Zen Kanji

verimlilik

Zen Habits (Leo Babauta) - Turkish

E-posta Zen: Gelen Kutunuz Out sifresiz

Ben sadece e-posta için Gmail kullanın ve bu benim iki günlük işleri önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. E-posta her saat adil bir miktar almak ve güzel yanıt at hızlı duyuyorum.
Ancak, Gmail gelen yaklaşık fark edeceksiniz bir şey, hemen her zaman boş değildir.
Benim için bir Zen hissi verir [...]


Ben sadece e-posta için Gmail kullanın ve bu benim iki günlük işleri önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. E-posta her saat adil bir miktar almak ve güzel yanıt at hızlı duyuyorum.

Ancak, Gmail gelen yaklaşık fark edeceksiniz bir şey, hemen her zaman boş değildir.

Bana temiz gelen, barış ve sakin ve memnuniyeti bir duygulara sahip olmak için bir Zen hissi verir. I highly herkese tavsiye. Ben her zaman bu gibi - Ben son olarak gelen çok sayıda e-posta vardı. Orada, bazen, bazen sadece bir eylem üzerinde bekletme, bazen eğe için bekleyen, okunmamış ve diğerleri, çünkü procrastinating sadece oturup bekliyor olacak. Ayrıca e-posta doldurmak için, bu yüzden ben onlara gereken bunları bulabildiğim birçok klasör vardı. Bu süre bazen dosyaya Ben onu koymak da beni alacak. Biliyorum birçok kişi aynı şekilde uygulanır.

Ama GTD olduğu (hem de değişti 43 Klasörler ve diğerleri) ve yaklaşık bir yıl şimdilik, Ben oldukça temiz gelen sahip hakkında tutarlı ettik.

İşte E-posta Zen ulaşmak için basit adım vardır:

1), Sabah ilk iş e-posta kontrol etme ya da sürekli olarak bu var. Bu bir ipucu çok bloglar tarafından sunulan, o kadar, hiçbir yeni. Elde eder ilk şey kontrol e-postadaki süre karşılayamamak. Bunun yerine, gün veya en çok procrastinating kazandığınız şey en önemli şey. Daha sonra e-posta kontrol edin. En iyisi, 2 veya 3 şeyi ilk yapmak. Ayrıca, eğer sürekli olarak gün boyunca e-posta kontrol ediyoruz, ya da bir e-posta geliyor kendiliğinden sizi uyarır, size sürekli ve görevi daha önce ele alınması mümkün değildir geçmiş olacaktır. Bir keresinde bir saat kontrol, ancak farklı ihtiyaçları olabilir.

2)Ne zaman, her biri, biri bir anda, hemen atın e-postanızı kontrol edin. Her bir e-posta konusunda yapılması gerektiği konusunda bir karar olun.

2a)Önemsiz ya da e-posta gönderilir mi? Hemen Çöp.

2b)Bu uzun bir e-posta size sadece bilgi için okumak gerekir mi? Bir okuyun klasöründe bu dosya (ya da okuma ve arşiv) ve yolda okumak için baskı etiketi (süre doğrultusunda bekliyor, örneğin).

2c)Eğer e-posta, sizin-yapmak veya listeleri GTD ilgili eylem not eylem gerektirirdaha sonra yapmak. Ayrıca, gerekli bilgi için e-posta kontrol etmek için not edin. Sonra arşiv e-posta. Kolayca sonradan zaman bu görevi yapmak gerekir bulabilirsiniz.

2d)Eğer bir veya iki dakika içinde yanıt şekilde hemen yapmak. Onu koymayın. Eğer bekleyin, size e-postaların bir birikim ile yanıt vermek için son olacaksınız ve bu yaklaşık asla Mayıs Çabuk, kısa bir not ile cevap ve hemen gönderin. Ben duyarlı ve şeyler üzerinde olarak görülüyor yaşıyorum Bu şekilde.

2e)Eğer e-posta daha sonra veya takip etmek için bir yanıt bekliyoruz, ihtiyaç listesi için bir Bekleyen üzerine not. Sadece bir hatırlatma olarak gelen kutusu içinde bırakmayın.

3)Ben sadece bir klasör var: Arşiv. Ne zaman bir e-postayı yanıtlayın veya eğer, yanıt ihtiyacı yoktur veya notu benim için yapılacaklar listesinde, ben arşiv it okuma bitirmek. Bu kadar basit. İsterseniz bir okuyun klasör ekleyebilirsiniz. Sırasında bir şey bekliyor genelde sonradan gibi okumak için yemek sırasında veya daha uzun olan yazdırın. Diğer insanların bir Eylem klasör veya klasör için bir bekleme var, ama bu sadece bir ek gelen GTD David Allen olarak (veya "kova" bunu) size sürekli kontrol etmelisiniz aramalar bulabilirsiniz. Ekstra klasörlerini kontrol etmesini sevmiyorum. Ben ve benim Bekleyen listesi listesi, ve bu kadar iyi. Yani bu "bir e-posta Arşiv" e basarak olarak ve basit Eğer bulmak için daha sonra gerekirse, Gmail'in arama Bunu bulmak kolaydır iyi. Bu sistem herhangi bir sorun yoktu ettik.

E-posta Zen bu kolay: Normal dönemlere tekrar deneyin e-posta, her e-posta konusunda hemen harekete geçmesi (veya daha sonra yapmak listesi) bu notu ve arşiv.

Ahhh. Boş gelen kutusu!

See also:

zen-productivity ++
2007: My Greatest Yıl Ever
6 İpuçları Bisikleti ile İş için Commuting için
Oğlum ile Gol sağlanması: Our Harry Potter Maraton
Bebek Makes Sekiz: Altı Kids - Bölüm 1 Raising
Bebek Makes Sekiz: - Bölüm 2, kuruluş baskı Altı Çocuklar Raising
Zen Habits - Turkish
Sitede ara: