Zen Kanji

produktivity

Zen Habits (Leo Babauta) - Czech

Co je to opravdu nutné? Průvodce pro životní jednouchý

Probíhajícího pátrání po mně, a já jsem ten, který obnovuje v tomto roce, je odstranit, že je zbytečné, z mého života. Nyní si můžete přečíst toto a myslím, že jsem všechno řezání zábava z mého života, ale že to není pravda. Dovolte mi vysvětlit.
První otázka v tomto úsilí je samozřejmě to, co [...]

Probíhajícího pátrání po mně, a já jsem ten, který obnovuje v tomto roce, je odstranit, že je zbytečné, z mého života. Nyní si můžete přečíst toto a myslím, že jsem všechno řezání zábava z mého života, ale že to není pravda. Dovolte mi vysvětlit.

První otázka v tomto úsilí je samozřejmě to, co je "nezbytné" znamená? Musíme nejdříve ověřit, co je třeba ... a první otázka v této zkoušky je nezbytná pro to, co ...? Jaký je skutečný cíl? Moje odpověď, která se liší od ostatních, je "potřebné pro šťastný život."

Tato definice by se tedy zahrnovat mnoho věcí kromě základní oblečení, přístřeší a jídlo. Já bych to potřebují dobrý vztah se svou ženou, aby přežil, ale je třeba, abych byl šťastný v životě (jsem našel). Totéž se svými dětmi. Chcete-li být šťastný, musím rozvíjet dobré vztahy s nimi, aby byly šťastné a trávit čas s nimi.

Ale to neznamená, že něco dělám s nimi počítá jako nezbytné. Nemůžu být spokojený s mými dětmi právě tím, že půjdete na bezplatné park - I nemusíte kupovat věci po celou dobu, nebo jít nákladné zábavy (např. filmy, nákupního centra, nebo waterparks).

Podobně se musíme jíst, ale nepotřebují k jídlu junk potravin. Faktem je, že byste mohli říct, že sladkosti, nebo hranolky, aby jsi byla šťastná. No, to je klíč k celé toto cvičení: Myslíte, že opravdu potřebujeme něco být šťastní? A ještě, co budete potřebovat na jeden den, nebo to může být příležitostně léčit?

Káva a čokoláda jsou dva příklady z nedávné doby pro mě. Mám rád obojí. Spousta. Ale já jsem závislý na nich (kvůli kofeinu), a že mě chtějí více, než jsem opravdu potřebují, aby byla šťastná. Tak Snažím se jim řezané ven Alespoň pro tuto chvíli. Myslím, že později, když jsem kop zvykli, mohu dopřát v těch věcí jako s jednou chvilku bez Propadající do závislosti.

Ostatní věci můžu vystřihnout (kromě zachází):

  • Jít do kina (I to už jen zřídka)
  • Sladkosti, jako je pečivo nebo pečené zboží nebo bonbóny (vzácnější, ale stále velkým pokušením)
  • hračky (Gizmos a gadgets, které jsou hodně legrace, ale není to nutné - jako mp3 přehrávač)
  • nových knih (zkusím koupit používá nyní, nebo obchodní em)
  • stravování (byly snaží snížit, ale stále propadá víc, než jsem měla)

A některé věci, které potřebuji k přemýšlet o:

  • kabel k internetu (mám to na práci - je to příjemné doma, ale já nejsem jistý, jestliže je to nutné)
  • mobilního telefonu (I don't need to příliš mnoho - je to výhodné, ale je to vzácné, že jsem opravdu potřebujete)

Celkově lze říci, že Jsem vyřízl hodně již , A jsem velmi spokojený s jednoduchost jsem vytvořil tak daleko. Mám mnohem víc dělat, ale je to proces, který se mi líbí, a ne konečný produkt.

Některé poslední příspěvky na toto téma jinde:

Viz též:

zen-productivity ++
Mind jako voda
Moje GTD Provádění
Recept na ploché Žaludek
3 kroky k Trvale Clear Stolní
Dobrovolná
Zen Habits - Czech
Vyhledávání naše internetové stránky: