Zen Kanji

verimlilik

Zen Habits (Leo Babauta) - Turkish

Bebek Makes Sekiz: Altı Kids - Bölüm 1 Raising

Son Mart, karım çok güzel bir kız bebek doğurdu verdi, frank Cayce. O bizim altıncı çocuğu oldu ve birkaç yıl alan içinde, evimize birden çok dolu olmuştu.
Biraz arka sırada ise: Eşim ve ben birlikte altı yıl önce iki çocuk her geçen ilişkileri ile ve geldi [...]

Son Mart, karım çok güzel bir kız bebek doğurdu verdi, frank Cayce. O bizim altıncı çocuğu oldu ve birkaç yıl alan içinde, evimize birden çok dolu olmuştu.

Biraz arka sırada ise: Eşim ve ben birlikte altı yıl önce iki çocuk her geçen ilişkileri ile ve geldi sonra 2003 yılında evlendi, biz 2004 yılında, bir oğlu (Seth İsiah) ve şimdi frank in 2006. Her sahip iki çocukları olan üç yıl içinde altı gittik.

Bir kez sahip çok sayıda çocuk Raising Tabii ki, yanı sıra bir planlama ve organizasyon sorunu mali mücadele. Ayrıca inanılmaz bir kutsama oldu, ve ben ne kadar çok çocuk yetiştirmek gibi üzerinde mesajlar bir dizi yapmak planlıyorum ve bazı en iyi ebeveynlik ipucu. Bu serinin ilk ve mali ile uğraşacağız.

Mali Altı Çocuklar yükseltmek ve
Ne zaman benim oğlum 2004 yılında, eşim ve ben karar ona bakmak için evde kalmak gerekir yapılan doğdu. Ne zaman kızı 2006 yılında doğdu, biz o evde kalmaya devam etmesi kararı aldı. Bu önemli bir karar olduğunu ve her ikisi de çok bunu yaptı memnunuz. O en iyi bina kadar bizim iki bebekler için, ve o edilmiştir emzirmek ve sadece bir anne bu yapabileceği başka şeyler her türlü yapmak mümkün's.

Tabii ki, bu da bizim için mali açıdan zor, ama bu kadar değerli bir insan, benim görüşüme göre. Benim maaş yayında gerekir (bkz. giderleri bir sayı kesip sonra Nasıl Kaydet ) Ve karar bize sade yaşamayı öğrenmek zorunda sahiptir. Aslında süre için mücadele, ama artık bir adımlık vurmak demektir inanıyoruz.

Ayrıca yan tarafında bir serbest yazar olarak, bize bu benim düzenli maaş üzerine fazladan gelir sağlamak için çalışıyoruz.

İşte için anahtarlar altı çocuklar ile yaşamak için, sadece bir eş çalışan göre:

  • Canlı sade. Bir maaş (artı serbest ödeme) yaşayan fedakarlıklar gerektirir. Bu, daha dışarıda yemek yemek ya da daha sinemaya gitmek demektir. Biz sadece bir arabam var. Biz kablo kesmek. Bu yaşam tarzı ve bir süre sonra olur, ama kesinlikle önce zordur.
  • Gelir artırın. Siz sadece bir maaş olabilir, bir kısmı çalışmanın yanında para kazanmak için çok yolu, zaman ücretsiz için danışmanlık için bakıcılık için Avon satış için neşter vardır. Herhangi bir ekstra gelir çok yardımcı olur.
  • Borçlarını kapatmak ödeyin ve önlemek daha borcu. Biz, özellikle bu faturaları ödemek için yeterli para kazanmaya olmayan borçlar ile yapılan küçük bir sorunum var. Ama biz yolu reform ettik, ve kredi kartı iptal artık yavaş yavaş bizim hesaplar, tek tek kapalı ödüyoruz. Sonra bitirdiniz, biz ekstra para kazanmak için bir yeri vardır.
  • Bir acil durum fonu oluşturun.Bu zor, ama o, ne miktar küçük olursa olsun karşılığı her maaş günü kurtarmak çok önemlidir. Eğer Bunun nasıl yapılacağı, bazı küçük harcamalar kesmek can't figure out, düzeltme diğerleri, kablo ya da Netflix veya spor salonu üyeliği ya da iptal edin. Kaydetmek için bir yol bulun. Bu sizin maliyesinin en önemli kısmı, özellikle de parçası olduğu bir acil durum fonu oluşturmak's. En az $ 1000 için, her an, çünkü at araba aşağı veya çocuk hastanede veya acil başka türlü gitmek olur ve gerekli paranın sadece, ama düşünce bırakmak gerekebilir zarar gelebilir o kadar inşa etmeli dışarı hangi faturaları daha sonra bu nedenle acil için ödeme yapabilirsiniz ödeme yapabilirsiniz. Eğer tasarruf varsa, bu acil durumlar, olmadan ödeme yapabilirsiniz
  • Bütçe. Bunu pek çok insan için korkunç bir şey biliyorum, ama zor olması gerekmez. Değişken giderleri (yiyecek, gaz, dışarı yeme, vb) ve her ay ancak gelip başka düzensiz giderleri ile birlikte düzenli aylık giderleri (araçlar, kira, araba, internet, cep telefonu, vb) dışarı Basitçe listesini size size bazen (araç tamir, ev bakım, hediyeler, sağlık, vs, bir aylık masraf olarak çökmüş) gerekir biliyorum. Listesi gelir. Gelir giderlerinizin daha fazla olmalıdır. Bazı giderler düzeltin Eğer değilse.
  • Otomatikleştirmek için mali. Tüm faturaları için, ya otomatik olarak benim arabam ödeme ve telefon () veya mahsup gibi onları bir düzenli çevrimiçi kontrol onlara her ayın çıkmak var. Tek şey çevrimiçi ödenmeyen I, gaz ve yiyecek gibi nakit gereken şeyler var.
  • Zarf Sistemi. Herşey için çevrimiçi, ATM'ler ve ücret ödemeden kullanarak nakit her (yerine geri ödeme günü), bu giderleri için otomatikleştirmek değildir ve ayrı bir zarf bunları koydum. Ben ve çocuklar okul şeyler için yeme gelen harcama (her şeyi) üç: yiyecek, gaz var. Ne zaman para o zarf tükenirse, Artık önümüzdeki Payday kadar harcamak değil. Bu takip için basit bir yol ne kadar yerine guesstimating ve çok fazla çekebilmemiz veya çok fazla şarj sol var.
  • Çocuklarınız ile eğlenmek için ücretsiz yollarını bulun. Biz ve fedakarlıklar yapıyoruz bizim çocuklar da, bu onlara büyük bir zaman olamaz anlamına gelmez fedakarlıklar yapmak zorundasınız. Okumak Aile Günü, her Pazar, biz hep birlikte bu gidiyor seviyorum şeyler yapmak gibi, film izlerken (genelde) para kazanmak için DVD'ler kira, spor oynarken, park edecek, oyun oynama, plaja giderek planı ziyaret aile veya diğer ücretsiz veya ucuz bir sürü şeyler yapıyorum. Eğlenceli bir çok maliyet zorunda değildir.
  • Planlamak. Eğer birinin doğum günü için, planı geliyor, bu yüzden bir hediye almak için para bulmak için Scrambling değil biliyorum. Gezi karşılığı veya okul fotoğrafları gibi okul masrafları ile aynı şey. Bizim çocuklar da spor, bu nedenle üniformalar ve cleats ve planını zorunda katılıyor. Öncesinde ne gerekir, bu yüzden size o gider gelir kırdı değil düşünün.
  • Süre bir kez Treat aile. Bu eğlenceli şeyler çok ücretsiz, bazen gösteriş yapmak lazım. Bir film veya bir restorana çocuklar çıkar. Sevimli savurganlık bir su parkı gidiyor. Son bir kaç yüz dolar ilave yerleştirin ve yerine sorumlu olan ve daha fazla borcu amorti veya kurtarma koştum, bir büyük su parkı olan bir otel, bir oda kiraladık ve iki gün orada çocuklar bir patlama sahip geçirdi. Diğer kere sadece dondurma koniler ya da onları tedavi edeceğiz.

Bu serideki diğer parçalar:

See also:

zen-productivity ++
10 İpuçları Sigara Çıkma için
Dergisi 2006 Yılı - Harika bir yıl!
2007: My Greatest Yıl Ever
6 İpuçları Bisikleti ile İş için Commuting için
Oğlum ile Gol sağlanması: Our Harry Potter Maraton
Zen Habits - Turkish
Sitede ara: