Zen Kanji

verimlilik

Zen Habits (Leo Babauta) - Turkish

Sizin Gün Deli misiniz? Sahip çıkın

Bazılarımız sahip, deli meşgul yoğun kaotik bu gün bizim bile organizasyonu, gol veya yordamları düşünmeye zamanı yok. Bu, böylece o zaman yapılması gereken, deli zaman gün ve kontrol altında gün almak.
Bu önemlidir, kendi ruh sağlığı için ruh sağlığı, ve verimlilik için. Sadece [...]


Bazılarımız sahip, deli meşgul yoğun kaotik bu gün bizim bile organizasyonu, gol veya yordamları düşünmeye zamanı yok. Bu, böylece o zaman yapılması gereken, deli zaman gün ve kontrol altında gün almak.

Bu önemlidir, kendi ruh sağlığı için ruh sağlığı, ve verimlilik için. Eğer, yangın söndürme, çevresinde çalışan ve süper almak Sadece en etkili olmak değil bu arada vurguladı. Dünyadaki bütün fark yaratmak bu kontrol kazanmak için zaman çekme.

Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  1. Birincisi, kontrol elde etmek için bir zaman blok iddia ediyorlar.Evet, bir veya iki saat sürer. Evet, o zaman bulabilirsiniz. Takviminizde randevu programlayın. Eğer gerçekten, gerçekten, çalışma gün saat bulamazsa, erken kalkmak ya da bunu iş hemen sonra. O zaman eğer çok çalışırsanız bulabilirsiniz. Sizin aklı talep olsun.
  2. Bir listesini oluşturun. Zaten bir-listeler veya birkaç sonraki harekete bağlamda tarafından bozuldu listeleri yapmak tek tüm görevler var mı? Eğer öyleyse, öncesinde oyun var. Eğer değilse, bu gerektiğini ilk adım. (Sonradan dahil bir gelen bir topla tüm kağıtları-it, telefon mesajları, vb) ve bu süreç notları, bu liste veya listelerinde yapmam gereken görevlerin listesi (bkz: Bir kalıcı sifresiz Masası için üç adım ). Ancak bu liste (ler) bu noktada önemli değildir. Ben GTD yöntemi öneririz (bkz: Başlangıç Kılavuzu GTD için ), Ama ne yapmak için çalışıyor. Sizin görevler listesini yapma kontrol altında almak için ilk yoludur.
  3. Planlayın gün. Sadece bugün, ama her gün. Bu kontrol altında işler için normal program bir tür gerekir. Zaman blok halde Program düzenli görevleri: e-mail, arama, toplantılar, gelen kutunuza işleme zaman planlama, yazma, vs her gün başında ne zaman gün bu kısımlar halinde planı en az 15-30 dakika var deneyin zaman. Her gün planlama Bu küçük zaman kontrolü elde etmek için basit bir yoludur. (Bkz: Günün Amaç: En Önemli Görev )
  4. Dur çok işlemli. Bu belki bu gün craziest yapan şeydir. Bir anda bir milyon şey juggling demektir aklı başında kalmak değildir. Eğer böyle yapıyorsun, sen de verimli olmak değildir. Odak bir şey bir anda (bkz: Ne kadar çok görev ).
  5. Kontrol Gelen İletişim. Diğerleri bunu yapmak izin vermiyor? Siz ve zaman talep kontrol iddialı gerekmektedir. Hadi diğerleri zaman veya arayabilirsiniz ne sıklıkta e-postalarınızı cevabını almayı bekliyorum biliyorum. Sohbet ve aç ve sohbet. E-posta bildirimleri kapatın ve sadece kontrol kez bir saat veya başka düzenli olarak. Hadi gidin sesli aramalar. Sadece hemen her cep telefonu aramak için yanıt, her e-posta, her sayfada, Masanı her isteği. Eğer, kulaklık almak var. Açık olun ve yer durumu ve zaman zaman rahatsız olamaz hakkında diğer açık. İnsanlar her zaman, ancak bir süre sonra mutlu olmayabilir, bu zaman saygı başlar.
  6. Inceleyin gün. Set kenara günün sonunda biraz zaman ne yaptık incelemek için, yeni öğeler ile listeleri güncelleme, sizin için listeler işaretleyebilir geri nereye ait, Masanı defolmak ve yarınki planı şeyler koymak . Tatmin duygusu bırakın.
  7. Set yordamları. Bunlar düzenli rutinler hayatını kontrolü hissetmek için en iyi yoldur. Ben üzerinde çalışmaya oldum sabah rutin ve bir akşam rutin at home,veit also helps to have a first-thing-in-the-morning work routine (including Step 3)vean end-of-the-day work routine (Step 6). Make them a habit,veyour days will be must less stressful.

See also:

zen-productivity ++
Neden Zen Alışkanlıkları?
Zen Mind: How Declutter için
100 Yolları Ücretsiz veya ucuz for Kids ile eğlenmek için
5 Yolları GTD Sizin hedeflere ulaşmak yardım
Kendinizi mutlu ve ilerleme gurur Alow
Zen Habits - Turkish
Sitede ara: