Zen Kanji

verimlilik

Zen Habits (Leo Babauta) - Turkish

2007: My Greatest Yıl Ever

Bir hafta daha 2007 yerleştirin Ben biraz geç Bu mesaj içinde daha ama beni affet lütfen. Aslında Aralık, ve 2007 için üst hedeflerinizi belirleyin zaten iyi bir başlangıç için doğru çalışmaya kapalı kazanılmış var.
Bu zor ama ulaşılabilir, bana hissettirecek şeyler hedefleri belirlemek için karar [...]


Bir hafta daha 2007 yerleştirin Ben biraz geç Bu mesaj içinde daha ama beni affet lütfen. Aslında Aralık, ve 2007 için üst hedeflerinizi belirleyin zaten iyi bir başlangıç için doğru çalışmaya kapalı kazanılmış var.

Bu zor ama ulaşılabilir, bana kendimi iyi hakkında onları tamamladıktan sonra hissettirecek şeyler hedefleri belirlemek için karar verdi. Burada ne var iyi gol, ve ben bunları başarmak düşünüyorum.

Nasıl başarmak olacak: Her şey iyi Hedeflerinizden yazmak için iyidir, ancak onları üzerinde odaklama tutmak için bir şeyler yapmak, sizi motive tutmak, ve bu size bütün yıl uzun parça olduğundan emin olun. Nasıl yapacağız bunu? Karımla Haftalık hedef toplantıları.

Haftada bir hedefleri belirlemek için biz ne yaptık inceleme Karım ve "hedef arkadaşları" bu yıl için, bu amaçla, toplanıyorlar karar verdik. Örneğin, Ocak ayının başında, bu yıl için hedefleri aldı ve Ocak ayında her hedef için yapmaya çalışacağı karar verdi. Biz bir ay içinde bir şeyi kolayca accomplishable yapmaya çalıştım. Daha sonra, Ocak ayında her hafta, bizim haftalık hedeflere aylık hedefleri yönünde bize yardımcı ayarlayın. Her gün, bizim haftalık gol bakmak ve o gün neler yapabileceğini görmek.

Bütün yıl boyunca, biz ilerleme izlemek için bir mekanizma, bizim başarılarını ve arızaları, inceleme ve bu yıl genel hedefleri yönünde bize yardımcı Mini hedeflerinizi belirleyin. Harika bugüne kadar çalışıyor ve benim gibi yıl devam iyi ilerleme raporu umuyoruz. Bu bizi motive ve bu kadar sadece bazı kararlar aşağıda yazılı ve bunlar hakkında unutmadan bir kaç hafta sonra daha iyi tutar.

Bu nedenle sözü fazla uzatmadan, bu yıl için hedefleri şunlardır:

2007 için Öncelikli Hedefler

*Triatlon: Tren en az 2x bir hafta her bisiklet için, yüzmek, koşmak ve Temmuz 2007 ile Olimpiyat triatlon tamamlandı. Bir sütun Bana deneyimi iki hafta sonra.

*Gücü eğitim: Tren 3x haftanın kazanıyor hafif toplu ve tanımı (süre triatlon eğitim kadar) yağ kaybediyor. Aralık ayında, daha sonra her 3-4 ayda bir resim çekin.

*Yard eser: Bir hafta boyunca 1-2 saat şeklinde tutmak şeklindeki Aralık 2006 yılında, geri alın kesilmiş. Bir güzel muhafaza avluya olmalıdır.

*Ödeme kredi kartı, araba: Set ödeme planı, düzenli ödeme yapın. Celebrate zaman kaldı!

*Kaydetmek: Bunun için $ ___ acil fon (açık online hesap kenara koyun, sonra) para transferi, Özgürlük Fonu için sonra $ ödemek ___ başı dönemi (ve Özgürlük Fonu içinde) farklı kategoride izleyebilirsiniz.

*Meditasyon: En az haftada iki kez, 20-30 dakika meditasyon.

*Parenting Pozitif: Bir daha sakin, daha olumlu ebeveyn ol. Dur bağırmaya ve çok. Sevgi ile onlara öğretin. Bana yardımcı olmak için karısı ile günlük uygulama olacak.

*Basitleştirin: Reduce my needs. Reduce clutter. Reduce complications in life. Basitleştirin workday. Basitleştirin the house. Create times of peace (meditation, running, reading, quiet times with wife, kids).

*Harekete Geçin: Musunuz şeyler bilincini artırmak ve küresel ısınma, yoksulluk ve Guam siyasi durumu geliştirmemize yardımcı olacak.

zen-productivity ++
10 İpuçları Sigara Çıkma için
Dergisi 2006 Yılı - Harika bir yıl!
Zen Habits - Turkish
Sitede ara: