Zen Kanji

produktivity

Zen Habits (Leo Babauta) - Czech

Jak jsem se stal vstávat brzy ráno

Já vím, Steve Pavlína učinil již toto, ale já jsem zjistil, že časné probuzení bylo jedním z nejlepších, co jsem udělal v posledním roce, a myslel jsem, že bych sdílet mé tipy. Jen jsem vyslán asi moje ranní rutina, a mysleli byste chtěli vědět, jak jsem vstávat v 4:30 am
Za [...]


Vím, Steve Pavlína učinil toto již , Ale já jsem zjistil, že časné probuzení bylo jedním z nejlepších, co jsem udělal v posledním roce, a myslel jsem, že bych sdílet mé tipy. Jen jsem posta asi moje ranní rutina A mysleli byste chtěli vědět, jak jsem vstávat v 4:30 am

Pro mnoho let, byl jsem pozdě vstávající. Miloval jsem spát palců Pak to změnil, protože jsem musel probudit mezi 6-6:30 jsem opravit moje děti 'obědy a dostanete je připraven pro školy. Ale minulý rok, kdy jsem se rozhodla, že vlak na můj první maraton, rozhodl jsem, že jsem potřeboval, aby se rozběhnou v případě, ráno jsem byl na každém času pro svou rodinu.

Tak jsem stanovených k probuzení rané zvyknete. Začal jsem tím dostává až na 5:30, pak na 5 Když jsem, že se stal zvyk, a já musela probudit ve 4 ráno nebo 3:30 am pro rané dlouhodobě, to nebylo problémem. A loni v listopadu, kdy jsem se rozhodl podílet se na NaNoWriMo , Rozhodl jsem se vstávat ve 4 ráno napsat alespoň jednu hodinu denně. Nyní dokončena, že jsem, že psát román-cíl, nemám potřebu se probudit, že už počátkem roku, ale se usadili na šťastné kompromisu probuzení v 4:30 am Některé dny, kdy jsem opravdu unavený (když jsem šel spát pozdě), uvidíme probuzení v 5:00 a 5:30, ale to ještě dříve, než jsem si probudit.

Zde jsou mé tipy na stále vstávat brzy ráno:

  • Netočím drastické změny. Začněte pomalu, které probouzí jen 15-30 minut dříve než obvykle. Zvyknout si na to za pár dní. Tedy snížení dalších 15 minut. To postupně, až se dostanete do svého cíle včas.
  • Nechte si spát dříve. Ty by mohly být použity k pobytu až pozdě, snad sledování televize nebo surfování po internetu. Ale pokud budete pokračovat tímto zlozvykem, zatímco se snaží vstávat dříve, dříve nebo později je budeme dávat. A pokud je na počátku, že zvyšující se dává, pak krach a spát pozdě a musí začít znovu.Navrhuji jít do postele dříve, i když nemyslím, že budete spát, a číst, zatímco v posteli. Pokud jste opravdu unavená, jen by mohl usínat mnohem dřív, než si myslíte.
  • Dejte budík daleko od vás postel. Pokud je to hned vedle vaší posteli, budete ho zavřít nebo zasažených zdřímnout. Nikdy zasažených zdřímnout. Pokud je to daleko od vaší postele, musíš vstát z postele to vypnul. Do té doby jste se. Teď už jen vzhůru.
  • Vyjděte z ložnice, jakmile si vypnout budík. Nenechte se zhospodárnit jít zpátky do postele. Jen silou sám jít ven z místnosti. Můj zvyk je přehmat do koupelny a jít vyčůrat. V době, kdy jsem udělal to a spláchl do záchodu a promytá mých rukou a podívala se na mé ošklivé džbánek se do zrcadla, jsem vzhůru dost, aby bylo možné čelit den.
  • Don't zhospodárnit. Pokud umožní váš mozek to talk vás, jak se dostat nahoru rané, nikdy udělat. Nedovolte, aby získali zpět v posteli opce.
  • Nechá si to ve spánku poté, co ve chvíli. Přes to, co jsem řekl v předchozím bodě, ve chvíli, jakmile je to příjemné spát palce, pokud to není pravidelné věc. I to snad jednou za týden nebo tak.
  • Značka probuzení rané odměnu. Ano, by se mohlo zdát na první, kterou jste sami donutit udělat něco, tvrdé, ale pokud si to příjemný, brzy budete těšit na probudil brzy. Moje odměna používá se na horkou kávu a číst knihu. I've Nedávno vystřižené káva , Ale já stále těšit čtení své knihy. Ostatní odměny, může být chutná snídaně pro léčbu (smoothies! Mňam!) Nebo sledovali východ slunce, nebo meditující. Najít něco, co je pro Vás příjemné, a umožní se na to jako součást vaší ranní rutina.
  • Využijte všechny, že více času. Don't probudit za hodinu nebo dvě rané jen číst vaše blogy, pokud to je hlavní cíl Vy. Don't probudit včasné a odpad, který čas navíc. Získejte skok na start tvůj den! Mám rád ten čas využít získat náskok na přípravu moje děti 'obědy, o plánování pro zbytek dne (když jsem Moje MITS), na výkonu nebo meditující a na čtení. V době, kdy 6:30 rolích asi jsem udělal více, než mnozí lidé celý den.
  • Užijte si přestávku dawn! Stejně jako můžete podívat mimo (nebo ještě lépe, si venku!) A sledujte, jak se obloha zase světlo. Je to nádhera. A je to klidné a tiché. Je to teď moje nejoblíbenější denní doby. Získání až počátkem roku je odměnou sama o sobě pro mě.

Viz též:

zen-productivity ++
Baby Makes Osm: Zvyšování Šest děti - Část 2, organizaci vydání
Email Zen: Clear Out své e-mailové schránky
Získání Zdravá a fit, část 1
Získání Zdravá a fit, část 2 - Cvičení Edition
Moje ranní Rutinní
Zen Habits - Czech
Vyhledávání naše internetové stránky: