Zen Kanji

produktivity

Zen Habits (Leo Babauta) - Czech

Tři jednoduché změny získat Fit a zelené zároveň


Získejte zapadají a zelené zároveň.

Doručovací napsané Leo Babauta . Následuj mě Cvrlikání .

Byl jsem se snaží změnit svůj život k lepšímu, za chvilku hned, včetně zjednodušení, jak se montér a zdravější, a snaží se dostat ekologičtější - a v posledních několika měsících jsem byl dělá hodně výzkumu do snížení mé uhlíkové stopy stejně.

A když tam jsou stovky či dokonce tisíce, co můžeme udělat pro snížení prostředků bychom konzumovat a emise vyrábíme, I've been zaměřuje na tři oblasti, které mají (mimo) největší dopady.

Jednou z největších věcí jsem si všiml je, že tyto tři změny nejen vám pomohou, aby se stala zelenější, ale může jít dlouhou cestu ke zlepšení Vašeho zdraví (a pomoci vám, aby se více jednouchý). Chystáte zelené a jsou zdravější a montér jdou často ruku v ruce.

A když jsem zdaleka dokonalé, a to i v těchto třech oblastech, chtěl bych sdílet některé své myšlenky a poznatky s vámi, v naději, že se budete zabývat a snad za to, že tyto změny sami.

1. Human-napájen Doprava. Totiž, cyklistika a chůze. Zatímco automobily jsou považovány za vhodné, i nejzelenějších automobilů vyčerpat tun zdrojů (doslova) a velmi přispívá ke emisí skleníkových plynů. Auta jsou jedním z největších přispěvatelů emisí ve většině lidí každodenní život. Přestože ne všichni se chystá odejít auto-zdarma Celou dobu, můžeme snížit částku použijeme automobilů.

Byl jsem chůzi víc, stejně jako Eva a děti, na parky, hřiště, knihovny, setkání, restaurace, kina, takové věci. Chůze je úžasnou formu dopravy - vám sotva použít jakékoliv prostředky nebo pokud máte nějaké emisí (kromě dech), a dostanete opravdu vhodné procházky kolem (viz moje Japonsko výlet zprávu Více o tom, jak jsem Zhubnul chůze).

Jízda na kole je něco, co jsem také rád, když jsem mezi motocykly a teď hledá pro dobré použité na kole (mám nejraději používá jako prostředek jsem snížil objem prostředků spotřebuje I). Cyklistika pro převoz trvá několik dostat zvyklí, uvidíme se přiznat, ale je to další neuvěřitelnou cestu, jak se dostat kolem které spotřebovávají velmi málo zdrojů a vyzařují téměř nulové znečištění, zatímco se do skvělé kondici. Vážně, já velmi doporučuji tohoto - zkuste to za pár týdnů a uvidíte, že je to velmi uspokojující způsob, jak žít.

Hromadné dopravy, samozřejmě, je další velkou formu na dopravu, i když v místech, jako Guam je to trochu obtížnější, pokud nebudeme mít velmi dobré tranzitního systému. Jsem se pokusil, kteří ji využívají, a je to velmi nepohodlné, pokud mají být kdekoliv uvnitř pár hodin. Miloval jsem tranzitního systému v Tokiu se však, a bude používat po celou dobu, že když jsem tam žila.

Try to use human-powered transportation more often — you’ll love it. It really helps put you in touch with the outdoors, and takes you out of the confinement of cars, out of the frustration of traffic, and reduces the amount you spend on gas and maintenance. Someday, I’m going to go auto-zdarma, and I hope I’ll take all of you with me. :)

2. Vegetariánství nebo Veganism. Nebo, v případě, že to zní příliš obtížné začít jen snížit vaše spotřeba masa. Od GreenWikia : "Více půdy má být uvedena do zemědělské produkce k produkci masa, než na výrobu rostlinných produktů. Vzhledem k tomu, že metan, které říhat je 23 krát účinnější při udržení tepla než CO2, domácí zvířata více přispívat ke globálnímu oteplování, než všechny lidské kombinovanou dopravu. "

Stává vegetariánské (zejména veganské) je jednou ze změn, které se vám mohou s největší dopady na životní prostředí. Pokud bychom všichni dali do masa a dalších živočišných produktů, my bychom měli dostatek potravin (teoreticky přinejmenším) krmivo na světě (většina z potravin vyrábíme odchází do povědomí zvířat pro maso, mléko a vejce), a my bychom drasticky snížit množství emisí skleníkových plynů a znečištění.

Stává vegetariánská nemusí být těžké - Ve skutečnosti to může být hodně legrace, pokud si prohlédnout nové potraviny a etnických kuchyní. A když se stane veganské nebo vegetariánské nezaručuje, že budete zdravější, Většina vegetariáni jsou zdravější (v průměru) než průměrný Američan. Pokud jste nahradit (většinou tukových) maso a jiné živočišné produkty, s ovocem a vegetariáni a celých zrn a luštěnin, budete mít zdravější. Pokud jste nahradit je hranolky a papírky, nebudete. (Klidně se argumentovat tohoto bodu, ale prosím, prosím, nesdílejte info z zdiskreditované Westin Cena nadace - je to opravdu plný pavěda jsme měli tuto diskusi mnohokrát předtím, a já bych raději neměl odkazy na články o podvodné mých webových stránkách.)

Já neříkám, že máte zlé, pokud budete jíst maso a pít mléko, nebo že jste nutně nezdravé. Je to určitě možné jíst zdravé s produkty živočišného původu ve vaší stravě. Ale já jsem řekl: je to něco, co by měli zvážit, v zájmu ochrany životního prostředí ... a zdravější, pokud se dostanete do té doby, to je příjemný vedlejší efekt.

I recently decided to go back to veganism (I’ve been lacto-ovo vegetarian for about 18 months, and was vegan before that) and will write a post about it soon, including some links shared by friends on Cvrlikání.

3. Spotřebují méně. To je docela jednoduché (i když ne vždy snadno) krok, který může mít obrovský rozdíl ve všech oblastech svého života: kolik zdrojů spotřebovávají vám, jak máte zdravé, kolik utratíte, kolik máte nepořádek. Koupit méně používat méně, jíst méně -- Pryč od milující a nákup věcí .

Je to zajímavé, protože když se snažíme, aby se stala zelenější, mnozí z nás automaticky podívat na nákup ekologicky šetrných výrobků, ..., které je dobré, když máte něco koupit, ale ve skutečnosti je nákup menšího počtu produktů celkově je lepší než chodit a nákup banda ekologicky -vědomé typ produktů.

By consuming fewer products, clothes, gadgets, furniture … stuff … you’ll use fewer resources and contribute less to landfills. When you buy something, a lot of resources were used not only for the materials needed to make the product (wood, paper, metal, plastic, cotton, etc.), but to harvest those materials, to manufacture the product, to package it, to transport it to the store or to your door. Get into the habit of buying less, needing less, and when you do get something you need, get it used if possible. You’ll end up spending less moneystejně.

Do spotřebovává méně potravin, budete (pravděpodobně) získat zdravější. No, ne, pokud jste podváha - budete pravděpodobně potřebovat více potravin skutečně. Ale pro ty z nás, kteří mají pár kilo navíc (a spoustu dalších liber), jíst méně, je prostě jako na zavolanou. Méně kalorií prostředky budete hubnout, a když se přidá, že režim chůze a jízda na kole, jíst méně masa a spotřebovává více rostlinných potravin, budete mít určitě zdravější. Jíst méně potravin neznamená hladovět musíte sami - stačí jíst menší porce. Jezte pomaleji a více dbale . That takes practice, but learn this habit over time and you’ll save not only your waistline, but your budget and a lot of resourcesstejně.

Diskutovat
Vím, že tento příspěvek bude generovat trochu kontroverzní - kdykoliv jsem psát o zdraví a otázek životního prostředí, mám spoustu zdravé kritiky. :) Tak vystřelit! To bych rád slyší vaše myšlenky.

Mám pocit, mimochodem, je to, že i když jsem špatně a získejte odstřelený mé milé čtenáře, jakákoli debata o těchto otázkách je dobrá věc. Pojďme si promluvit o tom, a přemýšlet o tom, av tom smyslu změnit.
--
Pokud se vám tento článek, prosímshare it on del.icio.us, StumbleUpon or Cvrlikání. Já bych to ocenil. :)

zen-productivity ++
Jak se chovat jako Stop Takový Big Baby
Love Life, není Stuff
Take Hodně Přestávky získat více Hotovo
Základní motivace Příručky
Zdravého a fit algoritmus
Zen Habits - Czech
Vyhledávání naše internetové stránky: