Zen Kanji

produktivity

Zen Habits (Leo Babauta) - Czech

Zen Mind: Jak Declutter

Jednou z věcí, které mi dává většina mír je mít čistý, jednoduchý domů. Když jsem se probudila až ráno a odejít do obývacího pokoje, který byl decluttered to, že má minimalistický vzhled, a není nevyžádanou leží kolem, je klid a radost, že přejde do mého srdce.
Když se na [...]


Jednou z věcí, které mi dává většina mír je mít čistý, jednoduchý domů. Když jsem se probudila až ráno a odejít do obývacího pokoje, který byl decluttered to, že má minimalistický vzhled, a není nevyžádanou leží kolem, je klid a radost, že přejde do mého srdce.

Když se na druhé straně jsem odejít do obývacího pokoje zaplněný s hračkami a knih a dalších věcí, všude je chaos a moje mysl je frenetický.

Byl jsem jeden zjednodušovatel a declutterer pro let (asi 8-9 roky) a jsem dostal dost dobrý na to, ale já jsem zjistila, že jste se stále vracejí k upravení vašeho nepořádek každý jednou za chvilku.

Zde jsou mé top decluttering tipy:

  • Myslíte, že v malé kousky. Vyhrazeném jen 15 minut na declutter jen jeden šelfu, a při které regálu, nebo že je až 15 minut, vaši oslavu vítězství. Pak řešit další polička na 15 minut na další den. Vítězícího celou skříň nebo místnost, může být nepřekonatelný, a můžete ji vypnout navždy. Je-li tomu tak, jen to v kojenecké kroky.
  • Zrušil několik hodin na to. To se může zdát v rozporu s výše uvedeným tip ... a je to. Je to prostě různé strategie, a říkám to, co pro vás pracuje. Někdy se na mě, je to dobré, aby zrušil část ranní, nebo celou sobotu ráno, aby declutter skříni nebo místnosti. Dělám to všechno najednou, a když jsem udělal, to cítí hrozné.
  • Vezmi všechno z polic nebo zásuvky najednou. Která z těchto dvou výše uvedených strategií se rozhodnete, měli byste se zaměřují na jednu zásuvku nebo policí na čas, a je zcela prázdný. Tedy, že čisté shelf nebo šuplíku. Pak mít pilot a třídit (viz následující tip), a dal zpět jen to, co chcete zachovat. Tedy řešit příští šelfu nebo šuplíku.
  • Řadit přes váš pilot, jedna položka v čase, a rychlé rozhodování. Have a koše tašku a dát pryč krabice-handy. Když budete tahat všechno z polic nebo šuplík, třídit pomocí pilot jeden po druhém. Zvedněte položku, a učinit rozhodnutí: koše, dát pryč, nebo ponechat. Nevkládejte jej zpět do pilot. To s celým pilot, a brzy vám bude hotovo. Pokud budete udržovat třídění pomocí pilot, a re-třídění, to bude trvat věčně. Dejte zpět pouze to, co chcete zachovat, a nechat ji pěkně.
  • Je neúprosná. Ty mohou být balení krys, ale pravda je, že nebudete vůbec používat většinu nevyžádané jste kumulované. Pokud jste se nepoužívá ji v loňském roce, zbavit se ho. Je to stejně jednoduché jako to. Pokud jste se používá pouze jednou nebo dvakrát v loňském roce, ale vím, že nebude používat v příštím roce, zbavit se ho. Odhoď ji, pokud je to letadlových a dát to pryč, pokud někdo mohl použít.
  • Papers? Je neúprosná, unless it’s important. Časopisy, katalogy, nevyžádanou poštou, účty více než rok starý, poznámky pro sebe, poznámky z jiné staré práci díky ... přehazovat to! Jedinou výjimkou je spojené s daňovou-věci, které by měly být uchovávány po dobu sedmi let, a dalších důležitých dokumentů, jako jsou záruky, narození a úmrtí a oddací listy, pojištění, závěti, a další důležité dokumenty líbí. Ale budete vědět, kdy vidíte 'em. Jinak vyhodit!
  • Pokud jste na oplocení se spoustu věcí, vytvořit "možná" box.Pokud nemůžete nést na něco vyhodit, protože byste mohli potřebovat později, dejte je do krabice, pak úzké krabičce, štítku, a dejte je do skladu (garáž, podkroví, skříň), z dohledu. S největší pravděpodobností nikdy otevřít krabici znovu. Je-li tomu tak, ho po šest měsíců nebo rok, a vyhodit ho nebo ho dát pryč.
  • Vytvořit systém přestane nepořádek z hromadění. Neexistuje důvod, máte vysoké komíny dokumentů všude, a velké hromady hračky a knížky a oblečení. Je to proto, že nebudete mít pravidelný systém udržet věci ve své zemi, a zbavit se tak nemusíte. To je téma na jiný den, ale je to něco myslet, jak jste declutter. Nikdy si to perfektní, ale pokud si myslíte, že více inteligentně o tom, jak váš dům dostal zaplněný, možná si můžete najít způsob, jak zastavit jeho opakování.
  • Oslavovat, když budete hotovi! To je vlastně obecné pravidlo v životě: vždy oslavovat vaše úspěchy, bez ohledu na to, jak malá. Dokonce i když jste právě decluttered jeden zásobník, to je skvělé. Považovat sebe něco delicious. Otevřeno že výstavce (nebo skříni, nebo co) a obdivovat jeho jednoduchost. Dýchat hluboce a vím, že jste udělali dobrou věc. Vyhřívat v mírumilovnost.

Ostatní místa decluttering asi jinde:

Viz též:

zen-productivity ++
Recept na ploché Žaludek
3 kroky k Trvale Clear Stolní
Dobrovolná
Co je to opravdu nutné? Průvodce pro životní jednouchý
Proč Zen návyků?
Zen Habits - Czech
Vyhledávání naše internetové stránky: