než tohle. A ten elán má ohromnou podporu.

Cvičení Pravidlo číslo 5: Proveďte svou cílovou veřejnost. Příspěvek na svém blogu. Řekněte svým přátelům a rodině. Zaregistrujte se na stránkách, jako jsou Traineo.com , Kde se vaše workouts a hubnutí se e-mailem na několik "stimuly", které si zvolíte. Pro mé maratonu a triatlon cíle jsem začal psát sloupci každé dva týdny u mých místních novinách, v časopisech o mé osobní cestu podél cesty. Pozitivní tlak veřejnosti bude průběžně jste motivován pro delší období - nebudete chtít nechat lidi a hledat špatné. Nedejte na tlak nahoru - jakmile se vám, že vaše motivace půjde pryč.

Cvičení Pravidlo číslo 6: Odměňte se. Vytvořit seznam mini cíle, a vedle každého z nich, seznam vhodnou odměnu. Například, pokud jste právě vyšli a jog dnes umožňují si koupit knihu o Amazon. Pokud si můžete udělat za dva dny, dát si jedno zmrzlinu. Pokud si můžete udělat za týden, koupit nějaké písničky pro vás iTunes. Ať odměn pro vás - ať jsou to boty, oblečení, masáž, tetování, nebo co, nechte si je po dosažení mini cílů. Prostě nedělejte ho příliš mnoho sladkostí!

Cvičení Pravidlo číslo 7: Nechte si přiměřený odpočinek. Někteří lidé se pokusí spustit tvrdé každý den, nebo tvrdé cvičení každý den. Jen pamatujte, že vaše svaly potřebují odpočinek s cílem obnovit. Pokud si nenechte se zpět, ty jsou jen neustále porušují je. Sledujte hard-jednoduché pravidlo: za jeden den z tvrdé cvičení, jít snadno a zbytek druhý den. Dále budete potřebovat alespoň jeden den odpočinku každý týden. Vaše tělo může mít pouze tolik, než se začala rozpadat. Nenechejte se dostat k tomuto bodu. Mnozí lidé mají velmi moudrý řekl, že odpočinek je stejně důležitý jako výkon, kdy dojde ke zlepšení výkonnosti.

Cvičení Pravidlo číslo 8: Myslete pozitivně. To je pravděpodobně nejlepší pravidlo, že parta. Bylo mi pomohl v nesčetných způsobů. Kdykoliv, že negativní myšlení přichází do hlavy ( "Nemohu to udělat!" "Je to moc těžké!" "Nemám pocit, že pracuje venku!" "I want to stop!" "Cítím se dnes líný ! "), stejně Push to. Squash je. A pak jej nahradit pozitivní myšlenky: Dokážu to! Jsem silný! To není příliš tvrdé! Leo-li, můžete tak učinit, takže můžu! To není žádný problém! Jsem tvrdý! Jsem AWESOME !!!!!! Pozitivní myšlení se vám v minulosti jakoukoli překážku výkonu.

Cvičení Pravidlo # 9: Nebuďte motivované pouze hubnutí cílů.Pokud jste právě snaží hubnout, bude více než pravděpodobné, stop. Proč? Nemám tušení, ale je to pravda. Mají jiné stimuly: to cítit dobře, pro velké energetické dostanete na nižší váš zdravotní účty, žít déle, úžívat života víc, podívat se lépe, být silnější, které mají být zdravější, pro dosažení něco užitečné, aby překonat výzvu. Vytvořit seznam důvodů, které chcete vykonávat, a po nich až někam. A ano, vystřihnout obrázek z časopisu, který vás bude motivovat a post, že až příliš. Ztráta hmotnosti je velký cíl, ale není to, co je vaší jedinou.

Cvičení Pravidlo č. 10: Pokud se vám to nepodaří, vstávej, kartáč sami vypnout a začít znovu. Všichni jsme někdy selhat. Nezáleží na tom, jak velký jsme se nezdaří. Jsem vynechal workouts spousta případů, kdy v loňském roce, ale klíčové je, že jsem zpátky na toho koně znovu. I nenechte ho přestal mi pokračovat. Podívejte se na to stejně jako já: je to dlouhá cesta před námi, a trochu problémy podél cesty jsou pouhé hrboly na silnicích. Nenechte jeden výmol na cestě zastaví vás z pokračující cestě.

Cvičení Pravidlo # 11: Je-li to možné, získat práci partner. Je to velký motivátor. Pokud víte, co musíte splnit někdo na cvičení, máte větší šanci na udržení, že jmenování do funkce. Nicméně, pokud váš partner má z nějakého důvodu zrušit, nenechte že jste přestal pracovat na své vlastní.

Cvičení Pravidlo # 11: Bavte! Cvičení se mohou a měly by být legrace. Nenechejte je to bolestivé. Pokud je, zpomal trochu, a těšit se na scénu. Cvičení v příjemném místě s vodou nebo stromy. Dýchat hluboce a užít si čerstvého vzduchu! Podívejte se na to svítání nebo západu slunce! Tento den je nádherný, a ty se podílejí nadoraz. Život je skvělý!

zen-productivity ++
Dosažení cíle s mým synem: Naše Harry Potter Marathon
Baby Makes Osm: Zvyšování Šest děti - Část 1
Baby Makes Osm: Zvyšování Šest děti - Část 2, organizaci vydání
Email Zen: Clear Out své e-mailové schránky
Získání Zdravá a fit, část 1
Zen Habits - Czech
Vyhledávání naše internetové stránky: