Zen Kanji

produktivity

Zen Habits (Leo Babauta) - Czech

Proč svou e-mailovou schránku není dobrý Chcete-do seznamu


Vezměte to-DOS z e-mailu pro účinnější, logičtější způsob práce.

Doručovací napsané Leo Babauta . Následuj mě Cvrlikání .

New York Times techonology spisovatel David Pogue, spisovatel obdivuji, nedávno uvedeny některé jeho nejlepší produktivitou tipy - A je to dobrý list. Jednu věc jsem se se zájmem je, že využívá své e-mailové schránky za to-do list, což je docela běžná praxe.

A když je tam jistě nic špatného, že jsem si udělal sám, chtěl jsem provést rychlou protiargument.

E-mailové schránky, není nejlepší, aby-do seznamu, a tady je důvod, proč:

1. Nemůžete změnit téma linek. To znamená, že máte to-do list se skládá z řádků s výhradou, že často nemají nic společného s akčními musíte mít. E-mail, který říká, že "dnešní setkání" skutečně může být krokem k někomu zavolat nebo poslat obrázek někomu. Budete muset otevřít každý email najít akce, které je velmi neefektivní. Nebo budete muset zapamatovat, jaké akce jsou spojeny s jednotlivými e-maily, a že maří bodu a to-do list ... seznam by měl pamatovat na vás, a přijme stres pryč z vašeho mozku.

2. Tam by mohlo být více akce, v každém e-mailu. Co dělat, když e-mail obsahuje 10 až-do položky? Nemůžete odstranit nebo archiv e-mailu, kdy jste udělal jednu nebo dvě z těchto akcí. Je vám zůstane ve schránce, dokud všechny 10ar udělat, jako by nebylo nic udělat. Také byste mohli zapomenout, že existuje více akcí v e-mailu a soubor nebo ho smazat, pokud jste si udělal jednu z akcí - buď, nebo, že budete nuceni si uvědomit, že existuje více akcí v e-mailu, opět porazil účely a to-do list.

3. Nemůžete re-nařídit emaily (obvykle). Mnoho e-mailových programů (jako je báječné Gmail) jen ukázat e-maily v pořadí, v jakém přicházejí palců Což znamená v případě, že chcete dát nejdůležitějších položek v horní nemůžete. Pokud chcete skupinu všechny položky pro pochůzky, budete muset vytvořit štítek s označením, že i tam podívat. Není to tak flexibilní jako i většina jednoduché-do programu.

4. Nemůžete priorizovat vaše na-dos. Most čtenáři vědí, že jsem fanouškem výběr top 3 nejdůležitější úkoly každý den (viz Síla Méně a Zen To Hotovo více). Ale nemůžete seznamu právě váš top 3 nejdůležitějších úkolů v e-mailu - máte na seznam všech. V pořadí, v jakém přicházejí palců je možné udělat pro toto řešení, a vytvořit štítek nebo složka jen pro důležité úkoly, ale potom, proč používat váš e-mail, a to-do seznamu? Proč používat na skutečném-do seznamu, které funguje tak jak to je to?

5. E-mailové schránky obsahuje rozptýlení. To je asi nejhorší věc na tomto seznamu: pokud jste se podíváme na vaše na-DOS v e-mailu, že jste ve velmi velké nebezpečí přichází v nové e-maily a vyrušující vás. Myslím, že je to špatný nápad, aby se e-mailem na celou dobu - že je obtížné se soustředit. Já bych nejraději jednoduché to-do list, který vám umožní vypnout email a zároveň se snažíte dostat důležité práce.

Takže co je lepší způsob? Jednoduchý: vyberte si jednoduché-do list a jak proces vaší e-mailové schránky, vytáhněte akce na na-to list. A notebook nebo index karta funguje v pořádku, stejně jako jednoduchý program, jako jsou Taskpaper (moje současné oblíbené), nebo dokonce i textový soubor v programu Poznámkový blok nebo TextEdit. Pokud si nastavit klávesové zkratky pro vaše do-app nebo do souboru, to prostě trvá druhý pro kopírování a vkládání a to od-do e-mailu.

Já neříkám, nemůžete pracovat dobře a získejte skvělé věci učinit pomocí e-mailové schránky za to-do list. David Pogue samozřejmě podaří dostat hodně udělat tímto způsobem, a jsem si udělal čas od času. Ale není to nejlepší cesta, alespoň pro ty, kteří mají rádi jednoduchý způsob, jak najít individuální, postihnutelné položek na priorizovat úkoly a pracovat bez rozptýlení.

--
Pokud se vám tento článek, prosímshare it on del.icio.us, StumbleUpon or Cvrlikání. Já bych to ocenil. :)

zen-productivity ++
Take Hodně Přestávky získat více Hotovo
Základní motivace Příručky
Zdravého a fit algoritmus
Tři jednoduché změny získat Fit a zelené zároveň
Co Google Chrome OS Prostředky pro Computing
Zen Habits - Czech
Vyhledávání naše internetové stránky: