Zen Kanji

verimlilik

Zen Habits (Leo Babauta) - Turkish

Alın Sağlıklı ve Fit, Bölüm 1

JD üzerinde one of my favorite finans bloglar at, Zengin Yavaş alın son hakkında nasıl sağlıklı ve tesisatçısı almak için bir welness çalıştırıcı kullanılan yayınlanmıştır. O deneyimlerini ve bazı mükemmel ipuçları payları ve bir okumalarını öneririz.
Bu düşünce beni var: Seni çok Geçen yıl, okuma ve ders verdik [...]


JD üzerinde one of my favorite finans bloglar at, Zengin Yavaş alın , Yayınlanan son hakkında nasıl almak için bir welness çalıştırıcı kullanılan sağlıklı ve tesisatçısı . O deneyimlerini ve bazı mükemmel ipuçları payları ve bir okumalarını öneririz.

Bu düşünce beni var: Seni çok Geçen yıl, okuma ve deneme hatası 'den, bu iyi bir koç kendimi biraz daha eğitim ile olabileceğini öğrendim. Ben gerçekten takip edeceksiniz bu şey düşünmüyorum, ama ben öğrendim bazı şeyleri paylaşmak istiyorum düşündüm.

Bugün sağlıklı ve tesisatçısı - sağlıklı beslenme almanın ilk bölümünü bakmak olacaktır. (Ayrıca bakınızGörmek Bölüm 2 Sağlıklı ve Fit of getting - Egzersiz Edition)

Kurallar için Sağlıklı Beslenme

Beslenme sağlıklı bize bir sürü yapmak istediğim şey, ama evde Cezbedici nedeniyle böyle bir sabit zaman ve iş ve yol var. Ben yalan değildir ve bu rejim de değişiklik yapmadan kolay olduğunu söylüyorlar, ama ben tavsiye edecektirkarşıköklü değişiklik yapmak ve kademeli değişiklik yapmadan lehine.

Örneğin, şimdi, ama oldukça sağlıklı hakkı yemek olan diyet Ben zaman yapılan küçük değişikliklerin bir cumulation olduğunu. Önce yalın et yeme başladı ve daha fazla meyve ve Veggies dahil etmeye çalışıyorum. Daha sonra sağlıklı bir kahvaltı hububat, yulaf ezmesi, tam tahıl ekmek eklenir. Daha düşük yağlı süt ve diğer düşük yağlı seçeneklere açık. Ben, daha fıstık yedik ve keten tohumu gibi şeyler denedim. Sonunda ben, ama sonra vejetaryen oldu oldukça sağlıklı diyet (ve tatlılar hariç) vardı. Tamamen, tavuk ve balık gibi et kesmek. Sonunda ben süt ve yumurta dışarı faz için başladı ve soya sütünü ve diğer soya ürünleri kullanmaya başladı. Yavaş yavaş, şimdi yaklaşık 100% vegan olduğu am noktasına ve bu sevgi her dakika vegan tarifleri dışında çalıştım. Son günlerde kesmek çalıştım sonra kafein ve şeker, ancak yavaş yavaş. Eğer bir kerede bir küçük şey kesme çalışırsanız, sonunda bir değişiklik alışması ve sizin için normal olacak. Ardından işlemi tekrarlayın.

Sağlıklı Beslenme Kural # 1: Bir veya iki şey için diyet hakkında değiştirmek, Seçim ve basitçe ile başlar. Her hafta ya da iki, sağlıklı bir şey deneyin ve günlük ya da haftalık menü içine dahil.

Ben öğrendim başka bir şey, ben kötü bir şey kesmek için çalışıyorum, bu şey, sağlıklı ve lezzetli olan bu zevk gelmek yerine yardımcı olur. Kafein gibi - Ben kahve atmadan ve su yerine. O Colas once (ancak şimdi, ancak arada bir kola sahip olacaksınız didn't yaklaşık sık gibi). Şimdi daha şekerli şeyler yerine içme suyu seviyorum. Ben çok sağlıklı soya sütü ile süt yerine şimdi soya sütü seviyorum. Veggie burger ile Aynı şey, sağlıklı tahıl, tam tahıl ekmeği ve daha fazlası. Sağlıklı seçenekler seviyorum Bul - bir listesini yapın ve onların yakın tutun.

Sağlıklı Beslenme Kural 2: ne zaman diyet bir şey kötü, bir şey daha sağlıklı ve lezzetli ile yerine dışarı kesme.

Ben de sadece meyve ve sebze çeşitli dahil, ama deli, kalsiyum yönünden zengin gıdalar (örneğin soya sütünü, kalsiyum-OJ ve soya peyniri, badem güçlendirilmis ve yapraklı yeşil) öğrendim, iyi yağ zeytinyağı (gibi gıdalar, flaxseeds, badem, vb), yüksek protein ancak yağsız gıdalar (örneğin soya peyniri, soya proteini, ceviz, fasulye), ve yüksek lif gıdalar. Ne önlemek gibi işler doymuş yağ yüksek veya çok şekerli olan veba (Dediğim gibi, ben) bu ve artık daha fazla kesim var.

Sağlıklı Beslenme Kural 3: İlk şeyler kesip, kızarmış olan yağlı gıdalar McDonald's (gibi) ve de (Donuts, Colas, şeker) ve diğer abur cubur şekerli işi. Tamamen kes musunuz ancak yavaş yavaş dışarı faz ve sağlıklı, lezzetli şeyler (ilk iki kural görmek ile değiştirin) başlatın.

Diğer önemli bir kavram küçük bölümler yemek içindir. Ben plaka yüksek, servet için kullanılır ancak şişmanlık bir emin yoludur. Yavaş yavaş geri bölümleri üzerinde yemekler arasında sağlıklı aperatifler ekleyerek kesildi. Anahtar burada böylece sadece üç kareler yok dışarı planı, ama belki arasında bir yoğurt ve meyve veya yerine büyük bir yemek olan, ne yapmalıyım ve iki küçük sandviçler var.

Sağlıklı Beslenme Kural # 4: Gün boyunca küçük bölümler ve daha sık yiyin. Siz gerçekten, you'll domuz dışında aç olduğunuz Eğer bekleyin.

Bu, başka büyük bir kavram bana yol açmaktadır: Eğer yolda olmak için, önceden planlamanız için, ya da uygun beslenme son edeceğiz (okuyun: Fast food) olan sağlıklı ve olmayacaktır sahip olacak olacak kesinlikle daha pahalı olabilir. Ne zaman ve ne zaman çalışmaya veya yolda git onları paketi bakkal alışveriş, bu gibi sağlıklı aperatifler aramaya başlıyoruz. Mavi mısır cips, ceviz, kuru üzüm, meyve, Veggies, düşük yağ pretzels ve benzeri ve kolay taşınabilir paketi için iyi şeyler var.

Sağlıklı Beslenme Kural # 5: sizinle çekmek için, sağlıklı aperatifler Paketi ve ne zaman yola devam yemek planını.

Bir diğer önemli nokta: bu hemen sizin bel bir fark fark en azından yapmaz. Kilo kaybetmek - özellikle yağlı - gecede olmadı gerekir veya kolayca geri alınacak. Sabırlı olun ve uzun vadeli düşünüyoruz. Hızlı düzeltmeleri için bakma.

Sağlıklı Beslenme Kural # 6: uzun vadeli hedefler belirleyin ve hızlı sonuçlar sanmıyoruz. Sabırlı olun!

Burada çok daha fazla ipucu var, ancak bu, sağlıklı olarak elde uyum için temel bir yemek için temel kurallar vardır. Bir zaman bu kuralları bir, yavaş yavaş dahil ve zamanla büyük bir değişiklik görürsünüz. Bunu için kendinizi seveceksiniz!

Görmek Bölüm 2 Sağlıklı ve Fit of getting - Egzersiz Sürümü .
Görmekalso:

 • Sağlıklı yemek çalışıyorsunuz? , Yaşam tarzı değişiklikleri yapın ve bir gün hile var
 • Sağlık ipucu: Vejetaryen bazen yemek deneyin
 • 6 İpuçları Bisikleti ile İş için Commuting için
 • zen-productivity ++
  6 İpuçları Bisikleti ile İş için Commuting için
  Oğlum ile Gol sağlanması: Our Harry Potter Maraton
  Bebek Makes Sekiz: Altı Kids - Bölüm 1 Raising
  Bebek Makes Sekiz: - Bölüm 2, kuruluş baskı Altı Çocuklar Raising
  E-posta Zen: Gelen Kutunuz Out sifresiz
  Zen Habits - Turkish
  Sitede ara: