Zen Kanji

verimlilik

Zen Habits (Leo Babauta) - Turkish

10 İpuçları Sigara Çıkma için

Son benim tek sigara bırakıyorum yıl kuruluş yıldönümünü kutladı. Evet, sonunda en sigara ... gibi çıkış olmasa da, birçok kez çıkın ve başarısız çalıştı. Ama bu sıkışmış çıkmak ve bu başarılı zaman diğerlerinden başarısız çıkmak yapılmış en iyi 10 şey paylaşmak istiyorum.
1.Tam kendin Commit. Olarak bu çıkar [...]


Son benim tek sigara bırakıyorum yıl kuruluş yıldönümünü kutladı. Evet, sonunda en sigara ... gibi çıkış olmasa da, birçok kez çıkın ve başarısız çalıştı. Ama bu sıkışmış çıkmak ve bu başarılı zaman diğerlerinden başarısız çıkmak yapılmış en iyi 10 şey paylaşmak istiyorum.

1.Tam kendin Commit.Olarak bu başarısız sadece bir yarısı, ben kapanır. Ben çıkmak istedim, ama her zaman benim ruh arkasında ben başarısız ediyorum hissettim kendimi söyledi. Ben, ben herkese söylemek didn't şey yazmak didn't (belki karım, ancak sadece onu). Bu kez, ben yazdım. Bir planım aşağıya yazdım. Ben bu konuda blogged. Kızım bir adak yaptı. Ben aile ve çıkış olduğunu arkadaş söyledi. Çevrimiçiyim gitmiş ve çıkın forumu katıldı. Ben ödül vardı. Bunların çoğu Aşağıdaki ipuçları, ancak olan bir nokta da ben tam kararlı olduğunu ve hiçbir geri dönüş oldu. Bunun için kendimi başarısız için kolay olmadı.

2.Bir Planı olun. Burada sadece ve söylüyorlar, "Bugün çıkmak olacak yaşıyorum." Kendine hazırlamak gerekir. Planı dışarı. Ödüller bir sistem, bir destek sistemi, eğer başı dertte demektir aramak için bir kişi var. Size bir teşvik almak ne yapacağız yazın. Bunu yazdırın. Yazı bu sizin duvara, evde ve iş yerinde. Siz çağrısı yapmak ne olacak anlamaya elde Eğer bekle, zaten kaybettim. Hazır olmak için bu gel çağrısı var.

3.Sizin Motivasyon bilin. Bu dürtü geldiğinde, fikrini rasyonel olacaktır. "Ne zararı var?" Ve bunu neden yapıyoruz unutursunuz. Neden bu dürtü o gelir ÖNCE yapıyoruz. Sizin çocuklar için mi? Karın için mi? Sağlık için mi? Yani çalıştırabilirim? Çünkü senin gibi bir kız sigara gibi değil? Çok iyi bir sebep veya çıkış için nedenleri var. Liste onları. Onları yazdırın. Bir duvara koy. Ve bu nedenlerle her gün, her dürtü ve kendine hatırlat.

4.Bir Puff, her zaman (Hayır). Aklın zor şey. Bir sigara zarar değil size söyleyecektir. Ve bu mantıkla iddia için, özellikle bir dürtü ortasındaysa ettiğiniz zor. Ve bu çağrısı sert tartışma için süper bulunmaktadır. Vermeyin inç kendinizi anlatın, önce gel çağrısı, bu, bir daha tek bir puf duman değildir. Çünkü gerçek şu ki, bir puf etkiler. Bir puf ikinci, ve üçüncü ve neden Yakında bırakıyorum yapmıyorsanız, duman olursunuz. Kendini aptal etmeyin. Tek bir puf hemen hemen her zaman bir durgunluk sağlayacaktır. NOT TAKE Tek Puff DO!

5.Katıl bir Forum. Bir çıkın bu en yardımcı şeyler quitters (quitsmoking.about.com) için çevrimiçi bir forumu oldu ... bu kadar yalnız zaman mutsuz olduğunuz hissetmiyorum. Perişanlık, sonuçta şirket seviyor. Çevrimiçi, kendinizi tanıtmak olan aynı şey aracılığıyla, kendi bombok deneyimi hakkında yazı gidiyorsun diğerleri bilmek için, ve başkaları hakkında hatta daha kötü olan. En iyi kural: Posta Önce Duman. Bu kural seti ve ısrar etmek, bu dürtü ile yapacaktır. Diğerleri bunu size konuşmak olacaktır. Ve seninle zaman yapmak kutlamak olacak bu ilk günü ile, gün 2, 3, 4, 1 hafta ve sonrasında. Bu büyük eğlencesi.

6.Kendinizi ödüllendirin. Set up a plan for your rewards. Definitely reward yourself after the first day, and the second, and the third. You can do the fourth if you want, but definitely after Week 1 and Week2.And month 1, and month 2.And 6 months and a year. Make them good rewards, that you’ll look forward to: CDs, books, DVDs, T-shirts, shoes, a massage, a bike, a dinner out at your favorite restaurant, a hotel stay … whatever you can afford. Even better: take whatever you would have spent on smoking each day, and put it in a jar. This is your Rewards Jar. Go crazy! Celebrate your every success! You deserve it.

7.Gecikme. Eğer, bekle bir çağrısı var. 10 derin nefes almak için aşağıdaki şeyler yapın:. İçecek su. Atıştırmak için bir şeyler yiyin (bulunan şeker ve sakız oldu, sonra havuç ve dondurulmuş üzüm ve pretzels gibi sağlıklı şeyler geçiş) ilk. Destek kişi ara. Post your Sigarayı bırakma forum. Egzersiz. Ne DO, aldı fakat DELAY, gecikme, gecikme. Sen, ve bunu yapmak için teşvik uzaklıkta olacaktır. Ne zaman kutlamak, gelmez! Her seferinde bir dürtü alın ve bunu yapabilirsiniz.

8.Pozitif olanlarla değiştirin Negatif Alışkanlıkları. Ne zaman you're vurguladı yapmalıyım? Şu anda bir sigara ile stres tepki, yapmanız gereken başka bir şey bulmak gerekir. Derin nefes, benim boyun ve omuz kendine masaj ve egzersiz benim için harikalar çalıştım. Böyle bir sabah, ya da ilk şey ne ne arabada, veya nerede genellikle duman Diğer alışkanlıkları, daha iyi, daha olumlu olanlarla değiştirilmelidir. Ancak birkaç diğerlerinin yerine sigara var çalıştırmak, benim en olumlu alışkanlık olmuştur.

9.Cehennem Haftası, sonra üzerinden yapın Heck Hafta ve You're Golden. Çıkma en zor kısmı ilk iki gündür. Eğer geçmişte olduğu, bu nikotin çekme aşaması geçti, ve geri kalan çok ruhsal bir alabilirsiniz. Ama ilk hafta cehennem. Hangi nedenle Cehennem Hafta çağrıda bulunmaktadır. Bundan sonra, daha kolay elde başlar. İkinci hafta Heck Hafta ve hala zor, ancak yaklaşık olarak ilk olarak kötü değil. Bundan sonra benim için o düz yelkenli. Sadece arada bir güçlü dürtü ile başa çıkmak, ancak çağrısı geri kalan ışık vardı vardı, ben de bir şey ile yapabilir güvende hissettim.

10.Sen Güz ise, kalk. Ve hatalar öğrenin Gönderen. Evet, hepimiz başarısız. Bu arızaları, veya bu başarılı asla anlamına gelmez. Eğer düşüş, bu dünyanın sonu değil. Ayağa kalk, kendini kapalı fırça ve yeniden deneyin. Ben başarı önce birçok kez başarısız oldu. Ama biliyor musun? Her bu hataları bana bir şey öğretti. Evet, bazen, ama aynı hatayı birkaç kez tekrarlanır sonunda ben öğrendim. Ne engeller başarı anlamaya ve planını gelecek için çıkın bunları aşmak için. Ve kadar gelecek için son bir kaç ay beklemek değildir. Planlamak ve hazırlamak verin kendinize birkaç gün, tam için, taahhüt ve gitmek!

BONUS TIP # 11: POSITIVE THINK. Bu, tüm en önemli yolgösterendir. Dün için kayıtlı. , Başarılı olacak bir olumlu olması gibi ses May, gibi çok tutum yapabilirsiniz. Bana güven. İşe yarıyor. O yapabilirsin, ve sen kendin söyle. O, bunu yapmak için, ve kesinlikle daha kendini anlat. Ne zaman işler kaba, pozitif düşünün! Bu çağrısı ile yapabilirsiniz. Cehenneme Hafta ile yapabilirsiniz. Ve bunu yapabilirsiniz. Yaptım. Böylece başkaları milyonlarca var. Biz hiç bir daha iyidir. (Benim durumumda, daha kötü.)

See also:

zen-productivity ++
Zen Habits - Turkish
Sitede ara: