Zen Kanji

produktivity

Zen Habits (Leo Babauta) - Czech

Jsou tvé dny Crazy? Převzít kontrolu

Někteří z nás má takové hektické, obsazeno, crazy, chaotické dny, že nemáme čas ani zvážit organizaci, cíle a postupy. Je-li vaše dny jsou tak šílené, že musíte mít ten čas, a dostat své dny pod kontrolou.
Je to důležité pro vaši duševní zdraví, duševní zdraví vaše a vaše produktivita. Ty prostě [...]


Někteří z nás má takové hektické, obsazeno, crazy, chaotické dny, že nemáme čas ani zvážit organizaci, cíle a postupy. Je-li vaše dny jsou tak šílené, že musíte mít ten čas, a dostat své dny pod kontrolou.

Je to důležité pro vaši duševní zdraví, duševní zdraví vaše a vaše produktivita. Ty prostě nemůže být na vaše nejúčinnější, když je spuštěn kolem, čímž se požáry, a dostat super zdůraznil ve střední době. Vzhledem k času, aby získali kontrolu, že budou všechny rozdíly na světě.

Zde je návod:

  1. Za prvé, tvrzení blok čas získat kontrolu.Ano, to bude trvat hodinu nebo dvě. Ano, můžete zjistit, že doba. Rozvrh schůzku ve svém kalendáři. Pokud se vám opravdu, ale opravdu nemůže najít čas ve vaší práci den vstávat brzo, nebo to udělat hned po práci. Najdete tu dobu, pokud jste opravdu zkusit. Vaše požadavky, že zdravý rozum.
  2. Vytvořit seznam. Máte již všechny vaše úkoly na jednom to-do listu, nebo několika příštích-akce seznamů rozdělených podle kontextu? Pokud ano, jste ještě ve hře. Pokud ne, to by mělo být vaším prvním krokem. Shromáždit veškeré doklady vám do jednoho schránky (včetně post-it poznámky, telefonní vzkazy, atd.) a jejich zpracování, seznam úkolů, které potřebujete udělat ve vašem seznamu nebo seznamů (viz Tři kroky k Trvale Clear Stolní ). Nicméně se vám seznam (y) není důležité, v tomto bodě. Doporučuji GTD metodou (viz Začátečník příručka pro GTD ), Ale to, co pro vás pracuje. Vytvoření seznamu vašich úkolů je první způsob, jak dostat pod kontrolu.
  3. Naplánujte si den. Nejen dnes, ale každý den. Budete potřebovat nějaký pravidelný rozvrh, aby si věci pod kontrolou. Rozvrh vaše pravidelné úkoly v blocích čas: email, hovory, setkání, zpracování doručené pošty, plánování času, psaní, atd. Zkuste se alespoň 15-30 minut na začátku každého dne, kdy jste si naplánovat svůj den, v těchto blocích času. To málo času na plánování každý den je jednoduchý způsob, jak získat kontrolu. (Viz Cíl Váš Den: nejdůležitějším úkolem )
  4. Stop multi-funkcí. To je asi to, že je vaše den nejbláznivější. Nemůžete zůstat příčetný, pokud jste žonglérství milion věcí najednou. Pokud je to, ty nejsou ani produktivní. Zaměřte se na jednu věc v čase (viz Jak NEMAJÍ Multi-úkol ).
  5. Kontrola příchozí komunikace. Jiní nebude vás to? Musíte být asertivní a tvrdí kontrolu vašeho času. Ať ostatní vědí, kdy mohou volat vás, či jak často se může očekávat, že bude dostávat odpovědi na vaše e-maily. Přelomu IM a chat. Vypněte své e-mailové oznámení a jen zkontrolovat jednou za hodinu, nebo na nějaké jiné pravidelného rozvrhu. Let výzvy jít do hlasové schránky. Vy prostě nemůžete reagovat okamžitě na každý mobilní telefon hovor, každý e-mail, každá stránka, každý požadavek na vašem stole. Pokud máte k uvedení na sluchátka. Být jasné a předem se s ostatními o své dostupnosti a časy, kdy nemůžete být narušeny. Člověk nemusí být vždy šťastní s ním, ale po chvíli se začnou respektovat čas.
  6. Recenze svůj den. Vyjmuté trochu času na konci dne, aby přezkoumala, co jste udělal, odškrtávat to-do vašich seznamů, aktualizaci seznamů se nové body, dát věci zpět tam, kam patří, zmizet stole, a plán na zítra . Opustit pocit spokojen.
  7. Sada rutin. Tyto pravidelné rutiny jsou nejlepším způsobem, jak se cítí v řízení svého života. Byl jsem pracovat na ranní rutina a večerní rutina at home,ait also helps to have a first-thing-in-the-morning work routine (including Step 3)aan end-of-the-day work routine (Step 6). Make them a habit,ayour days will be must less stressful.

Viz též:

zen-productivity ++
Proč Zen návyků?
Zen Mind: Jak Declutter
100 způsobů, jak Have Fun s dětmi zdarma nebo Cheap
5 Způsoby GTD vám pomůže dosáhnout vašich cílů
Alow si být šťastní a hrdí na váš pokrok
Zen Habits - Czech
Vyhledávání naše internetové stránky: