Zen Kanji

verimlilik

Zen Habits (Leo Babauta) - Turkish

Bebek Makes Sekiz: - Bölüm 2, kuruluş baskı Altı Çocuklar Raising

Bu dizi tanıtım için Bölüm 1'e bakınız.
Bölüm 1 altı çocuk yetiştirme ile ilgili olarak, mali konularda konuştuk. Bu savaşın sadece bir parçası. Ne kadar çok çocuk yetiştirme zor kılan çok hepsi en saf lojistik olduğunu. Futbol ebeveyn için koro to-öğretmen konferans doğum günü partileri için ... Allah'ın belası, sadece [...]


Görmek Bölüm 1 Bu dizi için tanıtım için.

Içinde Bölüm 1 about raising six kids Ben mali bahsettik. Bu savaşın sadece bir parçası. Ne kadar çok çocuk yetiştirme zor kılan çok hepsi en saf lojistik olduğunu. Futbol ebeveyn için koro to-öğretmen konferans doğum günü partileri için ... Allah'ın belası, sadece sabah hazırlanıyor lojistik planlama ve yürütme bir alıştırma.

Benim çözüm? Ben basit bir cevap yok, ama ne tutmak yardımcı olmuştur paylaşabilir ben ve eşim aklı başında.

Düzenleme ve Planlama Altı Çocuklar

 • Tek Takvim bu Devletleri Amerika Birleşik Devletleri hepsini. Eşim ve ben ayrı takvimler için kullanılan boyunca birden fazla okul takvimlerle, spor programları, okul için uyarılar ve daha fazlası. Bizim buzdolabı ve yan bu programları ile kaplı olduğunu ve her şeyi hatırlamak için bir sorun oldu. Girin: Google Takvim . Şimdi, bir takvim her şeyi girin. Ayrı alt var Yapacak-takvimler iş, benim kişisel şeyler, karım işi, çocuklar, ve eğitim için, ama tek bir takvim görüntülenebilen's. Şimdi, zaman bizim okulda okul takvim veya spor programı ya da haber almak, hızla Gcal giremiyorum. Iş randevuları, toplantıları, sınıfları, 5Ks ve daha fazlası ile aynı şey. Şimdi sadece takvime, iş veya evden, bak ve ne o gün veya ertesi gün gidiyor bakın.
 • Öğretin onlara kendini olmak için yeterli. Tabii, bu kolay ve duş için daha hızlı ve kendiniz elbise daha onları izlemek için çok daha yavaş ve incompetently aynı görevleri yapmak. Ama altı çocuklar ile. Sen delisin gidersiniz. Cevap kendilerini şeyler yapmak için onlara öğretmektir. Bu, ilk başlarda biraz daha uzun sürer, ancak bir ay içinde, daha çok kapalı ödeyecek. Şimdi, sadece çocuklar değil duş ve elbise olarak (ve) kendi kıyafet seçip ancak kendilerini besleme kahvaltı, kendi odalarında temiz, dişlerini fırça, tarak ve saç, Eşyalarını kendi bulaşıkları yıkamak hazır almak (iyi değil, iki, ama en eski dört) genç. Ben sabah ettiğimiz tek şey, karım ütü kendi elbiselerini kendi öğle gidermek olduğunu. Benim eski kızı, 13 da ve kıyafet demir olabilir o çocuk ve ev işleri ile yardımcı olmak için de öğrenmiştir. Hepsi de, süpürme ve mopping gibi ev işleri yapabilirsiniz.
 • Planı yeterli sebep Timne. Bir saat hazır düşündüğünüz için yeterli oldu. Ve sonra iki yeni bebek doğduğunda, herşeyi geç oldu. Şimdi, biz kendimizi fazla iki saat ver. Biz muhtemelen elde bir saat içinde, şimdi bizim hazırlanması zaman hazır olabilir çok daha rahat olduğunu. Ve daha önce hakkında daha fazla zaman demektir. Genellikle.
 • Haftalık yemek menüsü olun. Evet, bu isn'ta yolgösteren, ama çok kullanışlı. Bu hafta için yemekleri dışında planı - ve çocuklar öneriler yapabilir - ve elinde bir menü alışverişe gitmek ve malzemelerin listelenmiş. Ayrıca şeyler kolaylaştırır yemek zamanı geldi - hiçbir karar almak için ... Sadece malzemelerin dışarı kamçı ve uydurmak.
 • Planı kolay yemekleri. Her şey o hazırlamak uzun zaman alır çok fazla sorun olduğunu. Her) bazı zımba var ve Spagetti, biber, Tacos, pişmiş tavuk (sağlıklı sürümü.
 • Paketi için vites kapıyı tarafından. , Futbol dişli veya benzeri etkinlikler için bir kontrol listesi olması iyi bir fikirdir. Ne zaman ve yaklaşmakta olan gün, kapıyı tüm eşyalarını montaj başlatmak hazırlanıyor olduğunuz yapmak, böylece hiçbir şey unuttun mu herşeyi olduğundan emin olun. Birinin cleats unutmak ve çevresindeki araç çevirmek zorunda kalmadan bunları almak için sancılı bir.
 • İlave giysileri ile Paketi bir çanta. Biz küçük bir taşıma tutma bavul kıyafet ve her çocuk için iç çamaşırı ve değişikliklerin bir çift dolu away arabada stowed. Eğer bir kaza veya bazı çocuklar's of büyük olan bir gece geçirmek istiyorsanız, çanta çok kullanışlı olacaktır.
 • Bir aile toplantısı var. Bu daha sonra ilgili dizi daha fazla mesaj olacaktır, ancak bu iyi bir fikir bütün aile için en aşağı bir hafta ve aile üyeleri tüm konular hakkında konuşmak otur. Bu iletişim mutlu bir aile olan anahtarıdır.
 • Herkesin bir arada yemek gerekir. Bunu her gün değil, ancak birlikte oturup ve bir aile gibi yemek yemek deneyin. Her kişinin gün konuşmak için iyi bir zamanı.
 • Bir gelen var ve çoğu zaman açık. Tüm belgeler, hesaplar, harfler, el ilanları, programları, okul kağıtları ve daha düz bizim tek gelen kutunuza gider. Gelen kutusu her gün veya iki günde bir - sadece üzerinden bir öğe bir anda pulluk, bir karar alma, harekete geçmekte, dosyalama silinir ya da hemen her öğe harman. Onu koymayın veya şeyler haşat olacak!
 • Her şeyi bir yere sahip öğret çocuklar. Evinizde her şey "bir" ev olmalıdır. Çocuklar öğret nerede ev, ve ev içinde koyarak bir alışkanlık olarak bulabilirsiniz. Bu ona iyi, ama bu herkes yapar, o kadar az şey kaybol daha asla edeceğiz. Aynı zamanda, siz gidin temiz oldukça her zaman temiz ev tutmak için.
 • Declutter genellikle . Sizin closets, evin o dağınıklık içinde önemsiz kurtulmak, bu Garaj clutters. Düzenli decluttering gün var. Onları oyuncak ve yardım için elbise vermek için öğret. Bu da iyi bir fikir de doğum günlerini ve özellikle Noel üzerine yenilerini almak her zaman eski oyuncak temizlemek için.

Bu serideki diğer parçalar:

zen-productivity ++
Dergisi 2006 Yılı - Harika bir yıl!
2007: My Greatest Yıl Ever
6 İpuçları Bisikleti ile İş için Commuting için
Oğlum ile Gol sağlanması: Our Harry Potter Maraton
Bebek Makes Sekiz: Altı Kids - Bölüm 1 Raising
Zen Habits - Turkish
Sitede ara: