Zen Kanji

verimlilik

Zen Habits (Leo Babauta) - Turkish

6 İpuçları Bisikleti ile İş için Commuting için

Bu sabah, yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki (uzaktan) çalışma benim bisiklet Rode ve harika hissediyordu. Bu Şimdi yaptık ikinci kez oldu - Ben de geçen hafta yaptım - ve bunu daha sık bir şey yapacağız.
Amacım bazı egzersiz almak için (ben eğitim yaşıyorum [...]

Bu sabah, yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki (uzaktan) çalışma benim bisiklet Rode ve harika hissediyordu. Bu Şimdi yaptık ikinci kez oldu - Ben de geçen hafta yaptım - ve bunu daha sık bir şey yapacağız.

Sırasında da çevreye ve doğal gaz para tasarrufu yardım (bir triatlon için) eğitim yaşıyorum Amacım bazı egzersiz elde etmektir. Benzin fiyatları bu kadar son birkaç yılda artış ile, bu konuda bir şey yapmak mümkün değildir için cansıkıcı's - ama şimdi ben.

Her ne kadar biraz korkutucu trafiğin ortasında Bisiklet's, ben harika bir deneyim olduğunu söylemek gerekir. Sadece ben mi gerçekten egzersiz iyi hissediyorum, ama ben çalışmaya başkanlık Ben doğanın harika bir görünümü vardı ve çok daha huzurlu ve araç tarafından düzenli iş daha rahatlatıcı. Ben sonunda ki benim bisiklet ve eser en az üç veya dört kez bir hafta, hatta beş gün bir hafta benim güç oluşturmak için, ama şimdi umut için yavaşça dışarı başladım, çünkü yeni yaşıyorum bisiklet için.

İpuçları Commuting için Bisikleti ile

  • Planlamak. Bir nedeni insanların bisiklet tarafından bile, bir bisikleti var, iş yok bu zorlu olmak istiyorum kalmamasıdır. Gaz hariç) ucuz ben olarak iş yeni bir duş, ama önce ben bir ofis yanındaki kapı, bir duş ya da yakınlardaki bir spor at duş kullandığınızda planlanan yüklü (hatta bir spor salonu bir üyesi şanslı var olduğunu . Ayrıca sabun ve deodorant ve havlu ve diğer Banyo malzemeleri gerekir. O zaman nasıl kıyafet, benim sonraki yolgösterendir işe almak için sorunun.
  • Atın elbise vaktinden önce çalışmak için. Bir sırt çantası bulunduğu için arka giyim onları paketi olabilir, ancak geri zorlu geçiyor. Ayrıca bir koyun olabilir küfe ve iyi bir seçenek, bir rafı, üzerinde taşıyan, ancak çatık bir nedenle için elbise istiyorum olabilirsiniz. Ben kullanıyorum sonra (ve bu orijinal bir fikir değil)'s gün önce çalışmak için elbiselerimi getirmek için olan bir çözüm. Bu da daha fazla kilo ben olan benim gibi yeni başlayanlar için bir sorun benim bisiklet üzerinde taşımak zorunda kaydeder. Hatta kıyafetlerini haftanın geri kalanı için getirebilirim. Sonuç olarak, eğer binmek beş gün çalışma, ben bazen the weekend giysileri, bir hafta yetmeyecek düşmesi olabilir.
  • Herhangi bir ol 'bisiklet yapacak. Sen bisiklet veya hafifletmek için hiçbir şey bir fantezi yarış bisikleti veya gezici gerek yoktur. Eğer eski bir dağ bisikleti, which I yapmak, o kadar iyi olur. Bir bisiklet ve dişli üzerinde para harcamayı başlamak gerek yoktur. Daha sonra, her zaman daha fazla para harcamak için, bir anda çok az ne var yeterli şimdilik iyi.
  • , Yedek bir tüp ve araçlar var ve nasıl bir lastik değiştirmek için biliyorum. Eğer düz bir alırsınız Bilirsin asla ve birkaç mil için bisiklet yürüyüş tutulmak istemiyorum. Bir yama kiti iyi, ama daha kolay Eğer yedek bir tüp, bir pompa var ve doğru araçları hızlı bir şekilde yeni bir tane için, punctured tüp değiştirebilir ve daha sonra evde eski bir yama.
  • Güvenli olun. Bu bir hayır brainer, ama bisiklet güvenliği hakkında ipuçları üzerinde okumak için iyi () tehlikeli trafik halinde dışarı başlığı önce aşağıdaki linklere bakınız.
  • Bu bir patlama's! Ben son haftalarda keşfettim sonra Bisiklete binme eğlenceli, ve çalışma sürme daha fazlası, çok sürüş daha iyidir. Deneyin. Bunu seveceksiniz.

Her zaman olduğu gibi, ben y'all için bisiklet commuting birkaç link çekti ettik:

zen-productivity ++
10 İpuçları Sigara Çıkma için
Dergisi 2006 Yılı - Harika bir yıl!
2007: My Greatest Yıl Ever
Zen Habits - Turkish
Sitede ara: